fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
USTAWKA 2/2009
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-03-13 08:55:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm... dla mnie nazwa Ustawka ma otwarty potencjał do budowania szerszego znaczenia, nie kojarze jej stricte z napierdalanką. Jak wiele słów, wykorzystuje źródłowy kontekst do ciekawego przymrużenia oka a jednocześnie zachowuje siłę. Mi się wydaje sensowne i zapamietywalne w kontekście calej zabawy. bo wiadomo że to zabawa...
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-03-13 09:11:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ustawka to jeszcze słowo mało popularne (i nie docierają do mnie makabryczne skojarzenia z nim związane) ale bomba!! Czasem widuję na ekranach sexbomby i patrzeć nie mogę bo widzę przed oczami ofiary nalotów dywanowych i wybuchu w Hiroshimie. Może byśmy przy okazji zmiany nazwy "ustawka' jeszcze 'sexbomby' na coś zmienili?
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-13 17:39:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi, łatwiej jest propagować głupotę gdy jest się głupcem a trudniej udawać mędrca. jak mogą dochodzić jakiekolwiek skojarzenia skoro oglądasz seriale?dla mnie to słowo jest żenujące. no ale ja nie słucham najlepszej muzyki rmf fm, nie grzeją mnie teksty Dody ani jej uroda i omijam biedronki. może nazwa "beheading" jest Ci też mało znana, to zapraszam do Iraku, tam Ci doskonale wyjaśnią sprawę.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-03-13 19:16:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Największym paradoksem tej "Ustawki" jest to, że wszystkie te słowne utarczki, cuda-wianki i inne takie prowokowane były przez osoby, które z bliżej nieokreślonych powodów nie chciały w niej wziąć udziału. Lista przecież nie była dla nikogo zamknięta - wystarczyło się tylko dopisać.
O zasadach też można było podyskutować i poddać jakieś swoje propozycje do rozważenia...

Co do kontrowersyjnej nazwy - zgadzam się Markiem i Skimim.
Dodam jedynie, że to my, poprzez określ. konwencję i kontekst, nadajemy słowom znaczenie - warto o tym pomyśleć...

Kto "zwyciężył"?
Zwycięzcami okazali się wszyscy, którzy wzięli udział w tej zabawie, a także ci, którzy mieli ochotę komentować "ustawkowe", fotograficzne "wypociny".
Mając na uwadze ustalenia dotyczące poleceń, oglądającym najbardziej przypadły do gustu poniższe prace:

1. "Budować zamki na piasku" - Mordecai
(10 poleceń)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-389357.php

2. "Po nitce do kłębka" - Skimi
(9 poleceń)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-389370.php

3. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni" - Andres
(8 poleceń)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-389392.php

Nie chciałbym tutaj budować zamków na piasku, ale wydaje mi się, że po nitce do kłębka uda się tej akcji nadać konkretny kształt, który pozwoli nam lepiej skupić się na fotografii i dyskusji na jej temat.
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-13 20:26:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo oczywiście każdego urzekło jak dziecko ma palca w nosie.
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-03-13 21:53:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kli_Sensei dziekuje za liste notowań :)
mimosa dzieki za cytat
Jednym z kolejnych tematów ustawki proponuje zwierzęta - gdzieś teraz na galerii pewnej jest spontan zwierzęcy i jest niesamowity ubaw :)
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-03-14 00:28:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mimosa - rozumiem, że brakło Ci argumentów na mój prześmiewczy post dotyczący wpływu słów na zachowanie. Fakty niestety też stanęły przeciwko Tobie (bo odbyły się już dwie 'ustawki' i nikt nikomu krzywdy nie zrobił, obyło się nawet bez agresji słownej - pełna kultura i fajna zabawa według dość zgodnej opinii większości uczestników). Pozostały Ci więc jedynie zaczepki personalne, zawoalowane domniemania na temat moich preferencji muzycznych czy filmowych, rozpaczliwa próba kopnięcia poniżej pasa w obronie własnego stanowiska. Ostatnie Twoje zdanie to zaproszenie do Iraku na ścięcie???????? bo aż uwierzyć nie mogę.

Po co to wszystko? Ta zabawa nie jest przymusowa - nie podoba Ci się w niej coś to omiń ją szerokim łukiem. Albo zrób sobie obok swoją własną i nazwij jak chcesz. Wolna droga.
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-14 00:37:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co kolega obiecał parę polecanek?

wiesz co, Twój prześmiewczy post był taki że jeszcze słychać rechot żab w sąsiedniej wsi.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-03-14 10:18:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zawsze mnie zdumiewają mechanizmy histerycznej reakcji niektórych roślin i innych stworzeń tutejszego ekosystemu :-o
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Strona 14
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa