fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Program Z Nikona do RAW-ow.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
nightbird
fotografia cyfrowa
2009-03-04 12:54:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jak Canonowski darmowy program do rawow wyglada ale Capture Nx jest dość rozbudowany i pozwala na szybką i łatwą obróbkę zdjęć (m. in. dzieki U-pointom). Przypuszczam, ze Canon nie daje za darmo az takiego narzędzia - musze to sprawdzic jak tylko będę mial okazję (jakos zawsze mam Nikona :). Za darmo jest Picture Project (chyba ze uzywasz intelowskiego Maca :-( ) i ViewNX. Do poważniejszych zabaw i tak najlepiej kupic Photoshopa a to juz powazniejszy wydatek i nikt nie narzeka, ze Adobe to złodzieje (pewnie jakby produkowali lustrzanki to by ludzie chcieli PS za darmo).
Moim zdaniem polityka Nikona jest taka, ze za free daja podstawowe narzedzie do obrobki oraz mozliwosc pracy w tiffach i jpgach dla amatorow. Jak ktos chce powazniej sie bawic do dokupi ich stosunkowo niedrogi program albo inny który woli (i tak zapłacisz za "darmowy" program dorzucony do korpusu tylko nie jest to wyszczegolnione na rachunku).
Osobiście używam CaptureNX i PhotoshopaCS3, bo uwazam ze obraz obrobiony w Capture jest lepszej jakości niz z CameraRaw. Zeby nie wyszlo, ze jestem zapatrzony w Nikona to musze przyznac, ze NX jest dosc powolny, bardzo duzy przeskok widac pomiedzy zdjeciami 10 a 12 mpx. Zeby szybko przeglądać katalogi mam zainstalowane viewNX.
Capture na alledrogo mozna kupic w okolicach 200 zl (wersje pierwsza). j_zuzia - jak lubisz nielegalne metody i chcesz "przedluzyc" sobie triala to wystarczy uzyc googla i poszukac jak.


fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-03-04 14:01:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie czyta mi rawow z d90 a na stronie pisze powinien z niego czytac ;)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-03-04 14:11:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
juz wszystko jest ok ;))

dzieki za pomoc
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-03-04 14:38:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Osobiście używam CaptureNX i PhotoshopaCS3, bo uwazam ze obraz obrobiony w Capture jest lepszej jakości niz z CameraRaw"
Potwierdzam - mam takie same odczucia - szczególnie moim zdaniem Capture radzi sobie lepiej z odszumianiem.

"Zeby nie wyszlo, ze jestem zapatrzony w Nikona to musze przyznac, ze NX jest dosc powolny" To tak dość delikatnie powiedziane ;) Potrafi przymulić w miarę dobrego kompa.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2009-03-04 15:11:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a coś poza Camera Raw co otworzy i wywoła DNG z Pentaxa? Bo Camera Raw faktycznie ostatnio mnie wnerwia w przypadku szumu.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2009-03-04 15:19:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie otwiera, nie widzi tego formatu
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-03-04 18:14:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a który Ligtroom nie widzi wojtku?
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2009-03-04 22:36:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no juz dotarliśmy że 2.2 i 2.3 widzą
fotografia cyfrowa
nightbird
fotografia cyfrowa
2009-03-05 02:03:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się, że do D3 (i pozostałych "jednocyfrowych") powinni dawać Capture w standardzie...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-03-05 09:45:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że raczej użytkownicy d3 w 80% wolą używać PSa ;) niż "Muła"
fotografia cyfrowa
Hugo
fotografia cyfrowa
2009-03-08 13:18:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jaka jest jakosc obrobionych RAW-ow przez Ligtroom 2.2 lub 2.3. Mozna to porownac z CS-2 lub CS-3 ?
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa