fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
canon 1000 d - zalety/wady
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2009-03-17 16:41:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy ktoś to miał w ręku? Mam zamiar polecić znajomemu jako niezłe rozwiązanie dla początkującego w dziedzinie lustrzanek. Jego potrzeby to przede wszystkim zdjęcia z różnych uroczystości, a więc wnętrza. Czy ktoś wie, jak to szumi? Np. W porównaniu do mojego starego dobrego 300d? I tak w grę wchodzi dokupienie zewnętrznej lampy, więc myślę, że nie będzie używał wartości ISO powyżej 400.

Czy jest ewwentualnie coś lepszego w porównywalnej cenie? Nikon 40d?]
stassad
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-03-17 16:45:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to już lepiej niech zostanie przy tym canonie bo jest lepszy mz nawet od d60
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-03-17 17:09:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
byl 1000d kiedys za 1000 zł teraz kurcze z 1500 a za ta cene kiedys :P mozna by brac d80 ktory teraz 2 tys kosztuje ;))
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-03-18 09:54:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no nie wiem czy d80 za dwa tałzeny kupisz raczej nie
a 1000d nie przypominam sobie żeby kosztował tysiaka
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-03-18 09:58:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tomi popatrz na wykresik:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/340981
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-03-18 10:41:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilerus ciekawe czy ten minimal to nie było ze słynnego sklepu JAPAN FOTO
nie wiem czy słyszałeś?
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-03-18 12:03:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem, wiem, sam tam kupowałem ;)
Coś mi się jednak zdaje, że był kiedyś taki okres, gdzie mozna było go dostać za około tysiaka w kilku sklepach.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-03-18 12:33:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
możliwe że tak aż tak nie wnikałem
ale mz nie jest to najgorsza propozycja szczególnie do takiego focenia rodzinnego
fotografia cyfrowa
stassad
fotografia cyfrowa
2009-03-18 14:42:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może zamiast rodzinnego powiedzmy amatorsko - reporterskiego. Aczkolwiek niewiele to odbiega od rodzinnego focenia, bo też kolega nie jest profesjonalistą i wielu bardziej zaawansowanych funkcji będzie się musiał dopiero uczyć. Więc chodzi o łatwy w obsłudze, ale jednak lustrzany sprzęt, ze względu na jakość, współpracę z lampą zewnętrzną, kontrolę parametrów, format RAW, czas reakcji, i możliwość wymiany obiektywów.
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2009-03-18 16:10:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
stassad teraz praktycznie kazda lustrzanka spelnia te kryteria ;))
fotografia cyfrowa
PawelG
fotografia cyfrowa
2009-03-18 21:38:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sam planuje w tym roku zakupic lustrzanke i sporo sie naczytalem (chyba przejrzalem testy chyba na wszystkich najpopularniejszych portalach oraz sporo roznych zdjec ;) ). Jesli chodzi o to jak lezy w lapie - z kitowym obiektywem nawet nie najgorzej, sprawdzalem w supermarkecie ;) Kazdy, kto ma Canona xxD narzeka na te 3 i 4-cyfrowe, ale dla mnie jest ok - duuzo lepiej i tak niz kompakt ;) Co do mozliwosci - jest to pelnoprawny sprzet z jednym wyjatkiem: AF z 350D, a na to narzekalo wiele osob... Jesli chodzi o szumy tej matrycy 10-mpix Canona - sa nizsze niz w 350D ale wyzsze niz w 450D/50D. Czyli mniej wiecej tak jak w 400D ;) Choc i tak wszystkie te aparaty prezentuja wysoki poziom (znaczy jakosciowy wysoki poziom, szumow niski ;) ) Jak dla mnie sprzet godny polecenia - wszystko ok dla amatora poza tym autofokusem... Moze teraz niech sie wypowiedza Ci, ktorzy nim focili ;) I rzeczywiscie pamietam cene 999pln wlasnie w slynnym Japan Foto ;) gdzie indziej byl mniej wiecej po 1100 z tego co pamietam ;)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-03-18 21:48:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobra matryca CMOS i procesor Digic III, czyli ten sam co w 1Ds MarkIII (tyle że w tym drugim są dwa takie...). Ja robiłem 300D, 350D i 20D - wszystkie lekko przestarzałe w stosunku do 1000D, ale wszystkie dla mnie absolutnie satysfakcjonujące. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł być z niego niezadowolony, chociaż gdybym teraz miał zmieniać body, to raczej dołożyłbym do 450D ze względu na dodatkowy tryb ekspozycji: priorytet najwyższych świateł - dla mniej zaawansowanego użytkownika jest to zbawienie pozwalające uniknąć największej zmory fotografów cyfrowych, czyli przepalenia świateł przy bardziej kontrastowych scenach.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-03-19 11:11:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jeszcze jeden + w canonach to że automatycznie czyszczą matrycę
mz ta funkcja bardzo pomaga szczególnie kiedy posiada się kilka obiektywów
reszta tak jak jpk napisał
więc proponuję canona
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-03-19 11:57:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Heh - to ma kazdy system, z czego jedyny sensowny jest w Olympusach. A recznie czyscic i tak trzeba co czas jakis...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-03-19 12:31:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mój kanon nie ma czyszczenia. ;( :P
bronica też nie ma ;)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-03-19 16:05:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyłożyć za 1000D ~1600pln - bo po tyle chodzi - jest nieporozumieniem! oO

Bez zastanowienia!! bierz 30D - dostaniesz w tej cenie zadbaną sztuke z nieporównywalnie lepszą ergonomią, tyle że z 2mpix mniej.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa