fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Smutni gadżeciarze i weseli weselnicy
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-24 07:42:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oto komentarz, jaki otrzymałem od pewnego pana na portalu nie związanym z fotografią gdzie przedstawia warunki typowe dla polskich portali foto:

"W sensie wszystkie zdjecia charakteryzowalo jedno:
dobre duze jasne szkła, lufy jak niemowlaki i pudla, na ktore srednio zamoznego tynkarza nie stac. stad rozumiem twoj niepokój przy wstawianiu tam zdjec, tym bardziej ze forum takowe czy portal czesto funkcjonowal przy zwyklym fotosklepie czy czymkolwiek.
z takiej lufy (za przeproszeniem) zdjecie gówna wyglada nader interesujaco, a jak jeszcze kapie kropla moczu to juz w ogóle. Kropelki zatrzymane, zmrożone, bo przy jasnych pudłach i lufach mozna krótkie czasy siekac, poszpanowac bokehem, pokrecić przysłonką, i trzeba tylko naostrzyc na kropelkę takową i cacy, nikt nie pozna ze to gówno.
Potem kolorki sie podkreca albo taki prosty HDR i gra muzyka, a jak jeszcze się promyczki słoneczka wyczesze to ho ho.
No taka prawda jest. Dobre aparaty pod strzechy trafiły i dobrze chwalic Pana.

Twoje zdjecia sie fajnie oglada, czasem sa moze zbyt statyczne, mnie np bardziej razi to ze robisz czasem dwa zdjecia w jednym. jedno to czlowiek w I planie (w fajnej relacji z kotem) w sytuacji dosc dynamicznej a wkladasz pod to tło mega statyczne drogi niknącej w poświacie i robisz dwa ujecia w jednym z czego to lepsze trzeba sobie wykadrowac, a samo tlo bylo by fajniejsze osobno. no nie korespondują ze sobą. Albo ta modelka, lepiej wychodzi na czarnym tle porozszczepianym badylami jedynie rozmytymi, brakuje emocji jakie chcesz wydobyć, brakuje co chcesz w tych zdjeciach powiedzieć, czy seks, czy zimno, czy gorac, chłód, spokój, ciepło, gniew. Nie tam jest słoma i ładna dziewczyna. Robisz fajne ukomponowane technicznie poprawne foty z ktormi mi sie nie mierzyc, bo i nawet takich nie robie. Baba w trawach byla by fajniejsza gdyby bardziej oszczedniej swiatlem, wiecej tla i gry cieni to co najfajniejsze w takich aktach. tutaj mi przeszkadza ząbek na przykład. Niby nic, naturalnie, ale caly czas sie boje ze schrupie te badyle.

W sensie chcesz robic te foty tak, jak to robia najlepsi i dobrze, najciekawsza praca byl ten czlowiek z wózkiem. mnie natychmiast rzucila na kolana bezdusznosc aparatu, który celowal aby facet wlazł w piekny zakret i jeszcze przykucał. W sensie naprawde zajebista fota, i jedna z najlepszych jakie tu widzialem, ale mam mezalians skojarzeń, wolałbym widziec twarz w słońcu jak mruży oczy. tak samo pani z badylami - jak mozna tulic suche badyle.. no musi sie zmuszać no.

w sensie idei - zdiecia leżą, natomiast technika, szkło i aparat i podkretka kolorów daja odczucie niezwyklej fachowosci i skończonego dzieła, stad takie portale sa swietne do poznawania technik, podpatrywania innych obiektywów które sie chce miec. Bo fajnych pomysłów na zdjecia jest naprawde niewiele na takich portalach.

Gdyby tego kota z drewnianym kwiatem zrobic lepszym aparatem to nic sie w sumie nie zmienia ale poczucie lepsze i było by ooooo jakie fajneeeee. nie jest szczególnie dobra obróbka kolorów, czy kadr ale jakiś klimacik cepelii się unosi. dla mnie za mało aby sie w ogóle odnieść.
nie do konca podzielam niecheci zlewu krwi do portali - bo mozna i nalezy z nich wynosic nauki ile sie da, bo lezy darmo i czeka na skorzystanie, natomiast nigdy bym nie przejmowal sie co kto powie na takim portalu gdzie połowa to smutni gadzeciarze a druga połowa dorabia na weselach, (bez obrazy) a trzecia połowa ma fajny aparat.
a wiem dlatego bo właśnie tam sobie chadzam.

Sa tez poczatkujacy dziennikarze fotograficzni, czy fajnie strzelający amatorzy ale oni szybko opuszczaja takie miejsca, jak tylko uda im sie zrobic pare naprawde fajnych fotek, stad odnoszenie sie do argumentu portali foto - jest chyba tutaj złym pomysłem.
Ale to prawda - wiekszość zdjec z JL było by wymoderowanych. Ale to tylko oznacza że nie pasują tam, stąd są tu.

hejka

PS. i nie mam portfolio, nie bardzo wiem co mialbym z nim robic jakbym juz je zrobił. "


i co Wy na to gadżeciarze i reszta?
fotografia cyfrowa
jacek_gold
fotografia cyfrowa
2009-03-24 07:56:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zadał sobie sporo trudu by taką epistołę napisać znaczy że masz wielbiciela :)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-24 08:10:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tylko na razie nie wiem czy jestem gadżeciarzem czy weselnikiem? nie mam pełnej klatki ani hasselblada ani nie uczęszczam na wesela. więc chyba zostaje mi fajny aparat.
fotografia cyfrowa
kapral
fotografia cyfrowa
2009-03-24 08:28:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale tam przy fajnym aparacie było założenie że fajne zdjęcie wychodzą - no to chyba odpadasz
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-24 08:54:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja to odebrałem że na portalach foto w ogóle nie ma fajnych zdjęć. więc gdzie są?
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-03-24 09:00:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyle czoła przed dialektem którym operuje twój wielbiciel. ( nie wiele zrozumiałem, ale gość chyba dostarcza jakieś pudła, pewnie z bronią - napominał coś o lufach ? , może w Radomskim łuczniku pracuje ? )
fotografia cyfrowa
kapral
fotografia cyfrowa
2009-03-24 09:04:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
każdy normalny człowiek który robi naprawde dobre zdjęcia prędzej czy później ucieka z takich portalów gdzie amator który robi zdjęcia od roku czy dwóch pozuje na znawcę tematu i próbuje mu powiedzieć co zrobił źle na swoim zdjęciu. Pracę ludzi którzy robią dobre zdjęcia napewno same sie obronią gdzieś, taki twórca nie musi się dowartościowywać w necie.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-03-24 09:14:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kapral (09:04:07) - a po co mają się bronić? przed kim?

do siebie: (rachunek fotosumienia)
gadżieciarka - raczej nie, chociaż ostatnio kupialam cudnego sonnara do p-sixa, wiec jednak może... ;D
zarabiam na weselach - na pewno nie ! :D
mam fajne aparaty - a pewnie ! i to bez wyjątku :D
no i teraz trzeba by ustalić, czy ta szklanka jest w połowie pełna, czy w połowie pusta ;-o
fotografia cyfrowa
jacek_gold
fotografia cyfrowa
2009-03-24 09:18:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kapral tylko gdzie znajdziesz większą publikę na często kontrowersyjne zdjęcia których nawet galerie nie zawsze chcą widzieć a poza tym wystawić się w jakiejś galerii to trzeba sporo wcześniej kolejeczkę zająć i mieć już spory dorobek artystyczny
nie ma to jak internet z milionowymi społecznościami i choć czasem promil owej społeczności obejrzy te prace to i tak więcej niż grono znajomych którzy i tak nie zawsze maja pojęcie o fotografii (dla nich liczy się że ciocia fajnie wyszła)
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-24 09:35:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ten piekny komentarz pasuje do opisu wyscigow formuly-1,przez wlasciciela samochodziku na pedaly. Pozdr.............
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-03-24 09:38:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-gdzies tam w myslach pedzi,az kolana bola-. Pozdr...............
fotografia cyfrowa
HotelCostes
fotografia cyfrowa
2009-03-24 10:05:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wystekal parte dyrdymalow,ponarzekal sobie i mysli,ze wszystkie rozumy zjadl,jak widac czepia sie kazdego zdjecia,ze to,ze tamto....
ciezki przypadek,takiemu to nie dogodzi....
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2009-03-24 10:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
polska przywara - narzekać, ale do roboty się wziąć i pokazać jak to się robi to już nie, "ekspertów" mnóstwo wokół Nas. Filozoficznie nieco mówiąc "i tak nikt nie ma racji" ;-)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-03-24 12:12:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ksiądz też uczy dzieci robić!
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-03-24 13:09:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja się pytam: jak się to ma do mojego kompakcika? :|
;)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-03-24 15:55:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Twój kompakcik Zimba daje po nosie większości onanistom sprzętowym... a ja mam z tego radochę bo zawsze uważałam że to człowiek robi zdjęcia nie aparat :-)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-03-24 19:24:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no pewnie... i modeli sam Ci znajduje, i plenery też... i kadruje bezbłędnie...i nawet dobre światło też sam generuje ;-) To chyba też sobie takiego kupię! :-D
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-03-24 19:27:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zaraz, zaraz DarekKuzma... przyznaj no się... Ty pewnie z korporacji Nikon jesteś? Znaczy się... taka Foto-Mata-Hari?... ;-)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-03-24 21:06:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jacy to niektorzy nieszczesliwi, ze zdjecia robia i musza je pokazywac wsrod bandy matolow i ignorantow, pozujacych na ekspertow. Kurde, az mi glupio, ze ja prostu ciesze sie tym, co robie. Brak mi tej egzystencjalnej glebi cierpienia Tworcy. Taki matol, co sie usmiecha widzac tecze i podskakuje, myslac ze ja zlapie, smiejac sie do siebie jak glupi. Zamiast cierpiec na skutek swiadomosci niespelnienia i ogolnej zgryzoty.

Kurde, az mi wstyd.


Ide sie schowac do komorki na szczotki i tam poszukac kolejnej teczy. :)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-03-24 21:20:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter... też mi głupio się przyznać ale ja też z tych... "co się cieszą" Weźmiesz mnie z sobą do tej komórki?... ;-)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-03-24 21:37:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zeby mnie zona pogonila za siodma gore? :)

Ale mozemy razem pogapic sie w gore, nawet jak tam nic nie widac. :)
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2009-03-24 22:06:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no więc kto do jakiej kategorii sie zapisuje?

ja mam fajny aparat, trzecia połowa.
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2009-03-24 22:20:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzisiaj wygrzebane

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali."

Don McCullin
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2009-03-25 11:18:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Darek, a kup sobie Nikkora ze światłem 1.4, jest bodaj taki z ogniskową 75 mm czy coś w te klocki. Toż to różnica przy Magusowym 85/1.2 jest naprawdę pomijalna.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2009-03-25 11:23:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bleeeeeeeeeeeeeeeeee... Co za typ :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa