fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
"Pracując ze światłem"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-04-10 09:30:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam.

Ostatnio kupiłem sobie nową pozycję do biblioteczki a mianowicie tytułowe "Pracując ze światłem - warsztaty fotografii krajobrazowej".

Książka nawet ciekawa - jest to coś w rodzaju bardziej albumu zdjęć omawianych przez znanych brytyjskich pejzażystów (Joe Cornish, Dawid Ward, Charlie Waite). Oceniają oni zdjęcia nadesłane przez innych autorów, a także omawiają swoje przykładowe kadry, historię ich powstania, problemy w trakcie wykonywania. Jest nieco porad, nieco przemyśleń. Nie jest to typowy "poradnik" - raczej coś w rodzaju albumu z uwagami autorów dotyczących ich podejścia do pejzażu i roli światła w jego wykonywaniu.

Czyta i ogląda się na pewno miło. Większość zdjęć zrobiona jest wielkim lub średnim formatem - praktycznie bez jakiejkolwiek obróbki i przyznaje, że robi bardzo duże wrażenie. Jakość, głębia i przestrzeń tych zdjęć daje jednak dużo do myślenia w porównaniu do małego obrazka cyfrowego. Są także fajne zdjęcia panoramiczne wykonane xpanem czy fuji. Przeglądając je w co prawda jednak bądź co bądź małym formacie w samej książce widać jednak jak olbrzymie zasoby jakości tkwią w tych pracach jeśli można by je było obejrzeć na dużych odbitkach. Przejścia tonalne, klarowność planów czy oddanie szczegółów w cieniach jest na niesamowitym poziomie i powiem szczerze, że jestem pod bardzo ale to bardzo dużym wrażeniem możliwości wielkiego formatu w pejzażu. Do tej pory jakoś szczególnie nie wnikałem w ten aspekt nigdy ale tu otworzyły mi się oczy..

Piękne miejsca, świetna jakość i niesamowite warunki pogodowe owocują udanymi kadrami.
Polecam jako lekturę na weekend, daje nieco inne spojrzenie na obróbkę i podejście do landszaftów ; )
fotografia cyfrowa
fproject
fotografia cyfrowa
2009-04-10 11:14:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj,
tez kupiłem, czekam na przesyłkę :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-04-10 11:26:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak by kogoś interesowała tematyka - to mam jeszcze jeden link..
http://tradebooks.pl/index.php/s/karta/id/1005/ksiazki/medium-and-large-format-photography.htm
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa