fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
CZEMU? !!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:08:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego zdjęcia są oceniane nie za samo zdjęcie ale za nik?
Chodzi mi o to że są zdjęcia naprawdę dobre a zostają ocenione słabo ponieważ zrobił je ktoś mniej znany na tym portalu.
I nie chodzi tu o mnie ale o całokształt.
Dużo zdjęć przechodzi niezauważonych.
Wiele zdjęć jest na VP lub VD a nie są wcale dobre.
Anonimy- większość przechodzi bez echa?
Co się dzieje z tym portalem?
Ostatnio zauważyłem, że w ogóle wszyscy mają to w Du... przez duże " D "
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
sh
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:19:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
By uniknąć (lub zdecydowanie zmniejszyć) problemu "magii nazwisk/nick'ów'' wszystkie zdjęcia powinny być anonimowe aż do momentu wystawienia oceny.

fotografia cyfrowa
viking
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:23:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niech Ci słabo oceniani też założą sobie TWA i zakupią wazelinę.
A co tak od pierwszego zdjęcia mają dostawać wysokie oceny, tylko za to że zrobili dobre zdjęcie?
Chyba żartujesz?

fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:28:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie chodzi tylko o oceny ale komentarze
ale sa ty tzw. wielcy, którzy puszczą gniota i sypią się 4 i polecenia
a są tacy którzy zaczynają i wystawiają dobre foty ale są gnojeni

A co tak od pierwszego zdjęcia mają dostawać wysokie oceny, tylko za to że zrobili dobre zdjęcie?
Chyba żartujesz?
a dlaczego za dobrą fotę majhą nie dostać?
właśnie tego nie rozumiem
bo co? bo jest nowy i dobry? to trzeba mu dowalić żeby się nie wybił
Chyba żartujesz?
fotografia cyfrowa
viking
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:32:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tomi, a Ty chyba mojej ironii nie zrozumiałeś........
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:35:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No może i nie?
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:36:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A jak ktoś ma w du.. pie TWA to nie ma już siły przebicia?
I tak to jest wszędzie i to mnie wku....
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-04-19 00:54:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tomi, zupełnie się z Tobą nie zgadzam.
Napisałeś "ale sa ty tzw. wielcy, którzy puszczą gniota i sypią się 4 i polecenia" - to nie są wielcy, to są członkowie TWA, którzy wykorzystują zjawisko istniejące od zawsze na wszystkich portalach tego typu. Mogę Ci przedstawić od ręki kilka przykładów, kiedy naprawdę doskonali fotografowie wrzucili coś słabszego i dostali może nie tyle słabe oceny i krytyczne komentarze, ile dostali ich strasznie mało.
A co do drugiej części wypowiedzi "są tacy którzy zaczynają i wystawiają dobre foty ale są gnojeni": pokaż mi jedno DOBRE zdjęcie początkującego, które zostało zgnojone, a ja w zamian pokaże Ci dwadzieścia DEBIUTÓW, które trafiły do max'a.

Problem leży w tym, że użytkownik znany, aktywny i ogólnie ceniony znajduje się na liście ulubionych u bardzo wielu innych Obiektywnych. Każde jego nowe zdjęcie od razu przyciąga wszystkich, u których się pojawiło. Liczy się również AKTYWNOŚĆ w galerii - wiele dobrze napisanych komentarzy powoduje ciekawość w stosunku do osoby komentującego. Mało który nowicjusz potrafi cokolwiek sensownego o zdjęciu napisać, ne ma się więc co dziwić, że nikt do niego nie zagląda. Jak ja pod swoim zdjęciem widzę "słabe" albo "fajne" napisane przez osobę o zupełnie mi nieznanym nicku, to na pewno się nie pofatyguję do sprawdzenia kto to taki.

A na zakończenie przypomnę jeszcze moją pierwszą prośbę, bo bardzo mi na niej zależy: JEDNO DOBRE, ZGNOJONE ZDJĘCIE.
I nie odpowiadaj na PW, tu się toczy ta dyskusja.

A teraz dobranoc Państwu... :-)
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-04-19 01:20:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i o to chodzi są wielcy bo maja TWA
część z nich bez tego nie wybiła by się tutaj
a co do komentarzy to też tak uważam chociaż sam takie czasami piszę ale uważam że lepiej nic nie pisać niż bez sensowne " ładnie "
Dobranoc i Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
.......
fotografia cyfrowa
2009-04-19 02:06:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@jpk: bardzo wiele racji jest w tym co piszesz.
@sh: takie rozwiązanie raczej by nic nie zmieniło - zrobilibyśmy tylko przysługę naszemu szanownemu kierownictwu. Tomi słusznie już zauważył że anonimowe prace są rzadko/niechętnie oceniane/komentowane. Z prostego przecież względu: większość boi się "narazić". Oczywiście w przypadku zaistnienia takiej anonimowości dla ogółu, sytuacja musiałaby się zmienić - z uwagi na istniejący system zdobywania przestrzeni dla własnych publikacji. Wcześniej czy później MUSIELI byśmy komentować i oceniać prace niewiadomego nam autorstwa. Byłoby jednak spore prawdopodobieństwo że skrajnie niskie i wysokie oceny poszłyby w zapomnienie. Oczywiście też pod warunkiem że pierwsi oceniający nie zaczęliby rozmawiać z nagle odsłoniętym autorem po "imieniu". :-DDD Cały "problem" nie dotyczyłby naturalnie kont premium. Dlatego wspomniałem o przysłudze dla kierownictwa - zacząłby się masowy wykup tej opcji. ...tak mi się wydaje.
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2009-04-19 07:37:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:))) temat zanika i powrca ....:))
jpk trafnie to wszystko ujął
myślę, ze przy tak dużej liczbie userów najwięcej jest "normalności" jednakże są też skrajności na "+" jako wzory świetnych fotografii zyskujace zazwyczaj dobre komentarze i oceny (co jest zrozumiałe) oraz są skrajności na "-" gdzie są gnioty a ich autorzy zawsze pokrzywdzeni przez los i niezrozumiali przez współczesnych :)))
ps.anonimowość wszystkich zdjęć....przez n 1 dzień..jestem za :)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-04-19 09:12:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tomi - też mnie kiedyś to bolało i nawoływałem by coś zmienić a teraz mam to wszystko gdzieś :) Nie ma się co z koniem kopać!
fotografia cyfrowa
dworek
fotografia cyfrowa
2009-04-19 09:53:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak jak jest,jest o wiele smieszniej...brak powagi winduje server OB na wysoka pozycje w necie..chociaz cos sie tu pisze(poza wstawianiem zdjec)....jest krytyka,czasami prowadzaca do wojen,ale jest..odsylam do stron smutasow,gdzie tylko rewelacje i kadzenie-voal..digiart... i chron nas panie przed taka dzialalnoscia.....a uczciwie,to pewnie i w niebie nie ma. Pozdr..............
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-04-19 10:07:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk
2009-04-19 00:54:43
zgadzam się w pełni, lubię rozsądek w obliczu tragedii ;)
Sam tez nie dostrzegam 'gnojenia nowych', jednak możliwe, iż mniej krytyczny jestem wobec autorów, których prace lubię. I tylko tu rację przyznaję Tomi'emu.
Myślę jednak że anonimowość wszystkich do momentu oceny to głupi pomysł. Z wielu powodów. A szczególnie z jednego (tu trochę pośrednio za blexen): Portale istnieją i generują ruch w dużej mierze w oparciu o grono osób regularnie odwiedzających to miejsce i posiadających swoje wirtualne intencje/relacje z 'magnetycznymi' sytuacjami. To taki mechanizm i to wystarczy. Tymi sytuacjami głównie są określone rodzaje fotografii które zaciekawiają, inspirują, może nawet 'uszczęśliwiają' userów. Dzięki temu w danej maszynce jest ruch.
Ja stosuje dualizm, penetruję najpierw ulubione, potem grzebie w Galerii (rodzaj naboru do Ulubionych). Dlaczego tak? bo Ulubionych mam sprawdzonych, spełniają moje oczekiwania względem pewnej sfery fotografii (mniej lub bardziej wartościowej) Niemniej są SPRAWDZONE. Dlatego też do pewnego stopnia traktuję je przychylnie (choć nie zawsze - można to sprawdzić)

Gdbyby wszystkie osoby były anonimowe, śmiem twierdzić iż zaglądałbym rzadziej, choc pewnie nadal co jakiś czas bo fotografia mnie ciekawi (obrazy).

Oczywiście jako posiadacz konta pełnego nie widzę reklam wiec nie generuję utrzymania dla portalu, wiec mój ruch nawrotowy jest mało wartościowy, ważne jest kilka dni co roku kiedy kończy się ważność konta. Bardziej wartościowi są userzy, którzy generują pobieranie do siebie reklam (może nawet tych blokowanych na końcu adblockerem - tu ciekawi mnie jak to jest w statystykach wyświetleń). Niestety nie wiem czy oni posiadają tą sama ścieżkę co ja (via Ulubione do Galerii) bo nie znam dokładnie ich 'możliwych opcji'. Tak czy inaczej, moim zdaniem określone, indywidualne traktowanie swoich 'subspołeczności' jest dobry dla ruchu w portalu i nie uważam za sensowne zmiany tego stanu.

Wracając do tematu, nie zgadzam się z tezą tego wątku. Myślę że w dużej meirze dostrzegamy wszyscy to co świeże i nowe, podobnie jak w miniaturkach rozpoznajemu juz prace kilku osób (i to często one są gnojone za powtarzalność i metodę, o czym TOmiu raczył nei wspomnieć). Kilka z nich zresztą już wymiekło :) to tak na obalenie tezy tego wątku.

fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-04-19 10:24:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prowadze zapisy do TWA !
za kazda 4 dam 5, biznes oplacalny bo ja bede musial cos napisac pod zdjeciem :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-04-19 10:27:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neverending story...
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-04-19 10:41:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cacy wuystawiłem Ci juz 4 czekam na odpowiedz pod irysem :D
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-04-19 10:54:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie widze, te z przed postu sie nie licza :)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-04-19 12:30:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No coś ty...? Bo OB wolno chodzi mi sie wiesza maxymalnie :////
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2009-04-19 15:54:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja nie wiem w czym problem :) patrzę na zdjęcie a nie na nicka, oceniam zdjęcie a nie autora, no ale dla niektórych to chyba zbyt trudne ;-)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-04-19 17:49:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niektórzy zamiast zdjęcia oceniają autora z którym mieli gdzieś kiedys na pieńku ;)
taki payback time ;]
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-04-19 17:50:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to już wiem, co ze mną jest źle:
nie mam ulubionych autorów,
a jestem wśród ulubionych u autorów, którzy w przeważajacej większości polikwidowali swoje pf i już tu nie zagląddają ;/
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-04-19 17:54:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tez się chyba stąd wyprowadzę :P
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-04-19 19:45:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TWA ? a jest tu takie?
jesli ja wystawie słabe zdjęcie dostaje niskie oceny z komentarzami - słabe - potrafisz lepiej. I juz po kilku krytycznych (nie mam na mysli głupich) komentarzach kasuje zdjęcie - godząc się ze zdaniem userów.

Uważam że oceny są tu w zalezności od osób jakie zdjęcia robią.

A TWA jakie tu jest jedyne to chyba - macro - macrowcy, zwierzako - zwierzakowscy itd - w zalezności kto co lubi. Nie róbcie z tego TWA

Co do TWA - pozostała tylko legenda, najostrzejsze opinie o moich zdjęciach otrzymuje tylko na tej galerii - ale na tej galerii najwiecej się nauczyłem.

Poprostu wiele osób ocenia użytkowników aktywnych - którzy sami dużo oceniają i komentują.

A nie oceniają anonimów bo nie wiedzą czy za anonimen nie czai się jakis odwetowiec. Nie dajcie sie zwariowac proszę. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2009-04-19 19:50:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a moze raczej nie oceniaja Anonimow bo moga ocenic kogos za wysoko, np: kogos z kim sie nie lubia , lub za nisko swojego znajomego"obiektywnego"
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa