fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zdalne wyzwalanie lampy
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-05-19 20:42:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zdalne wyzwalanie lampy (studio) co stosujecie radio, kabel czy fotoce chętnie poznam wasze argumenty.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-05-19 22:19:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zależy od sprzętu
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-05-19 22:47:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon d80 lamp jeszcze nie mam
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-05-19 23:47:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cóż - pozostaje inwestycja - radio na kabel pod celą.

A tak poważnie - sądzę, iż kabel i cela. Radio do grania. Chyba, że się uprzesz dla zasady by mieć wszystko. :)
Ech :/ - znowu niepoważnie zabrzmiało.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-05-20 00:48:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
radio zniewalacz + lampa-lampa na fotocelę
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-05-20 01:13:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak radiem wyzwolę jedną lampę potem inna lampa błyśnie na fotoce i zwłoka będzie zbyt duża
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-05-20 06:43:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jaka zwłoka?
światło zapitala z predkością 300 000km/s chyba nie sądzisz że w odległości lamp kilka metrów bedziesz mieć opóźnienie??

fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-05-20 08:03:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zwłoki żadnej, foto cela reaguje z czasem około 1/1000, albo 1/5000 - bardziej chodzi o automatykę fotoceli, przekazywanie sygnałów elektrycznych , zwłoki w układach logicznych , a aparaty synchronizują max przy 1/500 więc czasu jest sporo :-) Robisz najczęściej Nikonem D80 a on będzie miał czas nie krótszy od 1/200 , światło zdąży zrobić sobie kanapki i kawe do termosu i przedreptać nawet kilkanaście ..... tysięcy kilometrów :-)
fotografia cyfrowa
j4t0j4
fotografia cyfrowa
2009-05-20 10:07:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja uzywam czegos takiego:
http://allegro.pl/item630867021_wyzwalacz_radiowy_phottix_pt_04_tetra_3_odbiorniki.html
Jako amator nie potrzebuje narazie niczego lepszego, a z tego mozesz wyzwalac np. zza sciany...

Jezeli masz D80 to jezeli kupisz do tego Nikonowska lampe to bedziesz mogl od razu wyzwalac ja zdalnie przez podczerwien (juz SB600 to ma, a jak na jakosc to jest tania...) ale ograniczeniem dalej jest widocznosc lampy
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2009-05-20 11:19:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ale to wyzwala tylko lampy ze stopkami, a do studyjnych trza mieć małego......jacka najlepiej ( w rzeczywistości to często dużego ) najlepszym rozwiązaniem byłby nadajnik radiowy + 2, 3 odbiorniki z:
- gorącą stopką
- koniecznie z gniazdem PC
- z wyjściem na jacka , dużego albo małego

a takie zestawy to już kosztują.
więc polecam jednak zwykły nadajnik + odbiornik radiowy + foto celę na resztę lamp.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-05-20 11:35:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tylko i wyłącznie wyzwalanie radiowe... jak masz kilka lamp to kabli na planie zdjęciowym już i tak jest dużo i dodatkowy w który się ciągle plączesz tylko przeszkadza.
Co do samych zestawów to masz spory wybór. od najtańszej chińszczyzny przez ciut lepsze phottixy, bardzo dobre skyporty elichrom a skończywszy na pocket wizardach. I ogranicza Cię jedynie cena.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-05-20 11:43:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a z doświadczeń wiem że:
tanią chińszczyznę - miałem i rozpadły się w sumie 3 zestawy w przeciągu 15 miesięcy.wrażliwe na zakłócenia, i trzeba się modlić żeby zdążyć z błyśnieciem zanim nastąpi samoistne błyskanie.

phottixy - używałem pożyczone i działały sprawnie, ale ich wadą była wrażliwość na fale z telefonów komórkowych, oraz samoistne błyskanie co przy lampach systemowych ma istotne znaczenie ze względu na ograniczoną ilość błysków, bateriami w lampach.

teraz używam pocket wizardow i problemów nie mam... no dobra mam... nie wiem jak wyłączyć w lampach systemowych ich 'zasypianie" przez co czasami muszę podejść do lampy i ją ręcznie wyzwolić, aby się włączyła. Natomiast w studio nie ma żadnych problemów.

fotocela - nie opóźnia błysku... problem z nią polega na tym, że jak postanowisz zabrać lampy w plener to jezeli nie będzie bardzo ciemno to błysk nie wyzwoli drugiej lampy, więc w takim układzie przydaje się jedynie wieczorem/nocą. W studio działa bez zarzutu.
fotografia cyfrowa
tisbone
fotografia cyfrowa
2009-05-20 14:04:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeśli chcesz wyzwalać za darmo, to przyczep sobie kawalek czarnego negatywu (albo slajdu) na wbudowaną lampę, nastaw na manual, w studyjnych włącz fotocele i już :) nie powinno być problemów, chyba że studio jest ogromne i lampy poustawiane niewiadomogdzie
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2009-05-21 10:44:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
radio nie kosztuje majątku a działa niezawodnie, kabel na kostke itp. męczarnia
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-05-22 00:06:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki wszystkim za wypowiedzi i opinie
fotografia cyfrowa
[Exc_103]
fotografia cyfrowa
2009-07-14 12:12:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawy jestem opinii osób, które używają radiowego wyzwalania błysku. Czy są jakieś ograniczenia na przykład w ustawieniu lamp. Czy swobodnie za pomocą aparatu mogę zmienić ustawienia lamp, czy też muszę podchodzić do każdej z osobna. Jak radzicie sobie z takimi zadaniami?
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2009-07-14 13:06:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zależy od tego jaki sprzęt podpinasz do radiowego wyzwalania. Jeśli wyzwalasz lampy z chińszczyzny to niestety wszystkie ustawienie musisz wprowadzać w błyskotkach. Jeśli wyzwalasz systemowo np. w Nikonie za pomocą SU-800 lub lampy wbudowanej w body (od D80 wzwyż) to wszystkie ustawienia lamp regulujesz w menu swojego aparatu- tak to wygląda.
fotografia cyfrowa
czekoludek
fotografia cyfrowa
2009-07-15 16:27:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeszcze możesz kupić wersję deluxe czyli Pocket wizardy lub radio poppery w ktorych mozesz regulowac w pełni ttl :)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-07-15 17:37:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
yyyy...

a teraz może to samo po polsku... da się?
;p
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa