fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
NIKON D300 + nikkor af-s 28-70mm f/2.8 d if-ed
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bjorker
fotografia cyfrowa
2009-06-07 13:11:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam.
Jestem w trakcie wyboru mojego nowego aparatu. Pstrykałem pentaxem K10 dopóki się nie zespsół :( Teraz chciałbym pójść o półkę wyżej i po wstępnym przeglądzie sprzętu na rynku w cenie do 15 tyś zł najbardziej rozsądny wydaje mi się zestaw NIKON D300 + nikkor af-s 28-70mm f/2.8 d if-ed. Czy to dobry wybór? Czy jednak w cenie do 15 tyś można zaopatrzyć się w coś zacniejszego. Wybór nie ogranicza się tylko do marki nikona - jestem otwarty na wszelkie propozycje. Głównie chcę się skupić na fotografii fashion i portretach. Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi - Paweł
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-07 14:04:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon D700 znacznei lepszy bedzie.. :) Tez posiadam K Dyszkę ale miałem przyjemność obcowanie z D700 jak dla mnie jest wyśmienity i to jest FF a nie jak w D300...
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-07 14:15:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ps co sie stało z K D...?
fotografia cyfrowa
bjorker
fotografia cyfrowa
2009-06-07 16:20:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy aby napewno Nikon D700 znacznie lepszy będzie...porównując te 2 korpusy stwierdzić można że są niemal identyczne, gdyby nie Full Frame D700. Poszperałem troche na necie i znaleazłem ciekawy artykół o pełnej klatce http://www.fotografuj.pl/Article/Czy_potrzebuje_pelnej_klatki/id/173 . Po powyższej lekturze nie mam pewności co do ZNACZNEJ wyższości D700 nad D300. Pewny natomiast jestem znacznej przewagi D300 pod względem ceny
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2009-06-07 16:35:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bjorker - nie ma co czytać artykułów - porównaj sobie oba aparaty jednocześnie. D700 to zupełnie inne obrazowanie. Mam oba korpusy, D300 jest już jedynie zapasową puszką.

D700 to więcej detalu, mniejsze szumy, lepsza plastyka. Dla mnie bez porównania.

fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-06-07 17:40:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Więcej detali? Pewno tak...
Mniejsze szumy? Na pewno.
Lepsza plastyka? Hmmm... To akurat chyba jest niezmierzalne ;)

Myślę, że kwestia wyboru = kwestii umiejętności określenia własnych potrzeb w kontekście budżetu, jakim się dysponuje...
Dalej nie piszę, bo zauważyłem, że mowa tu o fotografii ślubnej i portretowej ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-06-07 20:47:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do portretów i fashion faktycznie dużo lepszy będzie d700.
Kup d700 + 2 stałki - mz lepszy zestaw jak ten z 28-70, ewentualnie zamiast 2 stałek możesz np brać 80-200
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2009-06-07 22:52:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme dobrze gada ;)
fotografia cyfrowa
anonimis
fotografia cyfrowa
2009-06-07 23:13:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem posiadaczem D300 z dołączonym do niego nikkorem 50 mm 1.4 i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Póki co jeszcze aparat ten "przewyższa" moje umiejętności, dopiero się uczę... :) Jeżeli chodzi o portrety (zaznaczam że w tej kwestii kompletny ze mnie amator) sprawuje się wyśmienicie. Czytałem na fotopolisie że przy ISO 100 D300 prześwietla, i do studia raczej się nie nadaje, a także ma problemy z czerwonym kolorem, sam tego nie odczułem, ale co może wiedzieć taki amator jak ja? :)) Jeśli chodzi o FF... jeżeli uważasz że nie potrzebujesz pełnej klatki, to może lepiej kupić D300 i zainwestować więcej w obiektyw/y ? Uważam również że do amatorskich i półprofesjonalnych zastosowań nie ma chyba potrzeby inwestowania w FF.
fotografia cyfrowa
bjorker
fotografia cyfrowa
2009-06-08 22:23:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki wszystkim za podpowiedzi - już chyba wiem co kupię - a przynajmniej tak mi się wydaje. Przedemną 'zaciśnięcie pasa' ale D700 chyba będzie tego wart :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa