fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Mam dylemat
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-07 14:24:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chcę w najbliższym czasie kupić jaśny zoom. COś z zakresu 20-80mm. Do nikona d80.

Mam dylemat co kupić. Myślałem o kilku obiektywach. Sigma 24-70 2.8. Sigma 28-70 2.8. I tu jedno z moich pytań czy warto dopłacać ponad 700 zł do 24-70? Co mi da poza tymi 4mm któtych zabardzo nie potrzebuję. No i pojawiły się jeszcze 2 tamrony 24-70 2.8. Tańszy od sigmy ale czy porównywalnie dobry. No i na koniec Tamron 28-75 2.8. Ogniskowa w tym ostatnim pasuję mi najbardziej. Tylko jak jest z jakośćią wykonania. Byłbym wdzięczny za opinie kogoś kto miał któryś z tych obiektywów lub miał z nim doczynienia. Inne propozycje mile widziane. Cena 2200. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-07 14:35:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam takiego tamrona i co do jakoścui wykonania ;) Jest ciezki plastikowy ale na prawde sptrawia wrazenie... Mam go pod Pentaxxa z pentaxami ma problemy z bf ff nie wiem jak z nikonem ;) Moj jest w niemczech poprawiony ostrzy idealnie... Jak na taki obiektyw oczywiście.. Trafia, przy slabszymm swietle potrafi miec problem ale zdjęcia są ostre od 2,8 kapitalne przy 50 na 2,8 75 tez bdb a początek na 4 testy na optyczne pl mowią prawdę...
Wady ma takie coś jak lock i jak masz najnizsza ogniskowa mozesz go zablokowac bo jak pochylisz do dołu sam sie wysowa nie do konca ale troszkę... Bardzo lubie ten obiektyw i polecam Ci go!! Jak masz jakies pytania wal smiało.. Ps nie ma problemow z feceniem pod swiatło i to chyba na tyle na teraz :)
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-07 14:39:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie tak sobie myślę czy warto. Bo brak mi czegoś z tej ogniskowej. Moja 50 1.8 jest super ale czasem brakuje mi czegoś szerszego lub czegoś co pozwoli mi zrobić zdjęćie bez podchodzenia za blisko. Słyszałem że bf i ff zależą od egzemplarzy i wsumie w sigmach i tamronach czesto się to zdaża. No ale wystarczy chyba oddać do kalibracji i będzie ok.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-07 14:50:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon podobno lepiej sie z tym zachowuje.. :)

te 28 to daja kolo 40 na maly obrazek a 75 okolo 115 ;) wiec jest to na prawde bardzo uniwersalan ogniskowa Niestety nie istnieje nic podobnego zeby mnialo 28-120 1,8 :P hahaha jest jeszcze takie coś jak sigma 28-105 2,8-4 chyba ale musisz poszukać :P i to tylko uzywki.... na pewno duzo tansze...
Ps tamron dziala pod FF ;P
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-07 21:28:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szukam czegoś ze stałym 2.8. Mam tamrona 55 200 ale jest ciemny i muszę go sprzedać. Teraz wszystko poszło w górę wieć może za jakąś rozsądną cene go sprzedam.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-07 22:19:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja swojego Tamronka kupiłem bardzo tanio :D Na forum pentaxa moze na forum nikona sie wyrwie tam chyba Cie nie oszukają i odbierz osobiscie przynajmniej wiadomo bedzie kumu dac po ;PP a 55-200 krotki jak na tele bo swiatlo slabe ale nawet nie zblizy mam sigme 70-300 ujdzie ;)
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-07 22:24:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślałem kiedyś o jej kupnie. Jednak z zoomów w tym co robie nie korzystam praktycznie nigdy. Swoim tamronem zrobiłem może 200 zdjęć. I tyle. Wieć go sprzedaję.
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2009-06-07 22:39:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tamron 28-75 .. używam z D80. super zestaw.. ale obiektyw wyselekcjonowałem ..
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-07 22:43:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wsumie się do niego coraz bardziej przekonuję. Bardzo pasuję mi ogniskowa. Cena też zachęca.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-07 23:09:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja sigmą z 6000 ;) Albo i wiecej.. :) Lubie bardzo tele.. Ale jakość to tylko zwykly tele spacerniak :) Czy jakoś tak a tami jest super...!! Poza tym mam znajomego co ma nikona D80 i chyba go bedzie sprzedawał i ma tam tamiego a ma teraz Canona jakiegoś... Ty jesteś z Łodzi...? Jak dobrze kojerza zapytam kumpla czy chce sprzedać czy oddaje dziewczynie aparat... ;) I moze by Ci tego tamka sprzedał sie ogadacie ;)
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-08 22:22:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Boję się tylko co z BF i FF nie wiem czy nie będzie z tym problemu. I czy da radę się z tym uporać. Bo jeżeli kupię np przez internet to nie będę mogł wybrać.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-08 22:45:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moj jak wiesz kupiony na forum ale wczesniej w foto coś tam i stamtąd przysłany do poprezedniego wlasciciela on odeslal a oni do niemiec i ytak trafil do mnie i gra... ;)
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-08 22:49:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę że jak kupię nowy to serwis w ramach gwaransji mi to zorbi.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-09 21:14:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a D80 nie ma jakiejś regulacji bf / ff... Obiektyw bedzie do sprzedania wraz z D80... albo i osobno ;)
fotografia cyfrowa
nim
fotografia cyfrowa
2009-06-10 17:56:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D80 nie ma regulacji, to jeszcze nie jest poziom zawodowy.
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-06-10 18:05:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A serwis wrazie czego mi to zrobi czy nie?
fotografia cyfrowa
nim
fotografia cyfrowa
2009-06-12 08:24:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Serwis kalibruje puszkę tylko do swojego referencyjnego szkła. Jest im obojętne jakie słoiki przykręcasz. Czy słoiki są kalibrowane pod tym względem? Czy jest co kalibrować w słoikach pod tym względem? To puszka steruje słoikiem i nadaje czy ma się kręcić i w którą stronę. Być może w niektórych szkłach są ustawiane jakieś korekty na bezwładność mechanizmów ostrzenia. Obawiam się, że selekcjonowanie szkła to bardziej czary i uspokajanie sumienia niż jakieś realne zyski w jakości obrazu.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2009-06-13 13:14:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fakt jest faktem ze moj tamron ostrzy dobrze czesem zrobi pudło... ale ogolnie nie ma bf ff a po przykreceniu do innej kdyszki ma na jednym koncu bf a na drugim ff ;) to o co chodzi nie wiem ale tak jest ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa