fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
street w dobrym wykonaniu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-07-09 22:14:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.snaps.pl/ jest mega!
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-07-09 22:43:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No rzeczywiście wypas!
THX.
fotografia cyfrowa
DesireVivian
fotografia cyfrowa
2009-07-09 23:00:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj az miło popatrzeć:-)
fotografia cyfrowa
nadtlenek02
fotografia cyfrowa
2009-07-09 23:04:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
EXTRA!
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-09 23:04:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
znane i lubiane - jak niektóre aktorki :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-07-09 23:20:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo świeże te spojrzenia...
fotografia cyfrowa
bartf
fotografia cyfrowa
2009-07-10 10:08:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pierwsza klasa...
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-07-10 10:19:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Duuuuuży dystans do świata (także - fotografii). :o) Godne uwagi.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-07-10 13:55:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawe, jakkolwiek w większości przypadków schemat jednowymiarowej analogii znacznie spłaszcza pole refleksji, która sprowadza się jedynie do wypunktowania kilku skojarzeń... Nie wiem, być może to wrażenie ma źródło w sposobie prezentacji i selekcji tych zdjęć... Są tam jednak i takie, które przyciągają na dłużej. Mimo wszystko, gł. ze wzgl. na ten dystans do otaczającego świata, fajnie się to ogląda.

fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-07-11 09:52:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi,
ie jestem znawcą gatunków fotografii, ale możliwe, że street na tym polega, na 'myku ciekawego zerknięcia', na rodzaju, zabawy w zagadkę, miszung paradoksów.. Dlatego w sumie to mi się podoba, jest świeże no i przede wszystkim bystre (to mz głowny atut streeta i ludzi, którzy w nim pląsają ;))
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-07-11 22:32:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
merekmarian - między innymi tak...sądzę.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-07-12 01:32:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marek, nie chodzi o to, czy jest się znawcą, czy nie. Warto przeczytać jeszcze raz to, co napisałem. Ja nie neguję "streeta" jako gatunku, a raczej zwracam uwagę na sposób prezentacji zdjęć na rzeczonej stronce, który MZ zaciera wydźwięk tych fotografii. To, co mnie razi, to po pierwsze nieznośna (dla mnie) powtarzalność i eksploatacja niektórych motywów, które - jak to w każdym gatunku - są "trendy". Po drugie, płaskość i jednowymiarowość przedstawionego świata jest wg mnie wyrazem wyczerpania pewnych środków wyrazu, bardzo charakterystycznych dla "uliczników". Analogia, skojarzenie, paradoks... Jasne. Tylko, że nie wyłania się z tego coś, co pozwoliłoby tym zdjęciom przetrwać nieco dłużej niż parę sekund zw. z zerknięciem na nie. To jak technika "zapisu" z obszaru literatury, jakkolwiek mam wrażenie, że chwyty służące wydobyciu znaczeń są ekwiwalentem popisu formalnego w nieco innym wymiarze. Niewielka ilość tych zdjęć mnie zaskakuje, mało z nich wnosi cokolwiek do mojego świata... Tak, jak pisałem - są wśród nich wyjątki - perełki, jakkolwiek, spora część z tego, co tam widzę, to seryjniaki oparte na ściśle skonwecjonalizowanych środkach wyrazu, bez drugiego dna. Takie "trendy nihil novi". Powtórzę jednak raz jeszcze - dla tych kilku warto pogrzebać w PF autorów.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-07-12 02:56:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi, w sumie prawda. ja też nie odnosiłem siędo Twojej wypowiedzi w swoim poscie tak bezposrednio... Dla mnie wiekszosc fotografii tam jest ciekawa bo np. składa sie z frapujących układów lub czuje sie w nich dużo bystrości widzenia różnych przypadkowych sytuacji. I, co dodam: reportażu..

Ja rebusów i zagadek widzę tam dużo...choćby Michał Macioszczyk. Chyba najbardziej mi przypadło do gustu, dużo tam własnie tych rebusów i ciekawych przypadkó, dobrych decyzji.... Z kolei Pan Mariusz Forecki to dla mnei raczej reportaż, dobre dokumenty... mało tam w moim rozumieniu streeta... Sylwester Rozmiarek podobnie, odrobina streeta, dużo reportarzu i troche ciekawych kompozycji, prac zdecydowanie twórczych.. Wyjde na szowina ale prace Pani Agnieszki Sym najmniej mi się podobają :)

To co piszesz to też niestety prawda... street będąc dla mnie odległym i trudnym, wydawał mi się zawsze czymś w rodzaju off'u w fotografii, ale i off moze stać sie trendy, kino wskazuje że to mozliwe.
fotografia cyfrowa
pasteryzacja
fotografia cyfrowa
2009-08-19 17:42:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi_Sensei: troche jak w muzyce: jeden standard moze byc wykonany na setki sposobow :-)
fotografia cyfrowa
pasteryzacja
fotografia cyfrowa
2009-08-19 17:42:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi_Sensei: troche jak w muzyce: jeden standard moze byc wykonany na setki sposobow :-)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-08-20 22:15:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jasne, mnie też się zdarzyło parę razy (ostatnio tydzień temu) nawiązać do tej linii melodycznej ;)
fotografia cyfrowa
pasteryzacja
fotografia cyfrowa
2009-08-20 23:29:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale wrzucic tu? nie moge znalezc - masz za duzo zdjec ;)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-08-20 23:33:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nadprodukcja + brak ochoty do pokazywania swoich nowych "dzieci" ;)
fotografia cyfrowa
pasteryzacja
fotografia cyfrowa
2009-08-20 23:43:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
street - ze swoimi schematami i nowymi sciezkami ma w tym kontekscie pewna zalete: nie da sie miec nadprodukcji akceptowalnych zdjec. no, chyba, ze ktos ma nisko poziom akceptacji ;)
fotografia cyfrowa
MrzyQ
fotografia cyfrowa
2009-09-17 18:55:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Az żałuję, że noszę aparat w pokrowcu, a nie w ręce...!
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2009-09-18 13:38:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.magnumphotos.com/archive/C.aspx?VP3=ViewBox&ALID=2TYRYDACELTY&IT=ThumbImage01_VForm&CT=Album
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa