fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia dziecięca
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-24 21:28:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cześć

Poproszono mnie o wykonanie fotografii dziecka. Ma być przeznaczona dla agencji reklamowych. Jak zrobić takie zdjęcie aby spełniało wymogi (było interesujące, nietuzinkowe). Kontakt z dzieckiem mam dobry. Na co powinienem zwrócić uwagę? Co chwyta? Jak pokazać by nie było sztampowe?

fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-07-24 21:33:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pokombinuj;), a powaznie, to skup sie bardziej na zabawie z dzieckiem, a fotografuj "przy okazji"
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-24 21:33:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sorrki, że powiem ostro i wyraźnie - nie jesteś gotowy do takich fot i powinieneś odmówić.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-07-24 21:51:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jeśli już się uprzesz na takie fotki, to popatrz na istock czy innym serwisie z fotografią komercyjną jak są robione, może złapiesz jakąś inspirację
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-07-24 22:02:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx-> a kto jest gotów, oświeć nas
:/
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-24 22:04:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx, czasu mam dużo. Zamawiającym jest rodzina. Wiem o tym, w związku z tym moja prośba o pomoc.

Ponadto czas założony to pół roku. Mam czas aby to pozostawić by nie wyrządzić krzywdy.

istock, popatrzę

Czy można mój problem sprowadzić do postaci "pigułki"?
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-24 22:08:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pattom, Twoje fotografie pamiętam. Jest tam klimat, który niekoniecznie będę mógł stworzyć. Twoje fotografie są bliskie. Aż tak dobrego kontaktu nie mam. Z resztą inaczej je postrzegam
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-24 23:21:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@chemix - to zdecyduj się, kto zamawia, rodzina czy agencja reklamowa.
Jak rodzina, to foć spokojnie.
Problemu do postaci pigułki nie sprowadzaj.
Zadam pytanie, żeby "oświecić" @pattona:
Kupujesz telewizor, montujesz dekoder, antenę itp. Sąsiad to widzi. Przychodzi do Ciebie i prosi, abyś mu naprawił telewizor. Jesteś gotowy?

fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-07-24 23:29:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx-> Ty decydujesz o tym pisząc "Sorrki, że powiem ostro i wyraźnie - nie jesteś gotowy do takich fot i powinieneś odmówić." :/
Powiem tak: Patrząc na Twoje PF nie jesteś gotowy aby dawać takie rady.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-24 23:45:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@pattom - ja o niczym nie decyduję, a jedynie powiedziałem moje zdanie. Twoje szanuję i dziękuję, że zająłeś się mną, ale to nie jest mój temat.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-25 08:25:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx sprawa jest zupełnie prosta. Jesteś bystrym gościem

Pytanie postawię tak: Na co zwraca się uwagę biorąc do oceny PF dziecka?
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-25 09:35:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - za mało danych.
Chyba, że - tak się domyślam - chcesz robić zdjęcia dziecku, którego rodzice chcą dać pf dla agencji reklamowych do ich bazy, tak?
Jeśli tak, to sobie dasz radę.
Wykonaj kilka sylwetkowych fot, staraj się przy tym unikać przekłamań perspektywy w tle, żeby np. dziecko nie sprawiało wrażenia karła lub wielkoluda.
Kilka portretów i kilka fot sytuacyjnych, które pokażą emocje dziecka.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:32:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Darek-> Beaty bym tu nie wymieniał bo to raczej szopowanki nieudolnych zdjęć są :/
_M fajtycznie potrafił zaskoczyć :)
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:33:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
*faktycznie

aha Magda Berny ma fajne kadry :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:37:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@pattom, sorrki, ale nie podoba mi się Twoja postawa oceniająca - wydaje mi się, że pomyliłeś wątki.
Proponuję, abyś podpowiedział człowiekowi, jeśli jesteś w stanie, bo to mu bardziej pomoże niż ocenianie innych.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:37:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wzajemnie :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:44:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To skoro wymieniliśmy się uprzejmościami, to ja autorowi dam linka, jest ich, oczywiście, więcej, w necie:
http://www.andymax.pl/podstrony/nasze_gwiazdy.php
fotografia cyfrowa
Bramka
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:46:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chemix, jesli to zdjecie do agencji reklamowej to powinno pokazac dziecko od jak najlepszej strony. Najlepiej szczesliwe i usmiechniete i spontanicznej pozie. Poogladaj foldery reklamowe producentow lub sklepow majacych w asortymencie artykuly dzieciece to sie zorientujesz jaki jest trend. Do agencji reklamowych raczej nie nakladalabym nacisku na upust artystycznych asporacji fotografa (szczegolnie jesli jestes na etapie poczatkujacym w tej kategorii) lecz na mocne strony dziecka - spojrzenie, usmiech, cera, wlosy.. Ja robie zdjecia dzieci do folderow i zawsze klienci prosza o spontaniczne smiejace sie dzieci, akurat modeli mam pod dostatkiem, wiec nie musze korzystac z pomocy agencji, ale poogladaj sobie np tutaj jakie standardowe zdjecia robia agencje dzieckiom (musisz wypelnic wzrost albo wiek, wybrac plec:
http://www.thekids.nl/onzekidszoeken.asp
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:55:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i zależy jakiego rodzaju to mają być zdjęcia :)
Czy pozowane, czy nie. Swego czasu Irek Zjeżdżałka zrobił świetne portrety dzieci ale Sally Man też przecież zrobiła doskonałe zdjęcia.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-25 12:58:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właściwie to powinniśmy zaczekać, aby autor sprecyzował o co mu naprawdę chodzi.
fotografia cyfrowa
chulap
fotografia cyfrowa
2009-07-25 13:06:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M, Magdalena Berny, Basias - warto tam zaglądnąć.
fotografia cyfrowa
chulap
fotografia cyfrowa
2009-07-25 13:10:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już to napisano...
Sprawdziłem _M wykasował zdjęcia - szkoda.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-25 13:16:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji, jeśli to mają być foty do castingu, to na pewno nie stylizacje, ani nie b&w.
Autor ma w takich fotach pokazać modela, a nie swoje możliwości fotograficzne.
Dla agencji model to towar - musi być pokazany jak koń na targu - z przodu, z tyłu, proporcje, jak się zachowuje w różnych sytuacjach, w zęby też zaglądają, nawet jeśli dzieciak ich jeszcze nie ma.
I nie zasypujemy albumami, wybieramy do prezentacji maksymalnie od 5- 10 fot. Agencja to nie rodzina i nie potrzebuje albumów grubości epopei narodowej. :)
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2009-07-25 15:56:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm, jakiego rodzaju mają być te zdjęcia to nie wiem. Po prostu powinny przekonać recenzenta do dziecka. Tyle.

Do Magdaleny.B. zaglądałem (mistrzowsko buduje klimat), _M zostawił ślad jedynie po sobie, Basias tu jest co oglądać.

Dzięki Wam za wskazówki. Już jest lepiej. Jestem troszkę bliżej. Jak będę miał coś ciekawego pokażę. Ocienicie czy idę w dobrym kierunku.

Osobne podziękowania należą się wowie, co też czynię.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-25 16:08:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czyli dokładnie jak napisałem wcześniej - fotografuj dziecko jak konia na targ, nie sil się na artyzm, bo to dziecko jest ważne, a nie Twoje foty. Oczywiście, wykonaj je poprawnie, ale bez gadżetów i przekłamań.
I nie zanudzaj powtórzeniami.
Zbuduj jakiś klimat, zaaranżuj ciekawą dla dziecka sytuację, niech chodzi, biega, staje, kładzie się itp. Z ciuszkami nie przeginaj, nie rób z dziecka małpki, jak go wybiorą, to jego strojem zajmą się fachowcy, nie wyprzedzaj ich.
Pamiętaj także, że to ma być prezentacja towaru, a nie pokaz jego ekstremalnych możliwości - na to przyjdzie czas.
Tła staraj się dobierać tak, by nie odwracały uwagi i nie były "zagrożeniem" dla proporcji dziecka.
Nie wiem, ile dziecko ma lat, ale jak piszesz, że masz z nim dobry kontakt, to pewnie oboje to przeżyjecie. :)
Pozdrawiam. :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa