fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Egzotyczna Nasza Klasa?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-29 10:41:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wystarczy, że ktoś sfoci taki albumowy portrecik dzieci azjatyckich lub czarnoskórych i już pojawiają się polecenia, a średnia ocen nie skacze poniżej "3".
Takie same zdjęcia białych dzieci odsyłane są na NK.
Jak to jest?

Zastanawiam się nad pewnym fenomenem - zdjęcia "egzotyczne" są traktowane tutaj jako świetne i godne polecenia, a czasami ciekawsze zdjęcia "nieegzotyczne", a będące w podobnym charakterze uznawane są za słabe. Czy oznacza to, że amatorzy fotografii przyznają się do tego, że Polska jest wciąż małą, nieoświeconą wsią w Europie i statystyczny Polak myśli, że w Azji wciąż żyją smoki?
Poza tym zastanawiam się, co polecamy w takich sytuacjach, bo na pewno nie foty za ich wartość fotograficzną.
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2009-07-29 10:55:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx 2009-07-29 10:41:29

poproszę o definicję "wartości fotograficznej"

(tak ogólnie)


:o)
fotografia cyfrowa
EdytaBL
fotografia cyfrowa
2009-07-29 10:58:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@neojmx ... tak to jest, ze dzien bez "bicia piany" na OB jest dniem straconym ;-D

luzik ... ide pstrykac mniej egoztyczne dzici ... coby na obiektywnych zarzucic i moze jakas polecanke "wydebic" ...
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2009-07-29 11:02:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no bo może to tak jest że Obce zawsze lepsze ? Swego nie znacie a cudze chwalicie.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-29 11:11:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
EdytaBL
fotografia cyfrowa
2009-07-29 10:58:09

Czy ja w tym wątku wymieniłem Ciebie?
Miło, że się utożsamiłaś, ale - jeśli myślisz, że to akurat pod wpływem tylko Twojej foty napisałem, to się przeceniasz. :)

tt73
fotografia cyfrowa
2009-07-29 10:55:43

Tradycyjne spamowanie wątków nazywamy trollizmem. Też to czasami uprawiam, żeby nie było, że jestem święty. :)))

vilgefortz
fotografia cyfrowa
2009-07-29 11:02:21

A wracając do tematu, to nie do końca, że tylko cudze chwalimy. Ogólnie jednak, to też było inspiracją do napisania tego wątku, mnie jest trochę niekomfortowo z tym, że w ten właśnie sposób stawiamy się na środku ciemnej małej wioski, której mieszkańcy niczego nie widzieli i każde zdjęcie z innym niż oni kolorem skóry, jest ach i och.

Pozdrawiam. :)

fotografia cyfrowa
EdytaBL
fotografia cyfrowa
2009-07-29 11:29:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie nie wymieniles mnie ... tylko dziwne, ze akurat dzis tak Ciebie na ta "egzotyke" wzielo ...
fotografia cyfrowa
gerwazy24
fotografia cyfrowa
2009-07-29 11:44:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, a co to jest wartość fotograficzna?
tak, Polska to wieś.
egzotyka, kojarzy się z ciepłem, wakacjami, czymś przyjemnym i wcale nie należy się dziwić. Można tylko zazdrościć.
Dobra fota, to taka fota, która odpala film w głowie. Kwestią jest, kto na co ma w głowie zapotrzebowanie. U mnie może odpalić u reszty nie musi.)
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2009-07-29 11:44:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx 2009-07-29 11:11:07

trollizm nie był moją intencją - serio!

skoro nie chcesz odpowiedzieć publicznie
zrób to na priv (proszę!) bom faktycznie ciekawa


:o)
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2009-07-29 12:08:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo.. zrób coś dla społeczności fotograficznej tego smutnego i umęczonego kraju... poszukaj spełnienia w kamieniarstwie.. twoja podwójna moralność jest obrzydliwa.. OBRZYDLIWA !!
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-07-29 12:31:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2009-07-29 12:08:51 fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo.. zrób coś dla społeczności fotograficznej tego smutnego i umęczonego kraju... poszukaj spełnienia w kamieniarstwie.. twoja podwójna moralność jest obrzydliwa.. OBRZYDLIWA !!



Dlaczego neojmx ma podwójną moralność ?
fotografia cyfrowa
nagi_listek
fotografia cyfrowa
2009-07-29 13:15:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ponoć każdy człek ma w sobie dwa ego.niektórzy nawet więcej! a inni prawdopodobnie żadnego-na pewno!
a moralność? każdy ma na jaką sobie zasługuje! lub jej brak!
miejta się!
fotografia cyfrowa
EdytaBL
fotografia cyfrowa
2009-07-29 17:45:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Achaj ...zgadzam sie z toba z ta moralnoscia @Neojmx'a w 100 %
link dodaje tak dla ciekawosci egzotycznej ... mi sie niestety taka "obnazona" modelka nie trafila :/
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-272650.php
caluski zasylam egzotyczne , bo zza wielkiej wody :)
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:03:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gratuluję Autorowi super wątku.
Kolejna szmira na forum do niczego nie zmierzająca i nic nie wnosząca.Ot wątek ,by pisać o niczym:)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:19:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:22:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybaczcie ten uśmieszek, Ahaju, Crisie i Edyto - rzygałem, a podwójna moralność objawiła się tym, że nie chciałem Wam tego pokazać.
Pozdrawiam mało egzotycznie. :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:34:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorrki => Achaju
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:40:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szkoda, ze przy wątku pojawiły się osobiste wycieczki "bardzo kulturalne"
wysokie oceny "orientalnych twarzy" i miejsc bez względu na poprawność itd to fakt, od dawna tak to odczuwam....:)
pamietam, jak z rok, może więcej temu pojawiły się na OB rekiny, ależ było branie :))))
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:48:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ajano212 - to folklor nie tylko tego forum. Ktoś kto nie ma nic do powiedzenia, a przykładów tu pełno, robi osobiste uwagi. Ot, tradycja. Mnie to nie rusza. Też się tym nie przejmuj. :)

Natomiast taka uwaga do tych osobistych wycieczek - ze mną, na mój temat, nie macie szans pogadać, jesteście już na wlocie przegrani, a w polemice na temat wątku nie macie wystarczającej wiedzy, więc co Wam pozostaje? Żal i marne pościki podprawiane nieudolnymi epitetami.
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:48:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Neo postawił pytanie,Gerwazy z vilgefortzem odpowiedzieli...reszta komentarzy przypomina mi te z portalu Onet.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-29 18:51:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@marku, nawet w najbardziej ekskluzywnej kuchni, po super obiedzie, pozostają śmieci. W watkach na forach netowych jest bardzo podobnie. :)

A teraz, jak już "posprzątaliśmy" trochę, to można wznowić rozmowę na temat. :)
fotografia cyfrowa
DesireVivian
fotografia cyfrowa
2009-07-29 19:32:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok...dobry wątek...mieszkam w mało egzotycznej miescinie...wiec jestem z gory przegrana i jeszcze ten nieszczesny nick;)
ajano212...to ja lece moze upoluje gdzies rekina:-)...
pozdrawiam wszystkich...:-)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-07-30 09:46:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przepis na fotę polecaną, ocenianą na "5", która trafi na pewno na VP i VD:
1. Musi być kwadrat
2. Tematem musi być coś egzotycznego, najlepiej azjatyckiego
3. Im mniej czytelne tym bardziej artystyczne
4. Koniecznie trzeba napisać, że wykonane analogiem, można też napisać aparat Holga lub Lomo.
5. Można się "poskarżyć", że film był po dziadku i nie gwarantował sukcesu, a jednak.
6. Można też dodać, że to taki HDR
7. Napisz, ze zasady są po to, żeby je łamać i wszystko na focie jest zamierzone

Sukces gwarantowany. :)))
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-07-30 10:20:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trochę w tym prawdy jest. Jednak wydaję mi się że wiekszość zdjęć "egzotycznych" na VP czy VD jest naprawde na dobrym poziomie. Taka natura ludzi. Wszystko co nowe i mniej spotykane staję się interesujące. Sądzę że na azjatyckich serwisach foto białe dzieci robią furorę. Drugą sprawą są zdjęcia "egzotyczne" słabe na pierwszy rzut oka. Często zostaję im odpuszczone przez to że wykonano je gdzieś w Azji czy Afryce. Tak było, jest i pewnie będzie. Pozostaję się z tym pogodzić. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa