fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Problem z ładowarką
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2009-08-02 11:57:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,
mam następujący problem, może ktoś z szanownych Obiektywnych będzie wiedział w czym leży problem.

Sytuacja następująca:
2-letni rozładowany aku wsadzam do ładowarki (Canon EOS 30D). One mają tą taką diodę wskazującą poziom naładowania. Przez moment miga, iż akumulator naładowany jest poniżej 50%, by po chwili zacząć świecić ciągle czyli wskazując rzekomo stan naładowania 100%.
Pomyślałem sobie - pewnie bateria już zużyta, jednak dla pewności wziąłem drugą zakupioną bodajże niecały rok temu rozładowaną może w 30%. Następuje ta sama sytuacja co w przypadku baterii nr 1.
Odłączyłem ładowarkę od prądu, włączyłem po chwili ponownie. Załadowałem ten stary akumulator i.. zaczął ładować. Jednak po 15 minutach już wskazuje naładowanie do 50%.
Teraz nie wiem z czym jest problem, czy z aku czy z ładowarką.

Proszę o pomoc. ;)
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2009-08-02 12:12:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mały edit:

Podłączyłem teraz jeszcze do innego gniazdka i znowu ładuje wskazując stan poniżej 50%.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-08-02 12:14:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sprawdź akku na innej ładowarce, jeśli sytuacja będzie identyczna jak na twojej do kosza idą akumaulatory, jeśli nie (co moim zdaniem jest prawdopodobne) walnięta jest ładowara
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-08-02 15:19:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miałem identyczny przypadek - winna była bateria.
Szkoda, że nie podałeś producenta i parametrów. Kupiłem kiedyś Premium Gold 3900 mAh (odpowiednik BP-511) i był świetna. Przez pół roku...
Po 10-12 ładowaniach starczała na kilka zdjęć i objawy dawała dokładnie takie jak opisujesz.
fotografia cyfrowa
Majster
fotografia cyfrowa
2009-08-02 16:54:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tzn. ja mówię o oryginalnym akumulatorze canona, który dostałem razem z aparatem.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa