fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kategorie: Dzieci a Portrety
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-06 20:52:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nigdy nie mogłem zrozumieć jednej rzeczy. Dlaczego w kategorii Portrety pojawiają się też portrety dzieci, skoro maluchy mają swoją, odrębną kategorię?
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-08-06 21:16:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm dla mnie portret dziecka czy starego to portret jednak, ale moze i racja.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-06 21:21:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak, tylko chcąc wyszukać dobre dziecięce portrety trzeba grzebać w dwóch kategoriach...

Podobnie zawsze miałem problem z ustaleniem czy coś jest portretem, czy zdjęciem z kategorii "ludzie". Zazwyczaj kończy się na tym, że zdjęcie przedstawiające całą sylwetkę jest w kat. ludzie a gdy to tylko szeroko rozumiane "popiersie" powinno znaleźć się w kat. portret. To jest jednak mylące, bo przecież można sportretować człowieka fotografując go w całości...
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2009-08-06 21:31:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokladnie tak, ale tak jak piszesz portret jet wlasnie mocno kojarzony z popiersiem. sam zreszta tak mam cholera wie dlaczego.
fotografia cyfrowa
Magdalena Berny
fotografia cyfrowa
2009-08-06 21:32:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe... no ja jestem niekonsekwentna całkowicie bo daje raz w portret a raz w dzieci moje pstryki :D... sama nie wiem dlaczego... cos jednak jest w tym co pisze Luca :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-06 21:54:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie tylko Ty ;)
Ja swego czasu też wrzucałem do różnych kategorii, ale później wszystko do dzieci przerzucałem, bo mnie drażniło ;))))
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2009-08-06 22:38:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy portret dziecka nie jest portretem.. ?
inaczej .. czy dziecku nie można już zrobić portretu?
a kategoria dzieci .. to bardzo względna sprawa..

cieszy natomiast brak większych zmartwień.. skoro autorowi wątku, takie sprawy myśl zaprzątają..
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-06 22:41:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Achaj, portret dziecka jest portretem, to oczywiste.
Ale skoro jabłko jest warzywem to może równie dobrze leżeć w dziale - owoce polski, owoce, lub jabłka. Jeżeli masz te trzy działy w sklepie to gdzie najpierw pójdziesz szukać?

To nie jest zmartwienie, po prostu się zastanawiam dlaczego niektórzy wrzucają do jednej kategorii a inni do drugiej, albo na jakiej zasadzie jeden autor rozdziela portrety dzieci na te dwie kategorie ;)
fotografia cyfrowa
Achaj
fotografia cyfrowa
2009-08-06 22:53:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
opowiadasz farmazony waść.. podzielmy zatem na ..portret męski.. portret żeński i portret an face.. 3/4 i portret zbiorowy.. podzielmy makro na .. robaki.. pajęczaki kwiatki i irysy.. kropelki ..etc..

kolorowych snów i mokrej nocy ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-06 22:55:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Achaj, taki podział byłby zbyt szczegółowy moim zdaniem
Które to te farmazony?
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2009-08-07 10:06:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nasi amerykańscy przyjaciele mają jeszcze fajne określenie "head shot" w odróżnieniu od "portrait". ;)
Też powinna być oddzielna kategoria?
Moim zdaniem można sfotografować dzieci grające w piłkę, albo myjące zęby, a można też sportretować dziecko. Wszystko zależy od tego co jest właściwym tematem.
Oczywiście można się zastanawiać, czy dzieciak na trzepaku w ujęciu skupiającym uwagę na jego osobowości to kategoria dzieci, czy też już portret (w entourage'u).
Ale takie dylematy zawsze wystąpią. Poza takimi przypadkami, moim zdaniem podział jest dosyć oczywisty i ałtor powinien sam decydować czy popełnił portret czy sfocił dziecko.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-07 10:18:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Coś mi świta, że chyba nawet kategorii "Dzieci" tutaj na początku nie było, ale nie jestem na 100% pewny.

No i jasne, że autor decyduje, gdzie ma wrzucić zdjęcie. Zastanawiam się jednak jak to robi ;)
Bo przecież dziecko może być na zdjęciu równie dobrze w kategorii "reportaż", "ludzie", jak i "portrety". A zdarzały się nawet zdjęcia z dziećmi w kategorii "Akt".
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2009-08-07 12:56:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chciałem zauważyć że portret kobiety czy mężczyzny czy dziecka pasuje także do kategorii Ludzie w fotografii. ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-08-07 14:25:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak ktoś chce przedstawić czyjś wizerunek - to jest portret. A jak np. czynność lub sytuację - to bałaby kategoria ludzie. I tu dalszy ciąg podróży - może reportaż? :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-07 17:57:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ano ja sam swego czasu miałem problem
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-08-07 19:52:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kurcze, ja mam porety Matyldy porozwalane po wszystkich kategoriach, chyba musze posprzatac w wolnej chwili:)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-08-07 20:55:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to trochę roboty będziesz miał ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa