fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
jakie obiektywy?? prosze o pomoc
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
cycu007
fotografia cyfrowa
2009-09-24 20:03:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam serczenie i prosil bym o pomoc dokladnie tam jak w temacie jakie obiektywy beda dla mnie najleosze dopiero zaczynam przygode z fotografia i na jako pierwszy aparat zakupilem canona 1000D chcial bym fotografowac krajobraz itp natomiast gdy sie podszole oczyiscie chcial bym zmienic aparat na jakis lepszy model moze 5D takze obiektywy tez bym chcial miec jakies lepsze zeby najlepiej pasowaly takze do 1000d z gory dziekuje
fotografia cyfrowa
cycu007
fotografia cyfrowa
2009-09-24 20:05:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zapomnialem dodac tez cos o filtrach jakie filtry beda mi potrzebne ???
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-09-24 20:05:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Popracuj z kitem za jakiś czas pomyśl o obiektywach.:)
fotografia cyfrowa
harmaasusi
fotografia cyfrowa
2009-09-24 20:37:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja używam 1000D od jakichś 4 miesięcy.
Używam kitowego EF-s 18-55 IS i EF-s 55-250 IS.
Oba bardzo sobie chwalę chociaż wykonanie nie jest najsolidniejsze (w 18-55 peirścień regulacji ogniskowej w okolicach 18mm zaczął ciężko chodzić), ale optycznie są to doskonałe obiektywy na początek. Stabilizacja działa bardzo dobrze, AF jest celny i w miarę szybki, minusem jest to że kręci mordką.
Cenowo to rewelacja. W stosunku cena / jakość optyki jest to najlepsza pozycja na początek.
Bardzo je polecam.
fotografia cyfrowa
harmaasusi
fotografia cyfrowa
2009-09-24 20:39:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
P.S. Na razie nie myśl o 5D. Jak Cię będzie stać na tej klasy sprzęt to będziesz też myślał o obiektywach z innej półki.
fotografia cyfrowa
cycu007
fotografia cyfrowa
2009-09-24 20:55:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wlasnie o to codzi ze kupic 5D to nie jest dla mnie straszna sprawa wiadomo troche bede musial odlozyc i zrezygnowac z paru rzeczy ale bardzo bym chcial miec sprzet dobrej klasy moze przesadzilem z 5d poniewaz nie jestem profesjonalista myslalem na poczatek zeby kupic jakis konkretny szeroki kat typu 10-22 lub podobny natomiast dalej nie wiem jakie filtry najlepiej sobie zakupic ciagle czytam na ten temat ale chcial bym rady od ludzi ktorzy pstrykaja krajobrazy :)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-09-24 21:19:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do krajorazow wystarczy 1000d i kit, oraz pomysly w glowie i dobry budzik, zeby nie przespac zlotej godziny;)
fotografia cyfrowa
cycu007
fotografia cyfrowa
2009-09-24 21:30:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mogl bys mnie poinformowac co oznacza złota godzina????
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-09-24 21:31:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:o)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-09-24 21:37:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skoro 1000d to i pewnie niespecjalnie chcesz wydawać krwawicy na jakieś drogie szkiełka... m42 to idealne rozwiązanie dla Ciebie mz...tym bardziej, że autofocus i szybka reakcja tutaj niespecjalnie potrzebne...
fotografia cyfrowa
regis
fotografia cyfrowa
2009-09-24 22:31:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek - dobry tekst z tą złota godziną :D Aż się popłakałem ze wzruszenia :)

cycu007 - słuchaj kolegi, dobrze gada :]

Powalcz trochę kitem, jak będzie dobrze to kupisz sobie 10-22
Przy ewentualnej przesiadce na FF zamienisz go na porównywalny odpowiednik bez większej straty pieniędzy
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-09-24 23:42:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no co?, przeciez dobrze radze;)
@cycu007, zlota godzina to od 1/2h przed switem do 1/2h po wschodzie, tak ogolnie rzecz ujmujac, oraz 1h przed zachodem
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2009-09-25 08:54:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli do pejzażu to kit lub jeśli chcesz wydać kilka złotych to polecam sigmę 17-70
Używam i mogę polecić.
Do tego filtr UV dla ochrony szkła + Polaryzacyjny też się przydaje w pejzażu no i koniecznie szarą połówkę.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-09-25 08:59:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie kupuj nic, rób jak radzi regis, pstrykaj kitem, spodoba się pomyśl o lepszych szkłach i filtrach
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2009-09-25 21:58:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
powiem tak, ja zaczynalem cyfrowo od kompaktu Canon A80 i po jakims czasie jak juz wiedzialem czego mi brakuje w tym aparacie oraz jakie bede potrzebowal filtry to zmienilem aparat i kupilem niezbedne filtry..

bez sensu ladowac kase w cos czego nie jestes pewien ze potrzebujesz.... porob najpierw zdjecia to pozniej bedziesz wiedzial czego ci trzeba albo co cie ogranicza..
bo jak wiesz aparatow, szkiel i filtrow jest cala masa...
fotografia cyfrowa
cycu007
fotografia cyfrowa
2009-09-25 22:49:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki panowie ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa