fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zwariowalem??? Może nie...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-09-30 22:09:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam okazje kupic sigme 80-400mm w idealnym stanie za ciekawe pieniadze. Sprawdzalem opinie, sample. Nie jest żle, szczegolnie sample wygladaly wiecej niz ciekawie. Opinie - pozytywne z wyj. AF, choc podobno nie jest tragicznie. Tanszy od nikkora 80-400 o 50%. Pytanie czy warto na jakis czas, potem juz tylko zostaje nikkor 200-400. Innego szkla porownywalnego jakoscia nie znam.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-09-30 23:00:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj, nosi Cię z tymi zakupami... :o)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-09-30 23:10:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zastanawialem sie nad tym szklem, tez, ale po wieluuu godzinach wpatrywania sie w sample i testy, zdecydowalem sie na Sigme 100-300EX HSM...i jestem zakochany, jeszcze tylko przy okazji najblizszego pleneru musze zobaczyc jak sie bedzie zachowywac z TC1.4EX, ale wstepne proby ten zestaw przeszedl pomyslnie:)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-09-30 23:13:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam to samo szklo (100-300 EX) z konwerterem 1.4 calkiem niezle daje, a sam sloiczek przecudowny i szczerze go polecam.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-09-30 23:31:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sapphire, zakupy i zakupy...
Masz w ogóle czas na robienie zdjęć? ;)
fotografia cyfrowa
UBU
fotografia cyfrowa
2009-09-30 23:35:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
POWER KILLER LOOP TRICK
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-01 00:00:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Thunderfire powerbomb kick ;)
fotografia cyfrowa
UBU
fotografia cyfrowa
2009-10-01 00:51:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLIN SENSEJU NIE SIADAJ MI NA RAMIENIU
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-10-01 01:03:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wowa:) - nie nosi tylko to jest planowe dzialanie od ponad roku:) Problem w tym, że... brakuje mi jeszcze tylko porzadnego tele w zakresie ok 400mm. Nikkor 80-200 plus kenko moim zdaniem nie zalatwi sprawy - widzialem szczegolowe testy. Myslalem o stałce ale to koszt ok 30 tys. zł a dodatkowo boje sie takiej stałej ogniskowej - mała mobilność. Zostaje nikkor 200-400 - to tez niemało jakies 16-20 tys. Tak czy siak potrzebuje czasu na zbieranie kasy. Czymś jednak trzeba robic. Zrobiłem eksperyment z tele x2 (badziewie ale chodzilo mi o test bez statywu) i nkkorem 80-200. Doszedlem do wniosku ze tym sie nie da zrobic ostrego zdjecia bez statywu albo... stabilizacji. No i zaczalem kombinować:) Doszedlem do wniosku ze na nikkora 80-400 szkoda pieniedzy chyba ze pojawi sie nowa wersja. Inne szkla w zakresie do 400mm odpadaja ze wzgledu na optyke, ktora mnie nie zadawala. Wpadly mi w rece fotki z tej sigmy i oczom nie wierzylem ze to z tego szkla (dlaczego sigma nie unowoczesnila tego obiektywu tylko wycofali z produkcji???!!!) Sprawdzilem ceny i znowu nie wierzylem ze takie tanie. No i zaczalem kombinowac po raz drugi...
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2009-10-01 07:51:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
saphire -> nie miałem okazji fotografować z tym obiektywem Sigmy, ale widziałem sporo zdjęć wykonanych tym szkłem i muszę przyznać, że robiły wrażenie (nie tylko tematyką :o)) i spełniały wymagania edycyjne. Cena - kwestia osobistych możliwości i przeznaczenia - jeśli zarabia na siebie, to kwestia inwestycji i trzeba ją skalkulować. Dlaczego firma "ucieka" od tego obiektywu? Nie wiem - może jednak popyt na takie szkło jest po prostu niewielki? Bo ich obiektywy (zoomy) do 300 mm są naprawdę przystępne. Ale konwerter - tylko przy idealnych warunkach. Strasznie ściemnia.... ;o)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2009-10-19 13:03:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Veni, vidi, vici - szkło już w drodze:) Przy okazji, czy telekonverter sigmy APO z tą sigmą 80-400 będzie dawał AF - może ktoś wie coś na ten temat?
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2009-10-19 20:39:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sapphire - przeczytałem twoje kombinacje i wszystkie za i przeciw i jesli w miejsce nikon wpisał byś canon a w miejsce NIKKOR wstawił L to jest to prawie co do modelu to samo co moje przemyślenia i przygotowania do nastepnego zakupu ( przygotowania juz od prawie 2 lat)
moje cele i kryteria:
1. twoje uwagi odnosnie converterow - zgadzam sie i pewnie zarowno w canonie jak i nikkonie jest to samo - konwerter + zoom = zestaw nie działa - i mowie tu o wszystkich aspektach - szybkosc - swiatlo - jakosc - ostrosc itp.itd. = przetestowalem - sigma 70-200 2,8 x1,4 x2,0, canon 70-200 2,8 x1,4 -tez nie dziala wiec x2,0 nie bedzie lepiej ;)
2.odnosnie głównego celu - stałki - 400mm - cena zaporowa :( i ograniczona mobilność jakzauważyłęś... - moim typem jest jednak 300mm + x1,4 +x2,0 cenowo tez kosmos ale to jest na ten moment zestaw ktory mnie najbardziej interesuje...
3.nikkor 80-400 - najlepsze rozwiazanie za rozsadne pieniadze ale - ale jest to starsza konstrukcja itp. itd.
to samo odnosi sie 100-400 L canona - konstrukcja jedna z najstarszych canonowskich - czy jest sens wydawac tyle kasy czy lepiej poczekac na cos NEW...

4. odpowiednikiem dla ciebie byla sigma 80-400 - mam nadzieje ze bedziesz z niej zadowolony w porownaniu do odpowiednika nikkora - ja przeszedlem po kilku latach z sigmy 70-200 na canona 70-200 i powiem ci ze milo wspominam sigme - do tej pory jestem pod wrazeniem jej mozliwosci ale... ale juz zostane przy canonie ;)

jesli powaznie myslisz o converterze to chyba jedyna opcja x1,4 ale proponowal bym porzyczyc to w jakims punkcie sigma PRO i najpierw potestowac w roznych warunkach.... x2,0 w ciemno chyba daje sobie cos uciac ze bedzie porazka...

czekam na twoje pierwsze strzaly i odczucia...
pozdro


fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-10-19 21:22:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Konwerter tylko 1.4, szczerze mowiac nie widzialem zadnego 2.0, ktory by ze szkielkiem dawal jakas ineresujaca jakosc. Mamy ogniskowa x2 ale jakosc /2...
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa