fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Filtry Lee-Prośba
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marianzzz1
fotografia cyfrowa
2009-10-05 00:48:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam wielką chrapkę na filtry Lee,prośbę tą kieruje do użytkowników tego cacka-mianowicie proszę podać mi adres sklepu w Polsce gdzie można je nabyć.Interesuje mnie też wasza opinia ,używałem do tej pory system cokina lecz średnio zadowolony jestem(filtry wykonane z żywicy szybko się niszczą a Hitecha kawałek plastiku kosztuje ponad 100) Wiem że LEE są wiele droższe ale wydaje mi się że jest to wydatek na dłuższy czas oczywiście chodzi mi o filtry szklane -proszę o krótki komentarz użytkowników tego systemu jak się z nimi pracuje,czy mają jakiś wpływ na optykę,czy dają większe zadowolenie niż cokin.Pozdrawiam!!!!!!!
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2009-10-05 07:21:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
LEE to najwyższa półka, masz kasę kupujesz i nic Cię nie martwi.
http://www.raysfoto.pl/DefaultPage.aspx?pageId=0
fotografia cyfrowa
kazmor
fotografia cyfrowa
2009-10-05 17:30:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie polecam tej firmy ze wzgledu na cene, porownaj sobie jaka jest roznica z USA (male pudelko z filtrami ktos Ci moze przywiezc) sklep np tu:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/292653-REG/LEE_Filters_NDGSSET_Graduated_Neutral_Density_Soft.html#
to jest zestaw trzech filtrow zapakowany w sciereczke z kieszonkami na filtry i wszystko zapakowane w kartonowe pudeleczko. porownaj ceny, roznice wydaj na cos co lubisz...:)K.M.
fotografia cyfrowa
lonely_wolf
fotografia cyfrowa
2009-10-05 17:33:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm, moje lee szklane na pewno nie sa
fioletowy zafarb w szarych polowkach chyba wyrazniejszy niz w cokinach i hitecheach, ktorych uzywalem wczesniej
fotografia cyfrowa
kazmor
fotografia cyfrowa
2009-10-05 17:53:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba niezbyt dobrze doczytalem...koledze faktycznie chodzi o filtry szklane, ja z moich LEE jestem zadowolony chociaz faktycznie nie sa ze szkla (jak to Maćku zauwazyles), nie rysuja sie tak jak Cokin, szybko je mozna wyczyscic np. z kropelek deszczu. Caly osprzet tez zasluguje na uznanie. Prawdziwy filtr szklany 100x100 ND kosztuje faktycznie majatek i tego nie poosiadam, w razie potrzeby podpieram sie ciemna czescia polowek...:)K.M.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-05 20:41:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lonely_wolfie, chyba dawno nie używałeś filtrów Cokina, albo czujesz do nich sentyment tudzież mowa o tych dużych, z wyższej półki cenowej ;)

Zafarb z Lee przy krótkich czasach naświetlania praktycznie nie występuje. Filtr jednak ma wpływ na balans bieli - widać to wyraźnie przy czasie rzędu kilkunastu sekund. Bywa, że pojawia się i fiolet. Filtry są duże i lubią się z obiektywami szerokokątnymi. Uchwyt jest wyk. z plastiku, ale jest bdb. spełnia swą powinność - nie ma problemów z całym zestawem podczas wietrznej pogody.

Oczywiście nie ma co siać mitów, że to najlepsze filtry pod słońcem... bo tak pewno nie jest. Zresztą, niekiedy lepiej pobawić się w DRI lub HDR (jak kto woli).

Nie mam doświadczenia z Hitechami i tymi "większymi" Cokinami.

Lee to bodajże firma angielska. Na Wyspach kupisz znacznie taniej niż w Polsce.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa