fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia reporterska
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-16 23:43:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Seagal - bardzo dobry fighter. Taki z tej wyższej półki. Zresztą... u żródeł się uczył. Japonia (Okinawa) - to jego "dom". I żonkę stamtąd ma. :)
Natomiast krążyły plotki, iż kariera (Hollywood) trochę go wypaczyła. Alko, dragi itp. Czy to prawda? Nie wiem. Nie weryfikuję. Traktuję to jako plotki, a człowieka postrzegam jako b. dobrego w swoim fachu. I darzę go szacunkiem.
Ciekawostka... gość bardzo lubi Warszawę i często w niej bywa. :)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-10-16 23:49:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A więc jednak dobry?... Dzięki, sepa... :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-16 23:51:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uncle - b. dobry. :)
Ale dla mnie nr 1 z aktorów/fighterów jest Jet Li. :) Miszcz po prostu.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-16 23:55:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uncle -
http://www.youtube.com/watch?v=herSynqVN3M

tak nie po "hollywoodzku"... :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-16 23:57:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:DDD

http://www.youtube.com/watch?v=oOXI5c88HbM&feature=related
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-16 23:58:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sepa, skąd wiesz, że dobry - sparowałeś z nim?
;)

Aikido fajnie wygląda na filmach... Rzeczywistość nie jest taka "miętka" ;)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:01:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sepa,ten link to w dziale "humor" powinien wylądować :DDDDD
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:09:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi - nie, nie sparowałem. Nie mógłbym nawet. :)
Opieram się na opinii ludzi z tego świata. Ludzi, którym wierzę na słowo. Opinia powiedzmy... z 2 ręki.

Każda sztuka walki na filmach wygląda inaczej niż w rzeczywistości. :) To są tylko filmy.

A samo Aikido nie jest efektowne i wcale nie ma być. Poza tym w Aikido jest mnóstwo elementów, które warto znać, rozumieć i szanować. ;)

Link - był tylko przykładem dla wujka, innym niż te z filmów. Jak sam napisałeś KLi - tylko na filmach wygląda efektownie. Tutaj tylko skutecznie. Jak to na pokazach. :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:11:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiście - kolesie do niego podbiegający z założenia robią to delikatnie, a on sam delikatnie ich sprowadza. Ale szybko i umiejętnie. Wiadomym jest, że to wszystko wcześniej przećwiczyli. Inaczej pokaz nie byłby pokazem. :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:16:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uncle - tu looknij jak chcesz:
Jet Li (oczywiście to tylko pokaz) - miał wtedy bodajże 8 lat:
http://www.youtube.com/watch?v=X5H9SLoeksA&feature=related
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:26:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No coż... Szanuję Twoje zdanie, Sepa...
Też nie znam, nie ćwiczyłem...
W Aikido na pewno są elementy godne uwagi i szacunku... Mnie podoba się ten strój (;P) oraz japońska tradycja...
Ale naprawdę, kiedy patrzę na te "rzuty" to ostro zrywam boki i jakoś zamieniam się w człowieka bardzo, ale to bardzo małej wiary...

Z drugiej strony, jak sobie przypomnę zawód życia podczas epizodycznego treningu na shotokan i patrzę na tego Pana:

http://www.youtube.com/watch?v=4nqbAfzrg-E&feature=PlayList&p=F17E0F05F60C063E&playnext=1&playnext_from=PL&index=15

http://www.youtube.com/watch?v=ATxZ0nVQF6k

to...

;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:36:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tymi rzutami w Aikido to jest ciekawe. Tak naprawdę to w większości przypadków przeciwnicy sami się rzucają. Inaczej nadgarstki u rąk (najczęściej), stawy lub inne tego typu części ciała trzaskałyby jak się da, gdyby tylko przeciwnicy ci przeciwstwiali się dalej. ;)

Postać przez Ciebie przytoczona znana mi z filmów stricte MMA i VT.

fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:40:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do rzutów - oczywiście nie mówię tu o saltach i innych bajerkach ;), a o zwykłych zrzutach do parteru po samym chwycie itp.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-17 00:50:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Byłem na treningu aiki jiu-jitsu i... śmiałem się, po prostu śmiałem się, kiedy próbowano mnie "rzucić" w taki sposób...
Treningi oczywiście zarzuciłem :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-10-17 10:55:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No na trening to raczej trudno nie współpracować...
Gdyby jednak faktycznie stanąć twarzą w twarz z kimś kto ma kilka, albo kilkanaście lat treningu, to ręce będziesz miał powyrywane ze stawów zanim zdążysz zrobić drugi krok. Rzecz w tym, że samo aikido nie jest brutalne z założenia (przynajmniej jedna z dwóch szkół) a treningi są bardziej trenowaniem dla samego trenowania, nauką samodyscypliny, pewną drogą doskonalenia, kontroli nad ciałem a nie nauką walki w sensie stricte.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-17 15:18:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M proszę...

Kocham tzw. tradycyjne sztuki walki za aspekt filozoficzny, kształtowanie samodyscypliny, siły woli i to, o czym piszesz powyżej...
W aikido jest na pewno mnóstwo ciekawych rozwiązań, które można zastosować w walce, ale nigdy nie ośmieliłbym się napisać tekstu o połamanych stawach na odległość, bo kojarzy mi się to z żałosnym filmikiem z sieci o pewnym "miszczu" KIAI...

http://www.youtube.com/watch?v=tib2Urowsdc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7jf3Gc2a0_8&feature=related


Czasem lubię pooglądać sobie pokazówki (m.in. w wykonaniu Jacka Wysockiego), ale jeśli chodzi o aikido samo w sobie - myślę, że Bass Rutten (autorytet w dziedzinie MMA) dobrze to podsumował :)

http://www.youtube.com/watch?v=-k_uumIQ1uk&feature=related

Swoją drogą, chętnie obejrzałbym kogoś w hakamie w UFC lub Strikeforce. Kto wie, może kiedyś pojawi się indywiduum na miarę geniusza ringu i klatki - Lyoto Machidy (adept karate shotokan, ale też brazylijskiego jiu-jitsu)...

Wtedy uwierzę :)

No ale to jest forum fotograficzne - koniec przemyśleń ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-10-19 11:00:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi, po pierwsze nie traktuj tego zupełnie dosłownie, poza tym, nikt nie mówi o wyrywaniu stawów na odległość, zdecydowanie nie to miałem na myśli pisząc o drugim kroku.
Po prostu moim zdaniem mocno nie doceniasz aikido a "byłem na treningu" i wypowiedzi na youtube to moim zdaniem za mało, żeby wyrobić sobie opinię.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-19 11:27:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M, czy Ty kojarzysz tego pana, ktory wypowiada sie o aikido?
To nie jest tak, ze to powiedzialem ja - "internetowy nikt".
Poczytaj, posluchaj, poogladaj, a juz najlepiej byloby, gdybys poszedl na trening MMA - bardzo szybko zrewidujesz swoje poglady...



fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-19 13:15:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dajcie spokój... :)
Najlepiej niech każdy wie swoje i robi swoje.

Właśnie dlatego MMA jest takie ciekawe - bo jest Mixed. ;P

fotografia cyfrowa
UBU
fotografia cyfrowa
2009-10-19 13:40:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W ISTOCIE RZECZY ŁUCZNIK CELUJE W SAMEGO SIEBIE
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-10-19 14:02:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sepa - racja :)
Jak to pisal ks. Twardowski - "Nie przyszedlem Pana nawracac"...
Nie mam tez takiego zamiaru, bo jedni ludzie szukaja tego, inni tamtego.
Krytycznie oczywiscie bede sie wyrazal, bo w temacie MA sciem nie lubie, a - niestety - te tradycyjne bardzo czesto przypominaja sepcyficznego rodzaju taniec...

UBU, kyudo akurat lubie :P
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-19 14:15:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi - (...)a - niestety - te tradycyjne bardzo czesto przypominaja sepcyficznego rodzaju taniec...(...)

Dlatego poza jkd nie wyobrażam sobie być coś innego praktykować. Z wyjątkiem obecnego dodatku w postaci tkd. Ale to pod kątem wydajności i rozciągnięć.
fotografia cyfrowa
UBU
fotografia cyfrowa
2009-10-19 15:49:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UBU OSOBOM, KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ SZTUKAMI WALKI POLECA CHIŃSKĄ OPOWIEŚC O MISTRZU 18 -TU BRONI...
"SPECYFICZNY RODZAJ TAŃCA" CZYLI FORMY KSZTAŁTUJĄ KOORDYNACJĘ ORAZ PEWIEN AUTOMATYZM PODEJMOWANYCH AKCJI..BLOK-ATAK
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-10-19 15:54:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja polecam UBU - jazdę bez trzymanki różnego rodzaju środkami transportu komunikacji zbiorowej. To kształtuje równowagę fizyczną, ale i psychiczną zarazem. Nie martwisz się, iż musiałeś trzymać się brudnego drążka w np. autobusie. :)
fotografia cyfrowa
UBU
fotografia cyfrowa
2009-10-19 16:04:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UBU TAK JEŻDZI CWICZĄC- STĄD 12 SPRAW O MOLESTOWANIE SEKSUALNE, 3 SPRAWY O NARUSZENIE NIETYKALNOSCI OSOBISTEJ ORAZ 1 DNA SPRAWA O USTALENIE OJCOSTWA
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa