fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Moje mocne i słabe strony.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-11-07 10:24:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam.

Od niedawna mam nową stronę,chciałbym abyście zerknęli na nią i napisali swoje spostrzeżenia i uwagi.
Jakie są jej słabe i mocne strony - co można by ulepszyć,jak się po niej nawiguje itp.
Wasze uwagi są bardzo cenne dla mnie i będę wdzięczny za każdą.
Pozdrawiam.

www.beautylandscape.co.uk
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-11-07 10:47:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Strona OK, nawiguje się łatwo. Na plus - i to duży plus - klin kalibracyjny na głównej stronie. Uważam, że taki obrazek powinien być na Ob wyświetlany pod KAŻDYM zdjęciem.
I chwała Ci za rezygnację z animacji flash'owych. :-)

Na minus - trochę za małe zdjęcia. W czasach, gdy monitor 19"-1280x1024 jest uważany za standard można by się pokusić o trochę więcej pikseli na zdjęciu. Jeżeli ktoś ma to kupić, to chciałby to zobaczyć w zdecydowanie większym formacie. PREVIOUS i NEXT za małe i za blisko krawędzi zdjęcia. Jeżeli pierwszyz nich jest po lewej, to drugi powinien być przesunięty skrajnie w prawo. Brak informacji, że działają klawisze kursora , doszedłem przez przypadek... :-)

Oczywiście są to wyłącznie moje,czysto SUBIEKTYWNE wrażenia... :-)))

A poza tym gratuluję!
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2009-11-07 11:07:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oprócz tego co naskrobał @jpk to jeszcze bym dodał jedną drobna możliwość. Z racji tego że to UK ty pytasz na polskiej stronie a polaków w Anglii bardzo dużo to można było chyba też dać możliwość rodakom poczytać sobie po naszemu (jest e w UK wielu naszych którzy za dobrze nie opanowali języka).
ps. ja nie zauważyłem przycisku previous i next i jakość samo mi sę odkryło przesuwanie zdjęć na klawiaturze
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-07 11:23:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Strona ok. jpk podał istotne argumenty techniczne.
A mi brakuje rodzimego języka i poczucia, że Stanislav (czyli Stan, tak?) to Stanisław. :/
Mam nadzieję, że wersja pl jest w przygotowaniu. ;)

Pozdrawiam i Greetings! :)
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-11-07 11:52:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo dziękuję Wam za uwagi!
Zdjęcia są małe,wiem ale to dlatego,że strona jest wykonana na gotowym layout'cie i w przypadku większych fot.znajdowałby się pasek przewijania na każdym zdjęciu.Do wyboru miałem kilkanaście layout'ów ale ten najbardziej mi odpowiadał.Rozwiązaniem będzie podanie linka do mojej drugiej strony,gdzie zdjęcia będą większe.

Co do polskiej wersji:zastanawiałem się nad tym,nie wiem jednak czy to jest możliwe do wykonania z tech.punktu widzenia a jeśli nawet,to jakie korzyści by to niosło? Nie sądzę aby ktoś w Polsce był zainteresowany kupnem pejzażu brytyjskiego,tym bardziej,że ceny są skonfigurowane raczej pod rynek zachodni.;)

Moje imię musiałem zmienić,gdyż w angielskim brzmi ono niezwykle egzotycznie! :) Przedstawiając się komuś nie powiem przecież,że jestem Dżerosloł. :)
Teraz pracuję nad tym aby Meta Tag Description był 100 % kompatybilny z Tittle Tag,bo teraz wydaje mi się,jest on niezbyt czytelny dla robotów i nie będzie właściwie punktował mojej strony.

Dzięki raz jeszcze i czekam na kolejne uwagi!
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-11-07 13:38:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Teraz pracuję nad tym aby Meta Tag Description był 100 % kompatybilny z Tittle Tag,bo teraz wydaje mi się,jest on niezbyt czytelny dla robotów i nie będzie właściwie punktował mojej strony."

coraz częściej sie mówi że description jest omijane przez roboty. Pierwszy o ten fakt został posadzony robot google.

poza tym moze ocś sie przyda z mojej krytycznosci:
1. brakuje mi powiązania I poziomu menu z II poziomem. (tu jestem http://www.beautylandscape.co.uk/gallery_267796.html ) Pod jednym paskiem linków wisi drugi pasek, czuje lekką dezorientacje gdzie faktycznie przebywam. Jest wyboldowanie jednak jest zbyt delikatnie widoczne (jak dla mnie, dałbym może jeszcze jaśniejszy pomarańcz). Zwłaszcza przy tak agresywnej plastyce fotografii..
2. Przeszkadzają mi te białe rameczki. Jak tumbnaili na stronie jest 15 to robi sie delikatny krzyk (w moim odczuciu szkodzi to broniącym się doskonale fotkom)
3. link BASKET zrobiłbym w innym kolorze albo dodał ikonkę. Jest jakby odrębną funkcją witryny.
4. Masz fajny podpis, szkoda że nie wstawiłeś go do nagłówka dajac gdzies drobnymi literkami ten napis Imie+Nazwisko
5. rozumiem to rozwijane "mniejsze zło" tutaj:
http://www.beautylandscape.co.uk/section335087.html
III poziom nawigacji byłby trudny, jednak to skakanie treści i konieczność nawijania w dół i w góę przeszkadza mi trochę. Wiem jednak że mało jest możliwościowi innej scieżki, dlatego pewnie mozna to pominąć
6. w stopce jest # Subtense # Powered by Clikpic
warto ten pierwszy jako link zewnętrzny przekierować też na "new window"
7. Za przedmówcami dodałbym chociażby link w menu "Kilka słów po polsku" albo coś w tym stylu (o ile nie będzie polskiej wersji)
pasowałoby kilka nowych newsów (np: dodałem 8 prac w sekcji tej i tej" i może jeszcze coś... skromniutko ta podstrona wyglada :)
8. brakuje mi czegoś o obostrzeniach i regulacjach sprzedaży prac (przesyłka, koszty, terminy itp)

Ładne sprzedażowo te fotki, ciekawi mnie czy to się rozkręci... :)
bardzo mile oszczedna i przejrzysta prezentacja zdjęc... podoba mi sie. Powodzenia
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-11-07 13:56:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wielkie dzięki marekmarian za tak szczegółowe uwagi!
Odniosę się do tych b.użytecznych spostrzeżeń nieco później,bo teraz moje dzieciaki wyciągają mnie na miasto.A na nich to nie ma mocnych. :)
Jeszcze raz dzięki wielkie!

Czekam na kolejne cenne uwagi!
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
pipon
fotografia cyfrowa
2009-11-07 15:23:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
większe fotki...!
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-11-07 18:44:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już jestem z powrotem.
1.Myślę,że to jest do zrobienia - celna uwaga,rzeczywiście zakładka II poziomu powinna się wyróżniać.
2.Ramki zostaną - taki mam koncept i tego raczej nie zmienię.
3.Też mnie ta zakładka zastanawia - nie wiem czy w ogóle jest sens ją umieszczać a jeśli tak,to faktycznie muszę ją wyróżnić ikoną albo innym kolorem.
4.Dziękuję. :) Przyznam,że nie za bardzo kumam o jakim nagłówku mówisz - rozwiń to proszę.
5.Tak,rozwijane menu podyktowane było tym,że jest tych informacji sporo - w pierwotnej wersji,zakładka INFO miała długośc ok.trzech screen'ów - zdecydowanie za dużo,zrobiłem więc odzielne strony dla FINE ART PRINT,GLICLEE PRINT,CANVAS PRINT itd. ale tych zakładek narobiło się tyle,że głowa boli.:)
Postanowiłem więc zrobić to w jednej zakładce INFO i zastosować menu zwijane.
6.Tego nie mogę zrobić - strona jest wykonana na gotowym layout'cie i nie mam możliwości przekierowania.Dlaczego uważasz,że to było by dobre?
7.Napisz proszę jakie korzyści może przynieść strona dwujęzykowa? Dodam tylko,że nie mam zielonego pomysłu,jak to można by wykonać.
Co do zakładki NEWS - w tej chwili wstawiłem tam cokolwiek - strona żyje dopiero 2 tygodnie - w tej chwili ważne dla mnie jest dopracowanie jej pod względem SEO,na NEWSy przyjdzie czas. :)
8.To o czym piszesz znajduje się na stronie INFO w zakładce - Handling and Shipping...

@pipon - o małych fotkach już pisałem.

W tej chwili największym orzechem do zgryzienia dla mnie,pozostaje napisac właściwy TITLE tag - wbrew temu co się pisze,ma on niezwykle ważne właściwości a przykładem może byc moja strona - na 21,400,000 zapytań na frazę "beauty in landscape" jest w pierwszej 50 -tce a przecież to zupełnie zielona strona!

Jeśli tak,to w czym problem? Ano w tym,że raczej jest mało prawdopodobne aby ktoś,kto chce kupić printy do domu czy swojego biznesu,wklepał tą frazę w klawiaturę.Jasne - mógłbym spróbować np."Photographs of landscapes" ale to już walka Davida z Goliatem - ponad 50 mln.zapytań. :(
Ech...dlaczego to nie jest takie proste ?
Może Wy macie jakiś pomysł?
fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-07 20:47:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poszukaj w necie takiego tematu jak ..co lubi google i pozycjonowanie :).. bo długo by o tym pisac :)
fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-07 22:25:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...podstawy pozycjonowania i optymalizacji - dosc stare ale reguły aktualne
http://www.forum.optymalizacja.com/lofiversion/index.php/t51.html

..a tu lektura na kilka wieczorow..to tak na szybko to co znalazłem
http://www.forum.optymalizacja.com/lofiversion/index.php/f4.html

...od siebie dodam co jeszcze jest ważne

- długosc istnienia domeny
- czestotliwosć aktualizacji
- linki z innych stron najlepiej takich ktore maja wiekszy page rank od twojego np BBC ;)))

fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-11-07 23:23:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj

ad1. Bardziej chodziło mi o powiazanie wyboru w I poziomie z wyborem w II poziomie. To o czym Ty wspomniałeś też trafna uwaga. Warto uwzględnić optyczną hierarchię w nawigacji.

ad4. W którejś z tych rozwijanych dynamicznie treści widziałem Twój podpis odręczny. Jest wizualnie ładny, marketingowo także. Dałbym go do tego obiektu graficznego: http://www4.clikpic.com/yaroslav/images/Logo02.jpg , a sam napis: "Yaroslav Staniec Photography" zmniejszyłbym odrobinę. Sam w każdym razie tak bym postąpił na swoim hipotetycznym fotograficznym podwórku. Podpis jest bardziej reprezentacyjny, autorski (podkreśla Twoje poczucie wartości jako artysty), sięga nieco do pokładów snobizmu ale i zaufania do rodowodu twórcy. Oczywiście to moje prywatne zdanie.
Teraz sobie myślę że chyba rozróżniłbym czcionki tych dwóch napisów (typografią), ale nie jestem zdecydowany.

ad5. Ja chyba bym tego u siebie nie robił rozwieranego tylko na sztywno długi dokument (w moim odczuciu mniejsze zło). Wolę mieć możliwość szybkiego przewijania po treściach niż jak mi horyzont skacze góra dół :) (moje prywatne odczucia)

ad6. To moja prywatna zasada. Linki prowadzące do lokalizacji zewnętrznych wobec danego serwisu/domeny - powinny sie otwierać w zewnętrznych oknach/zakładkach. Choćby dlatego by nie żegnać mnie na siłę z Twoim serwisem.

ad7. Nie myślalem w sumie o korzyściach, bardziej o genotypie. Nie umiem sprecyzować tych pierwszych, węc chyba faktycznie warto to pominąć. Rzeczywiście bez takiej zakładki będziesz prawdopodobnie postrzegany (aż) egzotycznie, ale jako człowiek stamtąd (plus rynkowej bliskości). Z polską wersja możesz być postrzegany 'w oddaleniu' (w rozkroku miedzy dwoma krajami).

co do googli i meta nie umiem tego przytoczyc, gdzies niedawno ktos o tym pisał w sieci i o rychłej śmierci tej funkcji.
jesli chodzi o tag TITLE to sie zgadzam z tym co napisałes, masz ciężko :)
fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-08 09:38:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ha :)... jeszce cos ..nie ma sensu wpisywania w meta słow kluczowych których nie ma na stronie przykładowo "Photographs of landscapes" jesli nie ma tej frazy nigdzie w tekscie to google tego nie indeksuje .. a wrecz ( podkresle nie wiem czy to jest aktualne bo tematem projektownie stron interesowłem się dosc dawno ) wywalał taka stronę gdzies w niebyt :)))

druga sprawa jesli przegladarka google lubi czytac znaczniki h1 to zamiast słów "Images That Move You" wpisz przykładowo "Photographs of landscapes" i w meta key.. Photographs of landscapes :)

trzecie ..najlepiej indeksowane są strony typu blog spełniaja wszystkie kryteria duzo tekstu ..mogą byc często aktualizowane więc postaw gdzies darmowego bloga jak to robią ci panowie ...

http://darwinwiggett.wordpress.com/
http://difrusciaphotography.com/wordpress/

... i linkuj do swojej strony ... co tam bedziesz wypisywł to juz musisz sam wymyslic znając te wszystkie reguły ;))))
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2009-11-08 11:46:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Strona rewelacyjna, więc wymienię kilka drobiazgów:

1. Czcionka czołówki, to nie lata początku istnienia internetu :)
2. Dlaczego tak dużo rzeczy napisanych wersalikami? Moim zdaniem lepiej kapitaliki zastosować w takim wypadku a z wielu capslocków bym zrezygnował.
3. Galeria: Tutaj skupiłeś się na ujednoliceniu szerokości miniatur co sprawiło, że wielkość jest bardzo różna, nieraz niektóre miniatury są dwukrotnie większe od innych. To jest spory problem, przy galeriach i chyba nie ma dobrego rozwiązania, ale przy tak różnej wielkości dziwnie się trochę ogląda.

I tyle, punkt pierwszy moim zdaniem bardzo ważny. Drugi i trzeci to kosmetyka, która poprawiania nie wymaga.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-11-08 15:35:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie wiem czy ktos wspominal i czy jest taka mozliwosc - poujednolicaj linki z nazwami dokumentów.
Niech Contact ma 'przyjazna postać' podobną jak Gallery a nie http://www.beautylandscape.co.uk/section322396.html, rownież wewnątrz Galerii jeśli to możliwe warto dawać /gallery..../black&white , a nie http://www.beautylandscape.co.uk/gallery_262693.html
Powyższe to jednak juz drobnica pod katem kluczowości.
Aha, zgadzam sie z _M. Nagłowek jest (tak odbieram zamysł) reminiscencyjny... ale może nadal odwołując sie do nostalgii warto jednak wybrać inną czcionkę...

Przy wpisie do guestbook warto podkreslic userowi, iż 'wpisujac adres email nie naraża sie go na jego publikację'. Nie do końca wiem czy tak sie stanie. Możesz też keidys dodać "posts will be published after validation"
a i jeszcze cos... "Give your feedback on your experience with www.beautylandscape.co.uk and you will automatically get 10% off on your next visit!"
no to mamy troche taniej :)
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2009-11-09 16:29:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Się narobiło jak mnie nie było chwilkę! :)
A więc po kolei:

@novakovsky - "..a tu lektura na kilka wieczorów..to tak na szybko to co znalazłem"
Fajnie,te kilka wieczorów wydłużyło się u mnie na kilkadziesiąt a wcale przez to mądrzejszy nie jestem. ;)

"linki z innych stron najlepiej takich które maja większy page rank od twojego np BBC ;)))"
Teraz wszyscy mają większy PR,bo mój aktualnie to 0! :( Zakładam,że kiedyś się to zmieni ale z tymi linkami to czarna magia:dodaje linki do mojej strony na forach,katalogach a efekt jest taki,że jak miałem 2 linki tak mam cały czas te marne 2. O co tu chodzi???

"druga sprawa jesli przegladarka google lubi czytac znaczniki h1 to zamiast słów "Images That Move You" wpisz przykładowo "Photographs of landscapes" i w meta key.. Photographs of landscapes :)"
Ha! To jest dla mnie nie do przejścia! Strona jest na gotowym layou'cie i mam ograniczony dostęp do HTML-u i nagłówka h1,nie jestem w stanie osiągnąć. :(
Blog w tej chwili odpada ale myślę o tym bardzo intensywnie. ;)

Teraz marekmarian - przede wszystkim dzięki! ;)
"Bardziej chodziło mi o powiązanie wyboru w I poziomie z wyborem w II poziomie."
Wybacz Marku ale nie nadążam za Tobą i nie wiem naprawdę o czym piszesz. :/ Myślałem,że chodziło Ci o Galerię.
ad.4 - bardzo wartościowa rada - wkrótce będę modyfikował nagłówek i na pewno to uwzględnię (podpis) - nie jestem tylko przekonany do zmiany wielkości czcionki w drugim wierszu.
ad5 -odnośnie tego, bardzo chciałbym poznać opinię jeszcze kilku innych osób na ten temat - lepiej zwijany czy długi dokument ? To drugie ma chyba ten plus,że jest lepiej widoczne dla botów ale nie jestem pewien.
ad6 - ja się z tym zgadzam ale nie mogę wywalić tych linków do mojej linkowni - to są linki na stałe umieszczone w layout'cie. :(

Co do wyboru czcionki w nagłówku - jej wybór był celowy,nie rozumiem dlaczego miałby ją zmieniać;za kilka lat okaże się,że te które dzisiaj są cool,będą nie cool i co wtedy - wymieniać czcionkę? Czcionka jest w tym wypadku częścią mojego brandingu i nie zamierzam jej zastępować przez co najmniej najbliższe 20 lat. ;))
Czy np.FORD,zmienił archaiczną już dzisiaj czcionkę i styl ?

Uwaga na temat GUESTBOOK wielce wartościowa! Na pewno zastosuje się do niej.
"a i jeszcze cos..." - no jak nie jak TAK ! ;)))

@_M - dzięki za uwagi.Co do miniatur - tak już chyba zostanie,to przemyślana decyzja.
Co do wersalików - naprawdę jest ich aż tak dużo ?

Dziękuję Wam bardzo za świetne i cenne uwagi i za swój poświęcony czas.
Pozdrawiam.

PS: Czekam na kolejne uwagi!

fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-09 19:14:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
..no własnie generalnie to o to chodzi ze nikt nie wie o co chodzi :)))))))
ale nic to dwa trzy lata i bedzisz miał 1 ....:)))))
a tak powaznie to dla stron prywatnych ...1-4 to max

"Strona jest na gotowym layou'cie i mam ograniczony dostęp do HTML-u i nagłówka h1,nie jestem w stanie osiągnąć. :(
Blog w tej chwili odpada ale myślę o tym bardzo intensywnie. ;) "

to w ty momencie najlepsze rozwiazanie..tak sadze :)
pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-11-09 20:19:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witaj
ad1. Bardziej chodziło mi o to by powiązać logiczne/plastycznie I poziom menu z II poziomem menu. W tej chwili mamy (na przykładzie Galerii) 2 rzędy poziomych nawigacji (linków). w każdym z nich jest jedno słowo boldem. Oba rzędy sa prawie takie same wyglądem (równorzędne). Dla mnie bywalca to jasne, ze to menu nadrzędne i menu podrzędne. . Wejdź na http://money.pl tam widac doskonale (odruchowo) które jest menu podrecznym, a które nadrzędnym (widać także oewiązanie miedzy nimi). Jednak pamiętajmy - to nei musi byc tak ewidentne, bo przecież ty tworzysz stronę artystyczną....
Troche sie z tego tutaj teraz zrobila epopeja, a to nie jest az tak wazne. Po prostu mój pedantyzm, być może nieuzasadniony:)

Czcionka: nie dyskutuje się o gustach. Mi sie wydała taka, a nie inna, jej związek z tego rodzaju fotografią (postawą twórczą) wydał mi się niewielki i niespójny. Ale tez nie jestem tak mądry i rozeznany by podpowiedzieć Ci coś alternatywnego :) Podsumowując: myśl głownie o tym, że ona (czcionka) musi wydawać sie taka jak byś chciał Twoim odbiorcom/nabywcom (a nie mi). Komunikować intuicyjnie lub czytelnie to, co chcesz i wspierać - dopełniać komunikat fotografii (postawy).
Przykład Forda osadzonego na rynku miliony lat nie jest dobry... :) Choćby dlatego, że należy do niewielu takich i bazuje na innej zupełnie zasadzie dotarcia, na innym w charakterze produkcie (jego 'kolorze': estymie, identyfikacji, nobilitacji etc) i na końcu odbiorcy. A jak do tego dodasz apekt historycznego zakorzenienia i symboliki narodowej dla tej marki - to juz taka zachowawczość nie wyda Ci sie taka podobna :)
fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-09 21:02:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...ciut przykładów z tematu typografia
http://ilovetypography.com/2007/09/19/15-excellent-examples-of-web-typography/
plus wlasna analiza :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-11-09 21:55:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram przedmówcę :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa