fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pikseloza w RAW
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-11-10 22:51:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Posiadam Canona 30d i robiąc zdjęcia w RAWie,pojawia się na nich pikseloza.Co dziwne ten problem ujawnia się nie zawsze.Używam programu Picasa3.Zastanawiam się czy to wina aparatu czy programu.
Dziękuję za pomoc.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-10 22:55:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
programu
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-10 22:56:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
daj mu obraz odświeżyć
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-10 22:56:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak naprawdę nie wiem. Jaka pikseloza? Kiedy, gdzie, po co?
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2009-11-10 23:12:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sciagnij sobie bete lightrooma 3 i w nim wywolaj, a zobaczysz roznice i brak piskelozy, czymkolwiek by byla :)
fotografia cyfrowa
pipon
fotografia cyfrowa
2009-11-11 00:32:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przepraszam... ale temat pokrewny
- co myślicie o sofcie, który dają razem z aparatem (canon np. 50D) - "digital photo professional"?
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-11-11 01:49:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niezły i freeware...
http://www.stepok.net/eng/raw_importer.htm
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2009-11-11 02:21:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to chyba jest normalne w tych canonach... digital photo professional jest do niczego... ale wracajac do tematu... wywolalem zdjecie za pomoca tego programu. wyglada ladnie... powiekszam je i pojawiaja sie jakies nieporzadane zaklocenia i szumy, co jest?? krzycze... zmniejszam, szumy dalej sa... wylaczam przegladarke i wlaczam zdjecie ponownie do podgladu i znowu jest super ale dopoki go znow nie powieksze... co jest?? jakies rady?? mi sie wydaje, ze to moze cos z softem ale na kompie... moze jakies sterowniki.. ma ktos jakis pomysl??
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2009-11-11 09:07:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marek_a - "robiąc zdjęcia w RAWie,pojawia się na nich pikseloza" ;-)))
ta pikseloza pojawia się, żeby cię ukarać za kaleczenie języka polskiego!
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-11-11 13:02:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robert,na temat proszę.
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-11-11 13:07:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
separatysta,niestety nie mam swobodnego dostępu do internetu,więc nie mogę zilustrować przykladem ale dziękuję za podpowiedz.
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2009-11-11 13:31:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marek_a - to wstyd tak pisać po polsku, jak ty.
Odpal jakąś sensowną wywoływarkę, capture one, lightroom'a, chocby triala, i pikselozy nie będzie.
ps po przecinku zostawia się odstęp, nowoczesnie nazywany spacją ;-)))
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2009-11-12 10:52:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no... co nie odpali bedzie mial pixelioze... chodzi tu o wymagania sprzetowe... musisz upgrejdowac, ze tak powiem, swoj hardler. pixelioza wystepuje na rawach, bo poprostu procesor nie przerabia takich wielich plikow. przeciez one maja po 20mB, a Ty jako user wymagasz prewiu lajf... przeciez komputer wykonuje skomplikowane algorytmy... a to co widzisz na ekranie to jest cache...
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-11-14 13:27:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję za wskazówki,edytowałem te zdjęcia w trzech przeglądarkach i w każdej z nich wygląda to tak samo,więc to raczej wina aparatu.Procesor albo oprogramowanie.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-11-14 15:53:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wyślij mi marku tego RAWa jak możesz
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2009-11-14 20:54:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marek_a - fajnie sie dyskutuje o pikselozie, którą tylko ty widzisz, bo wywołałeś zdjecie aż w trzech przegladarkach, szkoda, że nie wiadomo jakich...
ja bym jednak sugerował używać do wywoływania zdjęć programu do tego przeznaczonego, a nie przegladarki...
przegladarka najcześciej nie ma nic wspólnego z wywoływaniem, ona tylko pokazuje jpega zaszytego w rawie do potrzeb wyswietlania zdjecia
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2009-11-14 22:20:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja wiem, ze to procesor... edytowalem rary z 10mpix olympusa,bly pikselki przez pare sekund dopoki komputer ich nie obrobil... uzywalem olympus studio 2.0, ktory jest naprawde dobry i nie ma az takich wysokich wymagan sprzetowych... na tym samym komputerze ostatnio wywolywalem rawy z 15mpix canonona uzywajac digital photo professional, ktory jest taki sobie i ma wieksze wymagania sprzetowe, procz tego plik jest wiekszy... czasami komputer mial problemy, aby przedstawic podglad bez znieksztalcen, a podczas usuwania szumow i paru tam innych obrobek moglem sobie zrobic herbate zanim uzyskalem podglad... nie mialem takich problemow z s2raw, ktore sa mniejsze..
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2009-11-15 03:02:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAW Shooter, RAW Therapee, UFO Raw - bezpłatne, bardzo dobre aplikacje, Przy pomocy RAW Therapee można zrobic pełną edycję, włącznei z dowolnym kadrowaniem. "Wywoływanie" RAW'ów w przeglądarce typu Picassa czy PhotoScape jest jak otwieranie puszki siekierą - do środka się dostaniesz, ale czy zawartość nadal będzie apetyczna;)?
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2009-11-16 02:06:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dpp jest bardzo dobry jesli ktos wie jak poustawiac i uzywac
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-11-17 17:01:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziekuje Wam wszystkim.
ant_z,na weekend prawdopodobnie odzyskam dostep do netu,wiec chetnie Ci przesle ta fote.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-11-17 17:09:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OK, ino, że mnie w weekend nie ma, ale looz dawaj. Pobawię się po niedzieli. namiary znajdziesz w portfolio
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-12-13 04:41:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jednak oprogramowanie.Już jest ok.Dziękuję.
fotografia cyfrowa
marek_a
fotografia cyfrowa
2009-12-19 16:32:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ Robercie, do tej pory nie wiedziałem w jakim bezdennym szambie pływam.Przyjmuję Twoje krytyczne uwagi, niczym Mojżesz naszego Pana Najwyższego.Myślę, że bicz będzie moim przewodnikiem w najbliższej przyszłości.Kocham Cię, mój bracie w Chrystusie.Dziękuję za wskazanie drogi.

PS
Uważam, że kolega @ant_z przegiął pałę i mnie chce sprowokować do czynów lubieżnych.

Robercie, pisz na temat i zostaw moją znajomość polskiego w spokoju, ewentualnie napisz na Berdyczów.
Pozdrawiam.
Marek
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa