fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zapraszam na moją nową stronę
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-11-21 19:06:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Serdecznie zapraszam na moją nową stronę:
http://www.jmaciejowski.pl/
i przy okazji proszę o opinie na temat tejże.
Przy okazji, jeszcze nie ma slide show, ale wkrótce będzie.
Bardzo chętnie poczytam uwagi programistyczne, a wiem, że w wielu stronach forumowicze pomogli.
Z góry dziękuję. :)
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-11-21 21:55:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Janusz -
zakładka portret - bardziej odnoszę wrażenie że jest to reportaż.
zakładka reportaż - chciałbym zobaczyć chociasz jeden reportaż składający się na jakąś historię.
zakładka lotnicze - tak naprawdę nie wiem w jakim celu i co ona pokazuje. Ani nic pieknego ani ciekawego.
zakładka ślubne - rozumiem kwestia gustu i budżetu.
zakładka fasion - zabija całe Twoje portofolio :(.

W ofercie widzę że oferujesz zdjęcia reklamowe - ale ich brak na stronie.
Generalnie mezalians.
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-11-21 21:58:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalnie - fotografia prasowa - to to co najlepiej robisz. Zakładka portret i reportaż powinna za nią robić.
fotografia cyfrowa
.......
fotografia cyfrowa
2009-11-22 00:06:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Michał: odnosisz się do dorobku autora, do "artyzmu" prac (w ogólnym znaczeniu), a nie do plusów/minusów samej strony. Chyba nie o to chodziło neo...:-D

Mz:
- Na "stronie głównej" brakuje czegoś w stylu "O sobie". Nie musisz pisać jaki nosisz rozmiar skarpetek ale króciutki życiorys, zainteresowania (poza fotograficzne), zdobyte doświadczenia (fotograficzne) ...by nie zaszkodził. Coś co powiedzmy zdobyłoby zaufanie potencjalnego klienta - bo pewnie też o to Ci chodzi.
- Nawigacje można by skrócić (dla lepszej przejrzystości), czyli pojedyncze katalogi sprowadzić do jednego "galeria". Dopiero po kliknięciu na nią odwiedzający miałby przed oczyma poszczególne kategorie.
- Zastanawiałeś się nad: "Księgą gości"? :-D Tylko tak zbudowaną by "reklama" Cię nie zasypała. :-D
- Odnośnie reklamy: osobiście sądzę że coś takiego niema co szukać na własnej Homepage. No ale jeśli był to warunek bezpłatności strony to i tak zgrabnie ją schowałeś.:-D
- Kwestie prawne: czyli tzw. zakładka "Legal notice". Nie jestem do końca pewny cze czasami czegoś takiego nie potrzebujesz...

Ogólnie przyjemna stronka. W jednym jednak przyznaję Michałowi racje: rozważ jeszcze raz poważnie przynależność poszczególnych zdjęć do poszczególnych kategorii... :-D
fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-22 01:20:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uzyj jednej czcionki hierachicznie..strona zyska na czytelonosci :) ...co to jest hierarchia ... daleko nie trzeba szukac obiektywni logo po lewej i menu jedna czcionka hierarchicznie
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-11-22 12:12:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję Wam bardzo, każda opinia jest dla mnie ważna, a nie chodzi mi o to, żeby mi tutaj posłodzić. Właściwie to bardziej nawet zależy mi na tych krytycznych aspektach, bo chcę, aby ta strona była w przyszłości jak najbardziej funkcjonalna. Dlatego chcę sobie zebrać Wasze opinie, aby później, wspólnie z informatykiem, zabrać się za kosmetykę strony.
:)
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-11-22 14:20:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo , mnie najbardziej razi to , że jak otwieram sobie zdjęcie , to wyświetla się strona pośrednia , jeszcze raz muszę kliknąć , żeby zobaczyć na PE i. Razi mnie w stronie pośredniej ten galimatias ikon w BW na samym spodzie. To na zasadzie "przyczepiania się".
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-11-22 14:41:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mz czerwona i zielona czcionka zbyt mocno odwraca uwagę od ważniejszych części strony głównej np zakładek...zrobiłbym całość w odcieniach szarości...
kategoria portret zbyt mocno "reporterska" kumam, że skupiasz się tutaj na znanych personach, ale w kontekście potencjalnego klienta trochę brak tutaj typowych klasycznych portretów, takich zwyczajnie ładnych a to może zawęzić nieco pole zainteresowania "przeciętnego zjadacza chleba", nie każdy lubi tego typu "portrety sytuacyjne". Dodatkowo persony mogą w tym nadmiarze sprawiać wrażenie, że zbyt mocno w efekcie finalnym potencjalnej sesji możesz ingerować w wynik w kontekście zadowolenia klienta nastawionego na klasyczność formy...
No i na tytułowej stronie bardziej przyjazna mina zdała by się niewątpliwie :-)
oszczędnie w formie, jeśli idzie o nawigację i wygląd, czysto...ale czy nie nieco nazbyt oszczędnie?...
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-11-22 14:53:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w ogóle pole zakładek nieco wyżej bym zapodał, a Twoje zdjęcie i dane kontaktowe w prawo bym przesunął...i jeszcze jedno pod napisem "kontakt" ta linia z jaśniejszym początkiem jakoś nieodparcie kojarzy mi się z czymś co się ładuje...dziwne troszkę to w wyglądzie...
po przesunięciu danych kontaktowych w prawo można by i miejscu napisu kontakt i poniżej dla równowagi wstawić kilka tycich miniaturek w b&w lub coś na kształt "info z ostatniej chwili" czy "nowości"...
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-11-22 21:41:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wszystko fajnie, kolory czcionek itp - ale to wszystko kwestia gustu. Ta strona jest o fotografii i dorobku autora a nie o jego umiejętnościach tworzenia stron. I na to kazdy zwróci uwagę.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2009-11-23 10:16:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie neojmx'a dotyczyło technicznych aspektów strony i nawigacji po niej, a nie zawartości merytorycznej.

Dla mnie też uciążliwe jest to, że w celu obejrzenia zdjęcia muszę na nie kliknąć dwa razy w różnych miejscach. Jak już mam je w pełnym formacie, to muszę je zamknąć, żeby obejrzeć następne - brak przewijania galerii.
Czysto subiektywnie rzecz biorąc, nie podoba mi się konwencja pokazywania wszystkich miniatur w B&W. To utrudnia nawigację, zmniejsza czytelność i zwiększa ryzyko, że dobre kolorystycznie zdjęcie zostanie przez oglądających pominięte, bo miniaturka nie będzie przyciągała wzroku.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-11-23 17:11:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, głównie chodziło mi o funkcjonalność strony, ale także z przyjemnością czytam uwagi krytyczne merytoryczne. Sam dobór zdjęć jest też ważny, poza tym, na OB mam możliwość konfrontacji poprzez komentarze, natomiast na własnej stronie już tego nie mam, stąd jest to trudniejsze, bo tam kieruję się odczuciami subiektywnymi. Dlatego, każda Wasza uwaga jest dla mnie cenna.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-11-23 18:39:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. Guru wszystkich portali ma sporo racji w odniesieniu do
- reprezentatywnosci poszczególnych sekcji PF
- trafnosci przypisania
- jakosci
Zdecydowanie kierowałbym się jedną zasadą: kilka zdjęć - wieksze wrażenie. Teraz wsrod tych fotek jest dużo 'pakietowego przemiału', sporej przypadkowści na wielu z nich. To nie jest dobre w tworzeniu wrazenia wysokiej lub dobrej jakości (myślę, że nabywca na tym rynku aspiruje do jakości, a mniej do ilości). Ja usunąłbym jakieś 50-70% fotek. Zostawiłbym same ciekawe i intrygujące, moze w cyklach po kilka...
Zostawiłbym 'lotnicze', nie są jakieś szczególne, ale z tego co wiem to developerzy tego potrzebują. Moze warto to bardziej rozwinąć jako oferte.

2. Denerwuje mnie ta 'skakanka' różnych rozmiarów fotek (wzmacnia wrażenie przypadkowej zbieraniny, nieuporządkowanego worka Św. Mikołaja). Wysypana tuż poniżej brutalnie poziomego menu - tworzy w moim odczuciu negatywny dysonans.
Pomyślałbym o większych powiekszeniach II stopnia, albo olał cały ten etap pośredni. Za dużo klikania dla jednej fotki, pośredni etap poza podpisem w sumie niewiele daje userowi..

3. "- Nawigacje można by skrócić (dla lepszej przejrzystości), czyli pojedyncze katalogi sprowadzić do jednego "galeria". Dopiero po kliknięciu na nią odwiedzający miałby przed oczyma poszczególne kategorie.."
Nie zgodzę sie z blexenem. Jestem zwolennikiem wyjmowania na wierzch takich rzeczy. Mniej klikania, więcej przejrzystości 'na dzień dobry' Oczywiscie należy kontrolować i rozbijać 'miszmasz' w jednym miejscu, ale jak najmniej klikania w kółko...

4. zmniejszyłbym na podstronach nagłówek o 30% albo dał duży na głównej a potem mniejszy... jakoś interesuje mnie potem kontent a nie ten nagłówek.. sprzedażowo-upiornie robi pewnie swoje, ale może trochę irytyować tą diabelskością za 17 razem (co autor miał na myśli) :) Może warto rotować nagłowki (5 losowo ładujących się, z wykadrowanymi ciekawszymi pracami - w koncu to sprzedaż). Mam obawy czy obecny nagłowek to dobry pomosł promocyjny dla fotografa ślubnego, czy nawet reportażysty.. nieco zbyt 'pokręcony' jest w komunikacie (proces decyzyjny nabywcy)

5. jeśli używasz lightboxa do powiększeń fotek, to warto zrobic ten z 'prev < > next'. Omijamy wówczas katorżnicze klikanie obok fotki by się pozbyć powiększenia i wyklikać sobie znów powiększenie następne.. .Ja osobiście lubię szybko przejść coś (sprawnie i płynnie, bosze jak fajnie) i nie mieć wrażenia mozolności w kontekście jakiegoś środowiska (w domyśle fotografa)

6. Strona główna. Paradoksalnie za lepsze uważam foto na dole niż to w nagłówku (kontakt bezpośredni z personą, transparentność, wartości osobiste modela itp). Szkoda że ten mikser tekstów i logotypów obok trochę trąci przypadkowością rodem z 'n-k'
Pomyślcie jeszcze nad tą główna. To wizytówka, a teraz sprawia wrażenie 'tymczasowości'

7. Prywatnie nie podoba mi sie:
- zestawienie czcionki logo z czcionką nagłówków sekcji. Pomijam już to że drażnia mnie kapitaliki, trudniej sie je czyta przebiegając wzrokiem, a na dodatek dobór czcionki i jej formatowanie (posklejanie literek) przypomina mi sztachety w płocie... Do reportażu jeszcze ok, do ślubu zbyt defiladowe (imho)
fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-25 12:47:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...łaaał ale masz namieszane sam tego chciałes :)))
generalnie jedna rzecz jest warta podkreslenia o jaka walczy kazdy dobry projektant stron..... PROSTOTA
to jest stona jednego z bardziej znanych designerów http://www.hillmancurtis.com/ ..wniosek ludzie nie lubią byc zagubieni... ludzie lubia klikać i zeby nikt nie kazał im myslec .....to wszystko jest nawet ksiazka pod takim tytułem dla projektantów stron :))))
"Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych" Autor: Steve Krug
pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-11-26 20:36:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja naprawdę bardzo jestem rad za te wszystkie uwagi, bo są mi bardzo pomocne. :)
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2009-11-26 23:08:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
też sobie "zyrknąłem" a co. Nie podobają mi się dwie rzeczy : to co napisał ederlezi , że trzeba kliknąć dwa razy żeby zobaczyć PE i różna wielkość zdjęć po wejściu w daną kategorię - strasznie to bałaganiarsko wygląda.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-11-26 23:09:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, to będzie posprzątane, bo mnie też się to nie podoba. :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa