fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
polacana krytyka czy leci z nami pilot?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-30 16:25:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z mojego punktu widzenia problemem nie jest funkcja automatu, który możnaby kiedyś po prostu dopracować.
Problemem również nie jest nadmiar minusów, które nie świadczą o źle napisanej krytyce, a jedynie o złym punkcie widzenia autora KK w interpretacji ogółu.

Moim zdaniem problemem jest tutaj niewiedza wielu ludzi, którzy nie rozumieją czym jest krytyka, do czego służy oraz jak należy ją formułować - przede wszystkim. Stąd często-gęsto w polecanych (i nie tylko) wyskoczą jakieś bohomazy i gryzmoły grafomańskie.

Druga wersja nadużycia pola KK jest taka, że jeden delikwent z drugim wpdaną na pomysł by coś skrobnąć w tymże polu. Napiszą nie tyle KK, co wymienią kilka cech wybranego zdjęcia. Cech, które są wiadomymi i nie trzeba być "Alfą i Omegą" by to stwierdzić/zauważyć na pierwszy rzut oka oglądając zdjęcie. A wydaje mi się, że być krytykiem to nie jest łatwa sprawa. Jest to trudna i bardzo niewdzięczna funkcja. Wymagająca conajmniej podstaw z wiedzy na temat tego o czym się pisze i jak się pisze.
Jednakże dzięki temu, w/w ludzie mają szanse powisieć ze swoim nickiem na pierwszej stronie serwisu przez jakiś czas. A jeśli nie w polecanej KK, to przynajmniej w ostatno napisanych krytykach. Taki lansik mały, a i może jakiś plusik wpadnie?
Nie wspomnę tu o autorach, którzy wykorzystują pole KK do wpisywania w nich swoich tekstów (odpowiedzi, podziękowania...). Jest to sposób, by praca w postaci miniaturki powisiała na stronie głównej. To już są takie małe tajniki reklamy. :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-30 16:30:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiście jest to mój osoboisty punkt widzenia i nikogo nie nakłaniam do podobnego. Wszak mogę się mylić.
Ot, tak się po prostu podzieliłem domniemaniem. :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-30 16:45:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chciałem jeszcze dodać, że swego czasu sam napisałem "kilka" KK. Wiele z nich podlega pod moją powyższą opinię, tzn. są niczym innym jak tandetnymi grafomańskimi bohomazami.

W chwili obecnej nie piszę KK. A jeśli taką kiedyś napiszę, to przy naprawdę głębokim zastanowieniu.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2009-11-30 17:51:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No sepa!... teraz to napisałeś... samokrytykę!... :-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-01 00:18:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uncle
To taki pierwszy krok do możności krytykowania innych.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-12-01 10:08:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nie wspomnę tu o autorach, którzy wykorzystują pole KK do wpisywania w nich swoich tekstów (odpowiedzi, podziękowania...). Jest to sposób, by praca w postaci miniaturki powisiała na stronie głównej. To już są takie małe tajniki reklamy. :)"

Genialne! Trza wypróbować. PR najważniejszy :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-12-01 10:17:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja, korzystając z kk chciałbym serdecznie pozdrowić panią Ziutę z masarni. :)))
fotografia cyfrowa
gerwazy24
fotografia cyfrowa
2009-12-01 11:57:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a Pan Edek z fabryki kredek to co, kwit na węgiel?
Tez pozdrowienia się należą, dla Pana Edka, jak psu buda.
To ja pozdrawiam.)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 12:27:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właśnie zauważyłam, że krytyka która była powodem założenia tego wątku oraz moja pseudo krytyka dotycząca tejże - zostały usunięte. Czyli sprawa została zauważona przez Redakcję. Miejmy nadzieję, że z odpowiednim skutkiem. No, to się cieszę i pozdrawiam pana Edka :-)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 12:35:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sepa - z Twoimi obserwacjami zgadzam się w 100%, z sympatii dorzucę nawet dodatkowe 2%. Tyle, że jakiś czas temu przestałam zajmować się sprawami na które nie mogę mieć wpływu - na przykład wychowanie Obiektywnych na... obiektywnych ;-) Redakcji wychowywać nieładnie, ale jeśli można grzecznie zwrócić na coś uwagę i (jak przypuszczam) niewielkim wysiłkiem zmienić na lepsze coś, co szwankuje - to myślę, że warto się odezwać. Podziękowania dla Redakcji i pozdrowienia dla pani Ziuty :-) No i dla Ciebie sepa oczywiście też! :-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-01 13:43:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mana - to ja dorzucę kolejne 2% do Twoich. :)
Wychowywać nie ma sensu, bo nic to nie da. Przynajmniej drogą tłumaczeń i rozmów.
Potrzebne są jedynie konkretne działania ze strony administracji, jak i użytkownikow (koszyczek). Jeśli ten poziom "kontroli" będzie pod kontrolą właśnie, wtedy wszyscy się nauczą "co, jak i dlaczego tak to działa".
Pozdrawiam panią Ziutę, pana Edka i panią Manę również. :)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:05:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sepa... obawiam się, że osiągnęliśmy consensus :-(
I co z teraz będzie z bitwą na poduszki?... Może przynajmniej pan Edek, albo pani Ziuta będę mieli zdanie przeciwne... do naszego? Użytkownicy zaczynają się z sobą zgadzać, nuuudno się robi... Portal normalni schodzi na psy! ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:09:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mana - Ty cholercia nie prowokuj. ;)
"Bitwę na poduszki" zawsze można zamienić na "bitwę na kołderki" (nie mylić z "pod kołderką").
Poza tym zejście na psy nie jest najgorsze. Zawsze można zejśc niżej. Na przykład na szczury. ;)
Jest szansa Mana! Trzeba mieć tylko nadzieję! :)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:14:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nadzieja szansą narodu! Marzenia czasami się spełniają, gdy zejść niżej... niż kołderka ;-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:21:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale, że co... o marzeniach teraz będziemy gadać? :)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:41:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skoro nalegasz - możemy porozmawiać o kołderkach ;-)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:43:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak serio... tak mi się wydaje, ze jak się uda jakąś sprawę załatwić, dogadać - to lud traci zainteresowanie tematem. Zdecydowanie konflikty, narzekania etc... mają znacznie większe branie ;-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:44:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ależ skąd! Nie nalegam, zapytałem jedynie. :)
Ale skoro Ty nalegasz ;P.

Co sądzisz o kołderkach z merynosa? :))
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:45:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ups, przeszliśmy na temat "serio".
Tak, masz rację. Swego czasu pewne badania wykazały, że polski naród ma ku temu specjalne predyspozycje. :)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 15:07:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W kwestii kołderki - z merynosa są fatalne!
W kwestii narodowych predyspozycji - podobnie jak z kołderką... ;-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-12-01 15:19:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W kwestii kołderki - potwierdzam.
W kwestii narodowej - widać, że Polacy są jak Merynosy.
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2009-12-01 16:04:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wygląda na t,o że ta pointa zakończy wątek. Ostatni gasi światło... ;-)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa