fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ratunku help, 40D - 50D - 7D czy 5D mkII ?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jasna
fotografia cyfrowa
2009-12-01 13:27:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo nie umiem sie zdecydowac.
Tok myslenia jest taki: chcialam nabyc 40D ale wycofali, wiec zaczelam myslec o 50D.
No, ale wyszla ta noweczka 7D wiec moze warto by sie szarpnac..
No, ale skoro sie juz szarpac to nie lepiej na 5d mkII??

Dodam jeszcze ze w kwestii FF nie mam osobistego zdania, bo w rekach jej nigdy nie mialam (poza oczywiscie analogami). Odnosnie jednak moich osobistych preferencji to lubie dlugie tele, ktore sie skroci na FF przy jednoczesnym braku mozliwosci uzywania 10-22, bo nie ten gwint. Czy pozostale zalety pelnej klatki wynagradzaja utrate dlugosci? Jak to jest w waszym doswiadczeniu?

Moje szkla: 10-22, 24-70, 70-200, teraz foce na 400D wiec kazda zmiana wyjdzie na plus :>
Foty robie hobbystycznie, koncentrujac sie ostatnio glownie na ludziach, reportazu i eventach.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-12-01 13:33:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam 30D, zestaw szkieł podobny i body nie zmienię na żadne inne z cropem, tylko na 5D. Kwestia czasu ;)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-12-01 13:35:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli CIę stać to szarp się na 5DmkII i zostaw sobie 400D... jeżeli CIę nie stać to kup 7D... tyle w temacie.
fotografia cyfrowa
capa
fotografia cyfrowa
2009-12-01 13:52:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam, jesli istnieje mozliwosc finansowa, to zdecydowanie kupilbym EOS 5DII, zdjecia naprawde wychodza genialne. A z tym zestawem obiektywow, o ktorym napisalas robi sie prawdziwy workhorse... Mam sprawdzone ;) jesli potrzebujesz wiecej informaji daj znac na priv. Tomek
fotografia cyfrowa
jasna
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:01:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki panowie
kwestia ceny nie jest bez znaczenia, wiadomo, szczegolnie jesli sie na fotografii nie zarabia, wiec mam tu ciezki orzech :)
a reka swierzbi, zeby natychmiast juz kupic.. ech
fotografia cyfrowa
Marcin Kromarek
fotografia cyfrowa
2009-12-01 14:11:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jeszcze i ja polecę mkII...Zrobiłem przesiadkę z 30d na mkII i za każdym razem jestem zachwycony jakością i możliwościami tego aparatu, zupełnie inny poziom. Również podpinam 70-200 i powiem tak, wielkość matrycy mkII umożliwia crop bez znacznej utraty jakości , gorzej trochę z szybkostrzelnością- 3.9 fps. Ja miałem dylemat : 5d mkII lub 1d mkIII i myślę że wybór był trafny bo piątka jest bardziej uniwersalna.
fotografia cyfrowa
jasna
fotografia cyfrowa
2009-12-01 15:26:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba jeszcze jednak poczekam z tym szarpaniem sie na mkII :>
poki co podczytuje testy 50D i 7D i tak kurcze ta siodemka coraz slabiej sie prezentuje.. bo np:
'Jeśli jednak nade wszystko cenimy jakość zdjęć związaną z niskim poziomem szumu i dobrą dynamiką tonalną, to górę bierze jednak 50D' (nad 7D)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2009-12-01 16:46:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokladnie... przewaga 7D nad 50D jest nieznaczna... W 7mce masz nagrywanie widjo.. wolalbym jednak kamere i troche wiecej pixli, a cena?? mozna troche zaoszczedzic i kupic 50D i masz extra grosik na szkielko... polecam testy na dpreview.com... pozdrawiam...
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2009-12-01 16:47:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
juz od jakiegos czasu mam podobny dylemat i czeka mnie wybor miedzy tymi modelami...

z 7d raczej rezygnuje ze wzgledu na kilka czynnikow ale nie do konca wiem jakie kryteria sa dla ciebie najwazniejsze?
dla mnie szybkostrzelnosc i szybkosc AF wiec pewnie 5dmkII tez odpadnie na zecz 50D - ale z drugiej strony mam szybkostrzelne body 1dMKII wiec moze jednak 5DmkII bedzie dobrym uzupelnieniem - tylko nie wiem jak z tym AF w jego przypadku...
fotografia cyfrowa
jasna
fotografia cyfrowa
2009-12-01 18:14:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najwazniejsze dla mnie sa niskie szumy, odwzorowanie kolorow i szybkosc migawki i im wiecej czytam o tym 7d tym bardziej traci na porownaniu z 50-tka

ma zalety, owszem, ale w moim przypadku bylyby one pedem ku gadzeciarstwu, bo ani filmy, ani nawet ten dinks z lampami nie sa mi potrzebne na ten moment

chyba sobie wiec odpowiedzialam na pytanie ktory wybrac ;) poczekam do po swietach, bo moze spadna jeszcze ceny, roznice w cenie wykorzystam sobie w inny przyjemny sposob (od dawna krecila mnie 85-tka canona) ,a mk2 zostawie na czas gdy juz zaczne przyzwoicie zarabiac na foto

fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-12-01 18:15:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo... używam 5D na ślubach i na meczach kosza.... używam 5DmkI i jakoś nie widzę problemu :)))
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2009-12-01 20:03:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tez tak mysle - tzn. ze AF powinien spokojnie być na tym samym poziomie chociaz punktow pomiaru AF w 1DmkII jest pewnie z 2 razy wiecej...

ale szybkostrzelność jest dosyć dużym wymaganiem - i ilość zdjęć w serii. po przesiadce z 10D na 20D a potem szybko na 1DmkII - nie widze zalet poprzedników poza wielkośćią... ;) - i tak naprawde tylko ta wielkość wygrywa u mnie całą sprawę - cena "aquqpacka" do serii 1D jest większa niż 40D w zestawie z waterhousingiem...
czyli tak naprawde technologicznie cofam się do serii nizej - mam wszystkie interesujace mnie kryteria gorsze - ale mam mozliwosc pelnej klatki - i wlasnie tak sobie myslalem ze kolejny model ten 7D bedzie polaczeniem 5D z 1D - troche z tego - troche z tego - tylko koszte czego ;)
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2009-12-01 20:10:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jasna tylko nie zapomnij, że kupując 5DmkII przydało by się jeszcze przynajmniej 17-40. Mocno będzie brakować szerokiego kąta. Co do 7D różnica w szumach w stosunku do 50D nie jest aż tak duża za to nadrabia rozdzielczością w stosunku do 40 i 50:)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-12-01 20:39:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken

2009-12-01 13:33:56
Ja mam 30D, zestaw szkieł podobny i body nie zmienię na żadne inne z cropem, tylko na 5D. Kwestia czasu ;)

Amen!
Jedyna opcja przesiadki z crop`a, jak ktoś poważnie myśli dalej o fotografowaniu to MkII - tyle, że trzeba jeszcze poczekać aż czas bardziej zleczy rany cenowe.
Nigdy bym niezamienił 30`tki na 40, 50 czy 7
fotografia cyfrowa
dariusz_mm
fotografia cyfrowa
2009-12-01 21:14:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja powiem tylko, że posiadam 50D i jestem bardzo zadowolony :-) Pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-12-01 22:23:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja widac z powyzszych postow, w canonie to tylko FF, ta firma w cropie nie ma nic ciekawego do zaoferowania ;PPPP
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2009-12-01 22:32:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A toś przygrzał ;)
fotografia cyfrowa
aklyt
fotografia cyfrowa
2009-12-01 23:02:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bierz Siódemkę zawsze to 4klatki szybciej. No i cena mniejsza.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2009-12-02 01:32:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek ma do zaoferowania - cos czego brakuje nikonowi - 1dmkIII i 1dsmkIII - ja mam nadzieje ze moj stary mkII jeszcze troche wytrzyma, niestety nie stac mnie na sprzet tej klasy w "nowym modelu" :(

ale zawsze jest alternatywa tylko trzeba do niej dojrzeć ;)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2009-12-02 01:38:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
he , ja wiem jedno , ze chce sprzedac 40D i chce kuppic 7d , owszem zawsze mysle o 5 D , ale to z tym mi nie jest pilno :)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2009-12-02 01:42:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co do Twojego dylematu , to wpirw pomysl jaka tematyka Cie najbardziej wciaga i do tego dopasuj body :)a jak kasy sporo to polecam trzy body , 1d mrk III lub 4 , 7 d i 5d mrkII i wtedy masz wszystko z glowy
fotografia cyfrowa
jasna
fotografia cyfrowa
2009-12-12 12:16:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ehhhh, ten 5d mk2 to cudo jednak.. moze po swietach cena choc troche spadnie :>
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-12-12 14:26:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jak chcecie podpiąć 10-22 do 5D ???
fotografia cyfrowa
jasna
fotografia cyfrowa
2009-12-12 23:56:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a kto chce podpinac?
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-12-13 11:48:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
właśnie, po co?
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa