fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
SPRZEDAM kalibrator Spyder2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Iceflower
fotografia cyfrowa
2010-02-27 07:37:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprzedam kalibrator do monitora Spyder2. Jest w idealnym stanie. Używany w standardowy sposób - czyli średnio raz na miesiąc :)
Kalibrator posiada jeszcze rok gwarancji sprzedawcy. cena wywoławcza to 300 zł.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-02-27 13:26:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a która wersja? Express, Pro czy Elite?
i czy ma sterowniki do Win 64b?
fotografia cyfrowa
Iceflower
fotografia cyfrowa
2010-02-27 18:44:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To wersja express. Sterowniki do Visty 64 bitowej ściągnąłem sobie ze stronki producenta. Pod w7 64b pewnie też będą.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-02-27 19:03:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki za odpowiedź

mój problem jest taki, że działam na XP 64b i czesto najnowsze sterowniki ściagane ze stron producentów rozmaitych posiadanych przeze mnie sprzetów zwyczajnie kłócą się z ta platformą :(
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-02-27 21:28:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
64 bitowe wersje systemów póki co ma taką przewagę nad 32 bitowymi, że dwa razy tyle z nimi kłopotu :-)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-02-27 21:31:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
coś w tym jest, co piszesz...
niemniej lubię je, bo pozwalają mi wykorzystać te wszystkie GB pamięci :)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-02-27 21:39:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sprawa dyskusyjna czy to kwestia możliwości wykorzystania czy tylko zainstalowania pamięci :-)))
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2010-02-27 21:45:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... akurat w tej kwestii watpliwości mnie nie trapią ;)))
fotografia cyfrowa
Iceflower
fotografia cyfrowa
2010-02-27 22:49:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie także Mordecai :) Już parę razy zastanawiałem się po co komu 8gb na 32 bitach? Ale pewnie lubią mieć 8 a używać 3 :) Zawsze to 5 w pogotowiu - jak się przesiądą na wersje 64 bit. :)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-02-28 00:10:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
iceflower źle zrozumiałeś :-) 3 gb zupełnie wystarcza jeśli chodzi o XP... ale owszem możesz kupić wersję 64 bit, dokupić do swoich 8 gb pamięci i cieszyć się że cokolwiek byś nie robił ponad 50% pamięci masz jeszcze w rezerwie (czytaj zbędne) :-)
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-28 12:23:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@triodante to chyba obrabiasz znaczki pocztowe bo jeśli coś większego nawet te 8 GB nie wystarcza i zaczyna intensywnie pracować dysk. Używam 64b systemu od trzech chyba lat i nie miałem do tej pory żadnych problemów zarówno ze sterownikami jak i z programami które stosuję:)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-02-28 14:43:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to, że zaczyna intensywnie pracować hdd nie oznacza, że pamięć operacyjna została zapełniona danymi :-) optymalizacja systemu to sprawa podstawowa...możesz mieć i 100GB pamięci a ze złą konfiguracją, fatalnie przydzielonym plikiem wymiany i debilnym wykorzystaniem zasobów przez program (via np słynny PS :-) i...będzie kupa... :-)))
kumpel ma firmę robiącą bardzo duże wydruki, wszystko w tiff, na serio ogromne pliki, ostro zaawansowana obróbka i co.....3 gb pamięci spokojnie wystarczają :-)
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-28 17:40:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@triodante - Nie zakładaj niewiedzy adwersarza - znam się trochę na komputerach:) ale jak sprawdzam w menadżerze zadań i widzę brak dostępnej pamięci oraz rosnący plik wymiany PS-a to znaczy że jej brakuje. A optymalizacją również się zajmuję i wyłączam niepotrzebne procesy i programy. Jak obrabiam standardowo pliki po 500-1000 MB to szybko tak się dzieje. Dodatkowo standardowo pracuje na plikach 16 bitowych to znacznie powiększa ich wielkość - z mojej lustrzanki w Tif-ach to 107 MB A popracuj dłużej na PS-e to przekonasz się. a włącz jeszcze w miedzy czasie Excela albo Outlooka:) Uwierz mi w obecnych czasach więcej pamięci to lepiej tym bardziej, że jej koszt jest minimalny... :)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-02-28 19:59:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
550-600 zł za 8 GB to koszt raczej nieminimalny...przynajmniej mz :-) dobrze zoptymalizowany XP po starcie systemu potrafi się ograniczyć nawet do 150 MB i to wcale nie jest okrojenie systemu ze wszystkiego...kombajny typu PS potrafią zająć 1,5 GB na sam "bezwład" ładując do pamięci wszystko co tylko mogą (nawet te wszystkie fajerwerki z których nigdy nie korzystasz), dodatkowo w swojej wspaniałej zachłanności nie zwalniają z pamięci danych już niewykorzystywanych gdy stwierdzą, że pamięci masz sporo...paradoksalnie PS równie skutecznie zapcha Ci 2 jak i 8 GB...zrób tą samą operację co w PS na jakimś małym (wcale nie gorszym jakościowo) programie wyspecjalizowanym w konkretnej czynności a się przekonasz ile Twój komp faktycznie wymaga GB pamięci i jak szybko potrafi zrobić to samo...PiotrekOK nie zakładam niewiedzy, ale najprościej powiedzieć kup sobie terabajt pamięci i kore77poczwóro by obrobić fotkę we właściwej rozdzielczości gdy po prostu kpi się z usera programu coraz mniejszą wagę przykładając do optymalizacji kodu programu...
oki już więcej się nie wypowiadam, bo już zupełnie odeszliśmy od tematu postu...sorrki
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-28 20:16:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Triodante - dokładnie 365 teraz to jest różnica pomiędzy 4 a 8 GB dobrej pamięci bo zakładam, że już masz komputer. Jeśli policzysz cenę samego zestawu komputerowego systemu operacyjnego i Photoshopa to przyznasz że nie jest to nawet 5 % tej ceny:) a aby uciąć Twoje teoretyczne dywagacje to widzę drastyczny przyrost szybkości pomiędzy 4 GB XP i Photoshopem a 8 GB Vista 64b (Vin7 64b) Photoshopem 64b. Pamiętaj poza tym, że PS w wersji 32b nie obsłuży całej pamięci operacyjnej niezależnie jak mu suwaki z zajętością pamięci ustawisz ale zrobi większy dysk tymczasowy. Masz taki mały programik do pracy na warstwach? Ja mam małe programiki do robienia i przetwarzania panoram ale resztę już PS przydaje się. Czy uważasz że będę miał zysk w szybkości gdy będę przełączał się pomiędzy pięcioma zoptymalizowanymi programami ? Co do optymalizacji kodu zgadzam się ale co to zmienia??? A temat rzeczywiście umknął ;)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-02-28 20:27:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na warstwach to choćby photofiltre, fakt ubogo wygląda, ale obsługuje pluginy z PS choćby, więc jego użyteczność jest znacznie większa jak się może wydawać...
i zajmuje hmmmm kilkanaście MB :-)
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-28 20:39:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jak napisałem wymaga kolejnego programu, a jak okaże się, że będę musiał usunąć jeszcze syf z matrycy to jeszcze jeden program a przełączanie pomiędzy programami i wczytywanie koleje plików wymaga czasu czasu i jeszcze raz czasu więc jaki tutaj zysk ???. Już do panoram stosuję dwa albo trzy i nie lubię tego :) Kolejne wczytywanie dużych plików zajmuje czas nic na to nie poradzisz.... Ponadto czy te programy obsługują profile barwne i robią to poprawnie oraz pliki 16 bitowe ????
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-28 20:41:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
triodante ponadto - mam kupować filtry do PS-a aby używać na egzotycznym programie nie mając pewności czy będą pracować poprawnie ???
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa