fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jak odpalić zdalnie lampę Speedlight SB-900 pod D60?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-04-09 21:50:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W jakim trybie mam ustawić lampę (master czy remote) aby działała jako wireless? Według instrukcji chyba w obu trybach jest to możliwe a mnie w żadnym nie odpala. Jak to skonfigurować? Muszę się z tym uporać do poniedziałku. Dzięki z góry za każdą pomoc.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2010-04-09 22:40:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Master czyli podpięta do body odpala wireless w zasięgu, a remote to te, które są poza body. Jeśli nie masz dwóch lamp to wyzwalasz wbudowaną, ale wcześniej musisz ją skonfigurować do trybu CLS w menu swojego body.

Tyle, że D60 (troszkę strzelam, bo go nigdy nie używałem) nie ma trybu zdalnego wyzwalania CLS

Jeśli potrzebujesz dokładnych wskazówek- pisz PM, jeśli potrzebujesz dodatkowej SB jako master, a jesteś z okolic Iławy, to służę pomocą.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-04-09 23:22:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jutro spróbuję z tym pokombinować. Do Iławy daleko, więc odpada ale dzięki serdeczne za wszystko! Jakby co - będę się odzywać.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2010-04-09 23:59:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
edit- D60 nie wyzwoli zdalnie lampy
Szkoda czasu na kombinowania- albo szukaj innego body- d80, d90+ lub drugiej lampy jako Master lub jakiś wyzwalaczy radiowych.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-04-10 14:28:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki - taką konfigurację dostałem do pewnej dokumentacyjno-inwentaryzacyjnej roboty, ale widzę, że nie bardzo wiedzieli co dają :)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2010-04-10 20:51:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam wyzwalacz su-800 do sb-900, można też chyba na kabel, taniej ale niewygodnie
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2010-04-11 20:19:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem jak w D60 ale w D80 pod ołówkiem w menu pozycja 22(wbudowana lampa) musisz wybrać Sterownik błysku, a następnie ustalić w której grupie i który kanał będzie ustawiony na lampie (musi być zgodny) np Grupa A M 1/2 kanał 1.
Na lampie sb900 ustawiasz na REMOTE ustawiasz grupe GR - A kanał Ch - 1 i ogniskową jaka cię interesuje.
I najważniejsze lampa wbudowana musi być podniesiona gdyż wyzwala przed błyski!
Jeśli nie posiadasz w aparacie takich ustawień musisz założyć drugą lampę na body która będzie ustawiona na MASTER

jevel masz sb-800 czy su-4 bo jak to drugie to miał bym pytanie?
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2010-04-11 21:29:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
j_zuzia: wyzwalacz su-800 a lampę błyskową sb 900, su-4 nawet nigdy nie widziałam :)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-04-11 22:58:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki. Jak już napisał mooha: w d60 nie da się tego zrobić zdalnie/brak takich opcji przy ustawieniach lampy wewnętrznej.
Pozostaje mi jutro założyć lampę na aparat i mieć nadzieję, że to zda egzamin w zastanych warunkach.
Pomyślę jak to rozwiązać przed kolejnymi etapami pracy. Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2010-04-11 23:27:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A no tak zapomniałem o tym urządzeniu bo jak tylko porównałem cenę do ceny lampy od razu stwierdziłem ze to nie opłacalny sprzęt - lepiej kupić dwie lampy.
Zimbabwe to proponuje ci kupienie taniego zamiennika SC-28 http://www.allegro.pl/item984059092_kabel_synchronizacyjny_ittl_zam_sc_28_nikon_5_m.html wersja 5m bo krótszy nadaje się tylko i wyłącznie do szyny lub trzymania ręcznie ale na pewno nie na statywie bo kabel działa jak sprężyna.
fotografia cyfrowa
supstryk
fotografia cyfrowa
2010-04-17 12:11:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jevel a czy używając su800 i sb900 można to synchronizować z inną lampom na foto cele czy tak jak to body + sb900 robi przed błyski i wyzwala wcześniej lampy studyjne(nawet na manualu)?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-04-17 13:04:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
supstryk są lampy studyjne, które wyzwalają na fotocelę na drugi lub trzeci błysk. Tomi ma taką. Jednak to wszystko to jest czysta prowizorka i zdecydowanie lepiej wydać 150zł na wyzwalacze radiowe, zamiast kombinować z czymś takim.
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2010-04-17 14:41:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
supstryk: no ja nie testowałam, bo do lamp błyskowych tak jak napisał Anders używam wyzwalacza radiowego, ale jak pogrzebiesz na forum nikona -> http://forum.nikoniarze.pl/ to tam ten wątek jest przemaglowany, su i sb używam jak np. nie ma miejsca, nie chce mi sie targać, nie mam lamp, albo w plenerze instaluję na statywie sb-900 z parasolka np. i doświetlam coś
fotografia cyfrowa
supstryk
fotografia cyfrowa
2010-04-17 23:58:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No taka wygoda jak można sterować mocą błysku na odległość z body a nie trza co chwile podchodzić do lampy by zmienić ustawienia.
A czy jest takie urządzenie podpinane jak foto cela na kolejny błysk?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-04-18 00:12:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
supstryk zdecyduj się o czym rozmawiamy? Jeżeli o lampach systemowych to fakt że zaletą jest to, że zestaw działa w TTL, ale to właściwie jedyna zaleta. Zasięg, skuteczność działania jest mocno ograniczony a dodatkowo masz tą niewygodę, że dostajesz dodatkowy, czesto niepożądany błysk od strony aparatu.
Ale nawet jak się uprzesz to możesz kupić albo Radiopoppery albo Pocket Wizardy z serii TT które to przenoszą TTL a są niesamowicie niezawodne.
Natomiast jeżeli będziemy rozmawiali o sterowaniu lamp studyjnych to chociażbyś się skichał i robił cuda wianki na patyku to i tak będziesz musiał się fatygować do nich żeby ręcznie ustawiać moc.
fotografia cyfrowa
supstryk
fotografia cyfrowa
2010-04-18 00:26:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie chodzi o to że jeśli ustawie sobie powiedzmy 2 lampy studyjne a taką systemową dopiero bawię się resztą światła.
Albo bawię się systemową lampą albo dwiema systemowymi a studyjne używam tylko do doświetlania tła.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-04-18 17:35:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zupełnie niezrozumiały dla mnie post.
Powiedz mi do czego używasz lamp systemowych mając możliwość pracy na lampach studyjnych? Przecież lampy studyjne, chociażby z racji możliwego do montażu osprzętu pozwalają na większą "kulturę" i komfort pracy, a jedyną zaletą systemowych jest ich mobilność.
fotografia cyfrowa
supstryk
fotografia cyfrowa
2010-04-18 23:39:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapewne "kultura" lepsza pod warunkiem ze ma się te lampy z górnej półki a nie jakąś chińszczyznę za kilka set złotych.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-04-18 23:49:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
supstryk i tu się mylisz... dawno temu kupiłem chińszczyznę i stwierdziłem że popracujemy na nich aż się nie rozpadną, rzecz w tym że lata lecą, sesje lecą a one są dalej niezawodne, trzymają temperaturę barwową, trzymają moc światła.
Mając lampy systemowe używam ich tylko wtedy gdy jestem zbyt leniwy, aby rozstawiać studyjne, mowa oczywiście o sytuacjach plenerowych. Co więcej mając możliwość wyzwalania podpiętą do body lampą master z pełnym TTL działałem do tej pory w ten sposób słownie raz. Teraz pomimo tej możliwości lampy systemowe wyzwalam radiowo bez TTL-a. Radio ma ta zaletę że niezależnie co i jak ustawisz to ci odpali, a z IR bo tak się komunikują lampy systemowe, niezależnie czy to w NIkonie czy w Canonie, lampy muszą się widzieć co w dużym stopniu ogranicza ich wygodne ustawienie.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa