fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Hitech: ND 3.0
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2010-05-14 00:08:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam,

ND 3.0 / transmisja światła: 0,10 %, przyciemnia o 10 przysłon.
brzmi zachecajaco i cena jeszcze nie zwala z nog?

czy ktoś ma i uzywa tego filtra? chodzi mi o to czy jest zafarb?
a najlepiej o porownanie do Ndx400? ma ktoś doświadczenie?

fotografia cyfrowa
Tormentol
fotografia cyfrowa
2010-05-14 01:18:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli to płytkowy wsadzany w holder to może być, a raczej będzie problem z blikami i różnymi odblaskami. Hitech nie ma zafarbu, ewentualny może powstać w zależności od mocy filtra przed matrycą w Twoim korpusie zależy jak dobrze tłumi promieniowanie ir. Ale to problem znikomy i łatwy do obejścia w postprocesie.
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2010-05-14 08:06:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlaczego moze byc problem z blikami i odblaskami? wiem ze to nie to samo co nakrecany na obiektyw gdzie nei ma "nieszczelnosci" lecz mam i uzywam polowki Hitecha i nie zauwazylem tego o czym piszesz... czy moze cos zle zrozumialem?

o zafarb pytam poniewaz jak zloze GND0.9 + GND0.6 to czasem zafarb jest a tutaj mamy jeszcze ciemniejszy filtr?


fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2010-05-14 14:14:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam trochę doświadczenia z hitechami i zakładam, że zafarb wystąpi. Na ile będzie on widoczny zależy od kilku elementów. Dość istotny wpływ ma na to balans bieli. Problem w tym, że BB ustawiamy nie pod filtr a pod scenę a dokładniej jej oświetlenie. Hitechy dają czerwony zafarb, który wzrasta wraz z ocieplaniem barw. Programowe usunięcie zafarbu w przypadku filtra pełnego jest faktycznie łatwiejsze w wykonaniu niż w przypadku połówki i nie powinno wpłynąć negatywnie na jakość fotografii.
fotografia cyfrowa
Tormentol
fotografia cyfrowa
2010-05-14 17:19:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"dlaczego moze byc problem z blikami i odblaskami?"
Ja mam z tym problem (płytka w holderze nie jest szczelna). Zrób doświadczenie ze swoimi filtrami, daj jak najdłuższy czas i porób zdjęcia w słońcu pod różnymi kątami. Na długim czasie odblaski dają się mocno we znaki.

Zafarb to jest skomplikowana sprawa powstaje z powodu ir i różnej przepuszczalności pasma światła w filtrach ND. Przeważnie tłumią najsłabiej właśnie w paśmie czerwonym. Dochodzą do tego różnice w filtrach przed matrycą w różnych puszkach. Ciężko to zbadać.

Znalazłem dyskusję na ten temat i może się Tobie przyda link [http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=75534]. Ciężko się czyta, ale jest sporo przykładów i teorii. W każdym razie jakieś wnioski można wyciągnąć.

Ja bym Ci radził tego Hitecha 3.0 najpierw przetestować jak współpracuje z Twoją puszką. Mam Hoya ND400(2,7) i B+W ND1000(3.0) i obrazek z nich jest inny na tym samym korpusie. Ale odchyły są bardzo niewielkie łatwe do skorygowania.
fotografia cyfrowa
keda
fotografia cyfrowa
2010-05-15 21:51:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieki za info
tez chetnie zobaczylbym jak on bedzie dziala z moim d90 lecz nie widzialem aby we wrocławiu gdzies byl dostepny...
zostaje pewnie raysfoto :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa