fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
lampa studyjna!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
kaja_
fotografia cyfrowa
2010-05-14 21:50:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Potrzebuję Waszej pomocy! W przyszłym tyg mam robić portrety we wnętrzu. Mam do dyspozycji lampę błyskową pięćsetkę.. Problem w tym, że nigdy nie używałam lampy! Czy nie wiecie gdzie można znaleźć jakiś artykuł/poradnik jak sobie radzić z takim światłem? Jak dostosować parametry aparatu? Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam:(
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2010-05-14 23:06:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patrząc na portfolio, z kosmosu nie jesteś. Pierwszy plus.
Drugi plus, najwyraźniej wiesz jak lata światło, kierunek itd.
Teraz do rzeczy. Standard dla czasu naświetlania przy lampie błyskowej to 1/250 s. I teraz cały dowcip polega na określeniu co, gdzie, jak masz zrobić. W studiu, gdzie masz kilka źródeł światła i jednobarwne tło możesz śmiało odpalić te 500Ws, co najwyżej przysłonę do f: 11 lub więcej zamkniesz.
Co Ci można doradzić, bądź na miejscu godzinę wcześniej, ustaw sobie wszystko na spokojnie. No i walcz!
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2010-05-14 23:40:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Postaw lampę w kącie i wyłącz... to chyba najlepszy sposób na takie cuda :)

P.S. wcale nie żartuję, jeżeli masz wystarczająco dużo światła zastanego to sam fakt istnienia lampy nie znaczy, że warto ją użyć.
fotografia cyfrowa
kaja_
fotografia cyfrowa
2010-05-15 11:12:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hahahahahahah _M:D na to to ja już wpadłam jakiś czas temu.. problem w tym, że nie będzie wystarczająco światła i nie będzie to studio. no cóż, dzięki chłopaki chyba czas zwrócić się do specjalisty na priva:)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2010-05-15 11:12:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.photoflexlightingschool.com/Lighting_Lessons/Advanced_Lighting/index.html
wybierz portret indoor tam jest kilka przykładów, przydatna jeszcze będzie blenda jak masz tylko jedną lampę i jakiś blendaman do pomocy:)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2010-05-15 11:17:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a przy portretach świetnie sprawdza sie beauty dish, wtedy jedna lampa Ci styknie, tylko nie wiem jaką lampę masz dokładnie, czasem można tez wypożyczyć takie akcesoria
fotografia cyfrowa
kaja_
fotografia cyfrowa
2010-05-15 11:17:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ooo dziękuję:) blendę i parasolkę mam:)
fotografia cyfrowa
seth3
fotografia cyfrowa
2010-05-15 11:28:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
polecam "ringlight" do portretow jest niezastapiony;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa