fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zdjęcia podwodne
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-19 16:27:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taki temat już urlopowy. Czy wyzwalanie radiowe flesza zadziała pod wodą. Z uwagi na koszty chciałbym upakować flesze w jakies tanie obudowy i wyzwolić to radiowo. Czy to zadziała i do jakiej odległości? Może ktoś próbował coś podobnego...
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2010-05-19 21:23:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pod wode musisz miec mocne flashe, jak najdalej oddalone od obiektywu zeby zminimalizowac odbicia od drobnych czastek w wodzie, inaczej zdjecie bedzie upstrzone robaczkami swietojanskimi. Mocne bo woda o wiele bardziej pochlania swiatlo niz powietrze. Najlepiej dwa zeby nie bylo plasko. Tutaj masz 7 stron roznych wynalazkow fleszowych:
http://www.bhphotovideo.com/c/search?Ntt=underwater+flash&N=0&InitialSearch=yes
Najlepsze obiektywy pod wode to obiektywy ultra-szerokakatne, flash musi miec kat widzenia obiektywu, albo niewiele mniejszy.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-05-20 00:24:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spytaj na priv użytkownika "kivak"
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-20 18:35:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki:)
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2010-05-22 01:52:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
po nagłówku sądząc, myślałem, że to jakiś wątek szyderczy związany z sytuacją powodziową w kraju a tu proszę...
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-22 17:46:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba najciekawsza witryna jaką znalazłem na ten temat
http://www.digifish.nl/en/equipment/
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-22 17:48:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji gdyby ktoś miał do sprzedania obudowy (housing) do takich aparatów jak: fuji s2 pro, fuji s3 pro, nikon D2x, nikon D3 to jestem zainteresowany.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2010-05-22 21:20:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Saphire, pod wode lepszy jest dobry kompakt niz lustrzanka. Po pierwsze masz podglad na LCD, po drugie kompakt kupisz za ulamek ceny obudowy do lustrzanki, po trzecie jak zalejesz (a ze slona woda i pradem zartow nie ma ) to bedziesz o wiele krocej plakal(a).
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-22 22:38:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz - kompakt to jedna z opcji ale jeżeli mówimy o jakości to najlepsze tradycyjne aparaty (film) ale nikt się z tym już nie chce bawić. Dlatego dobrze jest miec kompakt i DSLR. Widziałem zdjęcia z fuji s2 - rewelacja, w dodatku obsługuje lapmpy w TTL, no i nie jest drogi jak mi mój zaleje zawsze moge szybko dokupić. Może coś się trafi do nikona... Kompaktu nie wezme bo mało który ma zapis w RAW ale wybór już padł na fuji HS 10 - chyba rewelacja w tej klasie. Tylko jeszcze do niego nie moge znależć obudowy ale mam juz sklep gdzie jak tylko sie pojawią to dadzą mi znać. Powoli posuwam się do przodu. Wstępne próby z tym co posiadam już za 2 tygodnie:) Szykuję sie na wyjazd życia w przyszłym roku. Dzięki i pozdr
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-22 22:39:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aha są obudowy do SB800 i SB900 - z tego wynika ze ich moc powinna być wystarczająca...
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-22 22:46:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji - widziałem, że robiłeś pod wodą 20/2.8. Czy Twoim zdaniem mogę użyć nikkora 20-35/2.8? Widziałem, że ktoś używał też sigmy 24-70 z niezłym rezultatem...
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2010-05-24 01:13:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Saphire, ja rzeczywiscie robilem na filmie Nikonosem, ale to ciezka sprawa. Zbyt duzo czynnikow trzeba zgrac: naswietlanie, reczna ostrosc, niewygodne celowanie w masce i celowniku lunetkowym. Z kazdego filmu mialem zaledwie kilka zdjec poprawnych technicznie. Do tego filmu nie wymienisz pod woda !, jak ci sie film skonczy musisz czekac do nastepnego nurkowania. Pamietaj ze ogniskowa pod woda tez ma wspolczynnik: o ile dobrze pamietam to obiektyw 20mm ma kat widzenia taki jak 28mm w powietrzu. Do nikona jest fajny i niedrogi 20/2.8, zooma i tak nie potrzebujesz. Ale najlepsze jest rybie oko, pelnoklatkowe.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-05-25 20:44:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andresz - dzięki! Kżda uwaga sie przyda! Tego 20-35 2.8 nikkora mam juz od jakiegos czasu dlatego o nim pomyslalem. Mam tez cosine 19-35 ale juz jest ciemniejsza. Oba z AF. Zastanawiam się, czy zenitar 16mm - rybie oko pełnoklatkowe ale manual by się nadał. Niedrogi jest i mam go w planie zakupów tak czy inaczej. Z góry dzięki za opinie.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2010-05-25 21:59:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taki Zenitar to moze byc nieglupie rozwiazanie. Poniewaz ma skale glebi ostrosci to mozesz z gory zalozyc ze bedziesz robil zdjecia w zakresie powiedzmy 1-5m i zostawic ostrosc zafiksowana.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa