fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
pytanie... magnon 2.8 135
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-06-13 14:56:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hejka...
czy ktos ma jakies informacje na temat tego obiektywu?? jak on pracuje z asp-c, czy jest w miare ostry i takie tam... uzywal ktos?? czy warto go miec??
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-06-13 21:11:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na 135mm nie znajdziesz nic lepszego i w lepszym stosuku cena/jakość jak jupiter 37a...ostrość, plastyka bezkonkurencyjna, jasność 3,5 niewspółmierna do oczekiwanych efektów...na serio to wierna radziecka zrzyno-kopia sonnara zeissa...poezja nie szkło...no chyba, że masz "boskiego" nikona-wtedy zapomnij :-)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-06-14 23:23:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jupiter mowisz... pytam o magnon bo mam okazje kupic... do canona 50d... i tak wlasnie mysle czy warto, bo pieniazki chcialem przeznaczyc na 85. 1.8 canona ale tak mysle czy nie warto zaoszczedzic i pobawic sie manualnym fokusem... interesuje mnie wlasnie porownanie jakosci obrazu uzyskanego z takiego analoga w porownaniu do np. 85tki, ktora wiem, ze jest dobra...
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2010-07-15 11:08:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmmm, moim skronym zdaniem (pewnie juz zbyt późnym) inwestowanie w obiektyw ze światłem 1.8 do EOSa 50 mija się z celem. Zakres bardzo dobrej jakościowo czułości matrycy spokojnie niweluje "niedostaki" jasności szkła (na pewno między 1.8 a 2.8).
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-07-15 12:29:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kropa pod jakie mocowanie...?! Pentax SMC M 135mm to masz super szkiełko.....! Zapewniam...!
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-07-15 12:33:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-2451-0-0-0-0.php zapytaj które sa 135tką ;)
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2010-08-10 13:37:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kropa - jak już bęedzie kupował pierścień pośredni to ten droższy (podobno - nie stwierdzałem osobiście - dowiedz się) pokazuje AF
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2010-08-10 13:44:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ze stałym 135 mam carenara 2,8 - bardzo ładnie rysuje, ale mam wade wzroku i nie ustawie ostrości jak trzeba :)
Dużym plusem są w obiektywach starszych z mocowaniem M42 jest pierścień ogniskowej (nie trzeba szukać guziczka do podglądu)
Polecam tego typu szkiełka z zastzreżeniem, że oczka bez dioptrii - albo - juz sprawdziełm - kupisz pierścień M42 AF :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa