fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
czy wypala się formuła serwisów fotograficznych?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2010-06-14 21:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
właśnie odwiedziłem archiwa galerii fotograficznej OB. na przełomie 2005/2006 roku pod prawie każdym zdjęciem było minimum po kilkanaście komentarzy. niejednokrotnie liczba wpisów przekraczała 20-30 niezależnie od wysokości ocen. teraz sporo fotek w ogóle przechodzi bez echa. podobnie się dzieje na innych serwisach. na cyberfoto jest taki ruch tygodniowy jak kiedys panował w ciągu kilku godzin, patrząc po ilości wątków ze zdjęciami. na fotostrefie kilka wpisów rocznie, street-foto padło, na forfoto także marazm. na fotorecenzi już prawie nikt w galerii nie ocenia zdjęć.

czy to nastał jakiś niż demograficzny? ;-)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-14 21:21:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyedukowali się ludziska i już nie walą gadek pod byle gniotami. Teraz są już wytrawnymi userami forów i na luzie kłócą się pod wybitnymi gniotami. Tyle się zmieniło, a nie żaden niż. MediaMarkt też nie zmienił hasła reklamowego. :)))
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-14 21:40:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Archeo, ja Ci zrobię www za nowe vw. :)))
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2010-06-14 21:57:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jest zrozumiałe neojmix, ze użytkownicy się wykruszają, ale z jakiegoś powodu nowych nie przybywa... nowych mających z fotografia jakieś obycie, bo ci zupełnie raczkujący są na starcie eliminowani.
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2010-06-14 21:58:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
było do Archeo ... :-)
fotografia cyfrowa
DamianP
fotografia cyfrowa
2010-06-14 21:58:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spokojnie:) skończą się kb na zdjecia to i komentarze się pojawią:)
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-06-14 22:37:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak ktoś spostrzegawczy to do kb komentarze nie są potrzebne.
fotografia cyfrowa
DamianP
fotografia cyfrowa
2010-06-14 22:58:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:) ciiiii ...nie mów głośno, teraz juz wszyscy wiedzą:)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-14 23:01:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mnie to się czasami wydaje, że to jest tani serwer z używanymi fotkami na wagę. :)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2010-06-15 09:28:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Formuła się nie wypala... raczej zmienia. Proces cały czas jest chyba ten sam.
Kiedyś powstawał nowy serwis i z ciekawości przychodzili się rejestrować nowi użytkownicy.
Teraz ktoś kupuje sobie aparat i szuka serwisów fotograficznych w internecie.
Kiedyś wystawiało się zdjęcia, żeby je pokazać, pochwalić się, trochę o nich porozmawiać. Teraz ta motywacja prawie znikła i większość osób to nowi użytkownicy, którzy chcą po prostu się uczyć a ta nieliczna stara kadra, która została nie zawsze ma ochotę ich uczyć. Raczej już ganić :)

Oczywiście część fanatyków starej ekipy jeszcze została, chociaż raczej z doskoku. Większość jednak odpuszcza sobie portale, bo nie ma na nie czasu, bo się znudziły, bo angażuje się w inne fotograficzne działania (własna działalność, strona, wystawy).

Ewolucja. Portale się zmieniają, niektóre się kończą ale też powstają nowe, z inną formułą, z wyższym poziomem, filtrujące użytkowników, albo portale tematyczne.

Panta rei :)
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-06-15 09:45:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taaa... a ja awlasnie jestem tym, co chce sie uczyc... wrzuce foto anonimowo cos tam sie dowiem, wrzuce bezposrednio.... i nie dowiem sie nic... jeszcze pol roku temu moglem liczyc na jakies wskazowki, czy pochwalke ;-))) a teraz?? nawet nie ma sie z kim pospierac... sa autorzy, ktorzy robia foty na bardzo dobrym poziomie i komentuja sie nawzajem cokolwiek by nie wrzucili. i sa to ciagle powtarzajace sie nicki, a male zuczki jak ja odeszly w zapomnienie... TWA??
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2010-06-15 09:48:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i gdzie jest Kera?? na niego zawsze mozna bylo liczyc... pojechal zuczka i pojechal "profesjonaliste", co by go na ziemie sciagnac z poza swiata TWA... ;-)))
male slowko... dobrze, zle... nawet samam ocena 0, 1, 2... wiecie ile to znaczy dla takich lamusow jak ja.....?? kiedys jak wrzucilem lipe to nazbieralem -10 punktow i wiedzialem, zeby juz tak nie robic, cos lepszego pach 50 i wiem czego sie trzymac.... ahhhh... szkoda slow ;-))0
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2010-06-15 10:49:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
korpa1, to nie jest kwestia TWA (albo nie tylko). Po prostu część osób się zna i zamyka się w swoich podgrupkach. Mają gwarancję, że się rozumieją, wiedzą czego się spodziewać i unikają w ten sposób niepotrzebnych kłótni i dyskusji. Faktyczne rozmowy o błędach toczą się wtedy na gadu gadu, skype, albo przy herbatce. Tak mi się wydaje przynajmniej ;)

Swego czasu charakterystyczne było to, że gdy komentowało się nowego użytkownika to stawał on (w większości przypadków) okoniem atakując komentatora odwetami. Takie sytuacji męczą i człowiekowi odechciewa się sensownie komentować, chyba, że ktoś sam zapyta. W tym celu powstał jakiś czas temu wątek "Dobry Start".

Ale też nie skupiaj się na tych portalowych komentarzach i ocenach. W ten sposób jesteś w stanie odfiltrować tylko totalnego gniota, nauczyć się robić zdjęcia poprawnie technicznie... na tym koniec. Rozwoju fotograficznego lepiej poszukać samodzielnie w innych miejscach niż galerie internetowe.
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-06-15 11:17:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z poprzednikiem. Zwłaszcza z tym , że galerie faktycznie pozwalają się dużo nauczyć , ale później ogłupiają , to drugie jest groźniejsze.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-06-15 12:29:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak wam brakuje komentarzy to polecam Fan foto ;) - wszystkie zdjęcia są tam wybitne nawet gnioty i dostaje się średnio 50 szóstek za zdjęcie :)
fotografia cyfrowa
pitbr
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:36:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ederlezi, pełna zgoda, też tak uważam.
fotografia cyfrowa
Jakub600
fotografia cyfrowa
2010-06-15 16:55:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trzeba by być bardzo czasowym , nie pracować by mieć czas na komentarze, krytyki(nie daj ,by kogoś nie bodnąć za bardzo).A kiedyrobić zdjęcia , obrabiać je, wrzucać.Bardzo czasochłonne.
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2010-06-15 17:40:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Można postawić sobie za cel np. 10 zdjęć (nadających się do pokazania) rocznie.
Taki cel można zrealizować nie rzucając pracy i na komentowanie czas też się znajdzie. :)
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2010-06-15 18:51:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam wrażenie że trochę spadło zainteresowanie fotografią. moda na foto jak każdy boom kiedyś się kończy. największe szaleństwo było jakieś 4 lata temu, kiedy reklamy wrzasnęły w stronę userów popularne teraz hasło " robienie zdjęć jeszcze nigdy nie było takie proste". teraz ludziska chyba trochę ochłonęli nie chcą już na siłę być fotografami, sztuka ogólnie dostała po tyłku i przestała być trendy co odczuły wszystkie galerie mniej i bardziej profesjonalne. teraz na czasie jest hand made, wycinanki, malowanki, biżuteria i dzierganie, z męskich sprzęt muzyczny, samochód i rower.
wszechobecny kryzys kazał ludziom szukać tańszych rozrywek i zazwyczaj drugiego etatu. ja coś czuję że jak tylko znajdę robotę też mocno ograniczę grzebanie w necie i nad ślęczenie w pracy i po pracy przed kompem przedłożę życie rodzinne i kontakty interpersonalne, ewentualnie ślęczenie w kanciapie nad jakimś projektem.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:02:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z powyższym.
Może trzeba uatrakcyjnić formułę? Włączyć dodatkową zakładkę pojedynków między fotami?
Umożliwić wystawienie fotek w celu ich sprzedaży? Zawsze to więcej adrenaliny :)
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:07:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moda nie spada. spada niezwykłość fotografii. pamiętam jak 6 lat temu koleżanka kupiła D70 za słownie pięć tysięcy polskich złotych. a teraz. w sieci handlowej całkiem ok body ze szkiełkiem za 2,5k. bez problemu. kazdy ma lustrzankę. za chwilę lustzanki staną się passe bo lepsza będzie hybryda. ostatnio znajomy obejrzał mój aparat i stwierdził że to jakiś shit bo nie pojawił się podgląd jak w "małpce" i trzeba kuknąć w wizjer.....
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:24:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kukanie w wizjer to jest teraz obciach wśród małolatów :)

A macie takie dziwne wrażenia kiedy robicie na zmianę analogiem i cyfrą - chcecie zrobić fotę analogiem, podnosicie go do góry i patrzycie na dupkę analoga a tam nic nie widać..? :)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:32:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
NIGDY nie posługiwałem się monitorkiem w cyfrze... nawet kiedy miałem hybrydę fuji wolałem wielce niedoskonały celownik elektroniczny niż patrzenie na monitor. To przyzwyczajenie z analoga... ;))) Nawiasem mówiąc, moja Minolta XG-1, którą kupiłem za 120 PLN ma jaśniejszą matówkę niż wielokrotnie droższe dSLR-y... ;D
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:38:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jak ta Minolta się sprawuje?
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:38:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj dawno nie robiłam analogiem, jak odebrałam zenita od koleżanki ( pożyczyła na tydzień, trzymała dwa lata) to lekko zgłupiałam:)
ja mam od 4 lat to samo, rozwala się już ta moja 350tka, dzieci w szkole to mnie wyśmiały już dwa lata temu :/ a zapał na foto lekko oklapł widze po ilości chętnych do technikum foto gdzie chciałam uczyć, ale to chyba kwestia braku kasy...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa