fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szeroki kąt do Nikona pod FF...?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-07-10 18:22:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tamron AF SP 17-35 f/2.8-4 Di LD Aspherical (IF) Nikon||

12-24 jest stanowczo za drogie jak na razie ;)
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2010-07-10 21:52:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11140
to może być całkiem sympatyczne. ma lepsze światło (gorsze ogniskowe) niz nowy nikkor a cena porównywalna
fotografia cyfrowa
emet_b
fotografia cyfrowa
2010-07-11 17:09:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja mam na sprzedaż Tokinę 17/3.5 AT-X pro z UVką gdybyś chiał;)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-07-12 14:45:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jest jeszcze nikkor 17-35mm ale też drogi.
W tej sytuacji masz kilka opcji:
1. Poużywać i odsprzedać - weź tamrona, optycznie bez zarzutu, od nikkora odstaje pracą ekstremalną.
2. Poużywać i zostawić - nikkor 20mm 2.8, znakomite i klasyczne szkło reporterskie, tanie.
3. Poużywać i... wyrzucić jak sie rozleci - cosina 19-35mm - poczytaj opinie na temat tego szkła. W UK się skończyła ale w Niemczech jest jakaś wyprzedaż - patrz ebay.
4. Ta tokina 16-28mm - nie znam tego szkła ale... Wszyscy podkreślają ostrość tokiny generalnie - m.in. Rockwell udowadnia ze 10-12mm jest najostrzejsza porównując ją z nikkorem 12-24. Ja twierdzę, że to tylko złudzenie wynikające z mniejszej rozdzielczości optyki tokiny. Mam inną 28-70, która utwierdza mnie w tym przekonaniu. Konstrukcja pancerna, tak więc będziesz się z nią męczył długie lata:)
5. Poużywać i poużywać i.... itd. Sigma 12-24 - znakomite szkło ale chyba nie dla Ciebie - domyślam się do jakich celów jej potrzebujesz:)
Ja wybrałem jak już pisałem nikkora 20-35 (z drugiej ręki) i jestem nim zachwycony - używam go zamiennie na FF albo APS-c (daje mi pełnie efektu plastycznego 20-50mm).
Decyzja należy do Ciebie:) Pozdr


fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-07-13 13:02:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sapphire....! Dziękujemy...!
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-07-13 17:34:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi083 - no problem:) Przy okazji to porownanie Rockwella dotyczyło oczywiście tokiny 11-16mm (nie wiem dlaczego tak mi się napisało:)) ale i tak Ciebie ona nie dotyczy bo jest pod DX.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa