fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Blogerka dalej kradnie zdjęcia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2010-08-03 13:09:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy naprawdę nikt nie ma na tyle samozaparcia, żeby zgłosić sprawę tam gdzie trzeba?

http://www1.plus.pl/rozrywka_i_informacje/photoblogs/DisplayPhotoBlog.do?id=1016329

Od kilku lat właścicielka bloga bezkarnie kradnie zdjęcia.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-03 13:56:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M -> nie znam się na funkcjonowaniu blogów, nie wiem, czy są "nad nimi" jacyś właściciele serwerów, którym można (i trzeba) zwrócić uwagę na zjawisko. Wiem za to, że można i trzeba napisać blogerce komentarz z informacją, że jest złodziejką. Może otrzeźwieje, oprzytomnieje, może nawet spotka się z rozumem? :o)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-08-03 14:55:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
smutne
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2010-08-03 15:17:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa -> komentarz do blogerki -> zgłoszenie do administracji -> zgłoszenie na policję
w końcu coś musi poskutkować
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-03 17:34:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M -> Nic bardziej nie cieszy jak w nos komuś powiedzieć: "Ty złodzieju!". ;o)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:00:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A potem dostac w nos :]
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:31:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa, nie chodzi o radość tylko o fakt, że niektórzy kradną, publikują bez świadomości tego, że to nielegalne. Już kilka razy komentowałem podobne wpisy uświadamiając czym grozi takie postępowanie i autor/ka bloga przepraszał/a i usuwał/a zdjęcia.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-03 23:55:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M -> wiem, to żart. Najwyraźniej w tym przypadku masz do czynienia z matołem, któremu trzeba po prostu kawę na ławę...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2010-08-04 10:35:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa, prawdopodobnie tak, bo z tego co wiem to osoba prowadząca blog wypiera się i odpisuje, że jak ktoś chce to może ją pozwać. Zgłoszenia do administracji też nie przynoszą efektu a mimo, że ma kradzione zdjęcia od kilkunastu autorów i wiadomo to od jakichś dwóch lat to nikt nie odważył się zgłosić sprawy na policję. Nie rozumiem takiego działania.

Moich zdjęć tam nie ma i dla dobra autorki lepiej, żeby nie było.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-04 10:45:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M -> niestety, internetowy świat wymyka się normom. I nie bardzo wiadomo (nie ma narzędzi?) jak z takimi sprawami sobie radzić. Ale próbować - trzeba.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-05 15:57:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Narzędzia są. Internet, to naprawdę nie jest niezależne państwo, w którym rządzi bezprawie.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-05 16:47:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A świstak siedzi i zawija w sreberka...
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-05 16:53:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No widzisz, że są - świstak już siedzi. :)))
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-08-05 19:36:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moich znów nie ukradli ;]
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-05 19:52:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widać nawet złodzieje mają dobry gust. :)))
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2010-08-06 14:26:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgodnie z ustawą o prawach autorskich to co robi ta blogerka narusza prawa autorskie. Rzecz w tym, że to sie chyba ściga z powództwa prywatnego.
A więc (mimo, żę od tego zdania się nie zaczyna :): zrobić zrzut strony, zgłosić się do właściciela serwisu (serwera ?:), udowodnić, że ma sie prawa i zarządać zablokowania strony. Można wcześniej zgłosić sie do blogerki i zasygnalizowac probelm kradzieży "utworu", może sie opamieta ?
A jeśli nie to pozostaje droga sądowa (karna i cywilna). Ale obawiam się, że w przypadku drogi cywilnej (jesli chodzi o ewentualne odszkodowanie) to niska szkodliwość społeczna.....
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-08-06 14:37:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lilliwashere - w przypadku powództwa cywilnego szkodliwość społeczna nie ma znaczenia, bo znikoma szkodliwość społeczna to pojęcie z zakresu prawa karnego - "Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony , którego społeczna szkodliwość jest znikoma". W przypadku odpowiedzialności odszkodowawczej kwestia szkodliwości społecznej w ogóle nie jest badana. Natomiast nie będę już wkraczał w temat czy można tu mówić w ogóle o szkodzie.
fotografia cyfrowa
lilliwashere
fotografia cyfrowa
2010-08-10 13:50:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuję za sprostowanie vilgefortz. Czyli zasadniczo - zostaje z ustawy o prawach autorskich ? Ale i tak ścigane prywatnie ?
fotografia cyfrowa
przemomal
fotografia cyfrowa
2010-08-10 13:59:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba mnie wzrok nie mylił i widziałem tam logo operatora telefonii komórkowej PLUSa ...
Jak więc szybko można to załatwić ?
Ano nagłaśniając tolerowanie złodziejstwa przez tak "poważną" firmę ...
np. teleexpres, jakieś radyjko (ino nie maryja, bo Ci nie kumają co to prawo ;-) ), może świętsi od Papieża czyli TVN y ?
Najbardziej przykre jest to, że pod wpisem autora iż jest to skradzione, wpisują się ludzie którzy udają chyba ślepych albo mało kumatych ...
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-08-10 23:35:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@przemomal, zastanów się nim coś jeszcze napiszesz, poważnie.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa