fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
!!!! Wyniki ankiety !!!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-08-27 19:58:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyniki ankiety przeprowadzanej w ściśle kontrolowanych warunkach na społeczności internetowej portalu Obiektywni.pl, w mojej interpretacji :

Osoby o czułych jelitach, wrażliwej duszy proszę o odejście od monitorów.

Zdecydowana większość naszego OBiektywnego społeczeństwa to stetryczali erotomani gawędziarze.
Jak wykazuje statystyka ponad 74% to mężczyźni, 22% kobiety i nieco martwiąca mnie 4% grupa ludzi o niezdefiniowanej płci, zagubiona zapewne w obecnym świecie.
Ponad 39% z przebadanych 138 osób zaniża swój wiek umieszczając się w przedziale 35-50 lat. zapewne myśląc że jeżeli nie obchodzili urodzin od 6 lat to ciągle się mieszczą.
Zacna 37% grupa mieści się w kwiecie wieku. 25-35 lat. Ankieter może się pochwalić przynależnością do tej że.
Ciekawostką może być kilkoro ( 4 ) dziesięciolatków oraz jak myślę ich opiekunowie - 2 osoby powyżej 70 roku życia !
Ciekawe co właśnie robią nastolatki ? żaden nas OBiektywnych nim nie jest. 0% z przedziału 10-15 lat, co niestety źle wróży i tak już mikrej grupie wspomnianych kilkulatków. Przyjdzie czas i porzucicie OB.

< 10 lat 2.89%
10 - 15 ! 0 !
15 - 25 11.59%
25 - 35 36.95%
35 - 50 39.13%
> 70 lat 1.44%

Dla większości z nas fotografia to sposób żeby te kilka ostatnich wolnych chwil spędzić szlajając się po ulicach, przemarzając, moknąc lub taplając się bagnach w poszukiwaniu zwierza.
Co gorsza nikt nam za to nie płaci.
Tylko 17 osób ujawniło że fotografia to ich zawód, dane tych osób, zostały już przekazane do odpowiednich dla miejsca zamieszkania urzędów skarbowych.
13.86% osób, czyli cale 19 nie zadowoliła się jak każdy przeciętny zjadacz chleba gotową odpowiedzią, nie...oni musieli napisać własną !
4 osoby nie zrozumiały polecenia i w przypadku połączenia hobby i zawodu zamiast wybrać opcje zawód , woleli strzępić sobie palce na klawiaturze.
dla jednej osoby to przymus, dla innej lekarstwo, jeszcze inna nazwala to obsesją a inna pasją.
Grunt że tylko jedna osoba potrafiła się przyznać do tego że aparat na szyi służy do wzbudzania podziwu u płci pięknej.

Większość z nas jest uzależniona od OB, a jak nie od ob to na pewno od internetu. ponad 51% badanych zagląda na OB kilka razy dziennie.
Kilka razy w tygodniu już tylko 20%.
Muszę mieć wielkie szczęście skoro dwóch OBywateli zaglądających raz w miesiącu trafiło akurat na czas w którym przeprowadzałem ankietę.
Większość z nas zajmuje się fotografią dość krotko bo średnio od 3 lat ( przedział 2 do 4 lat )
18% zajmuje się fotografią 4 do 6 lat a reszta się przechwala.
1) 26.08% [36] 2 - 4 lat
2) 18.11% [25] 4 - 6 lat
3) 15.94% [22] zęby zjadłem na fotografii
4) 12.31% [17] 1 - 2 lat
5) 12.31% [17] 8 - 12 lat
6) 10.14% [14] 6 - 8 lat
7) 5.07% [7] < 1 rok

Pytanie 4, ankiety dotyczyło kryteriów oceny zdjęcia.
Statystycznie, oceniając zdjęcie kierujemy się ogólna estetyką, pomysłowością, tematem i przekazem zdjęcia a dopiero w drugiej kolejności poprawnością techniczną, starannością wykonania i uroda modelek / modeli.

Najczęściej oceniamy portrety i zdjęcia na których tematem jest człowiek, stricte akty są na trzecim miejscu
Osoby uprawiające fotografię sportową i zainteresowane publicznością proszone są o zmianę portalu bo tutaj widowni nie znajdą.
Najczęściej oceniamy zdjęcia używając "pastelowych" ocen, nie szkodząc nikomu i nie wywyższając za bardzo, 2, 3, 4 to nasze ulubione cyfry.
Nieco mniej, 34% ankietowanych posługuje się pełna skalą ocen i dobrze to o nich świadczy.
6 osób z przebadanych 138 regularnie poluje na gnioty, piętnując je jedynie -1 i 0
Przy ocenie ponad 40% zdarza się z rzadka kliknąć polecono, reszta albo nie używa wcale albo jeszcze rzadziej.
4 ankietowanych wolało Kolumbie Brytyjska od polecania zdjęć. Wiedzą co dobre.

Podczas oceniania zdjęcia 41% osób prawie zawsze skrobnie czułe słówko, a ponad 8% ma to gdzieś i nie traci czasu na zbędne pogaduchy.
Wielką szczerością wykazali się ci którzy przyznali się do oceniania zdjęć pod kątem urody modelki, z drugiej zaś strony jest to oczywista konsekwencja oceniania pod kątem ogólnej estetyki.
Wielką nieszczerością wykazała się druga połowa ankietowanych imputując że są obiektywni i takie tam....zlitujcie się !
Ponad 9% OBywateli z chęcią pija , lub spróbowało by Cappuccino z syropem klonowym.
Ciekawy rozkład głosów wśród ankietowanych wystąpił przy pytaniu o częstotliwość oceniania - większa część - prawie 40% ocenia rzadko a pozostali oceniają prawie każde zdjęcie !
równowaga w przyrodzie i internecie musi być !
Pozostali w większej części woleli by tartę brzoskwiniową i za to im chwała....aaa zapomniał bym o idealistach którzy wyzbyli się żądzy, porzucili dobra doczesne i nie traktują sztuki przedmiotowo powstrzymując się od osądów liczbowych , to aż 7% ( 10 ) osób - ale kto by się nimi przejmował.

40% ankietowanych zaposiada aparat Canona, w drugiej kolejności Nikony, następnie Pentaxy i inne cyfraki.
Informacja dla firmy Olympus : weźcie się do roboty, na OB ludzie wolą ruska Smiene od waszego sprzętu !

Co chciałbyś zmienić na OB ?
Najpierw chciałem podziękować tym którzy wybrali opcję przekazywania 20% dochodów redakcji na moje prywatne konto.
Co prawda nie zdobyłem bezwzględnej większości głosów , ale wiem że 30% mnie popiera, Dzięki !
25 % opowiedziało się za całkowitą anonimowością zdjęć , gdy dodamy do tego dodatkowe dwa glosy za czasową anonimowością ( 2 do 3 dni ) to jest już się nad czym zastanawiać.
Ponad 31% ankietowanych chciało by aby redakcja po raz kolejny zwiększyła maksymalny rozmiar zdjęcia.
ponad 22% chciało by stałego ukrycia ocen - dołączyć można do tego 4 głosy proponujące czasowe ukrywanie ocen - do czasu ocenienia lub przez pierwsze 48 godzin.
20% z nas chciało by zlikwidowania ignorowania.
13% proponowało zmianę skali ocen, i tutaj propozycji było wiele , ale najsensowniejszą oraz najczęściej podawaną była skala 0 - 10 co pozwoliło by oderwać obecną skale od przyzwyczajeń i skojarzeń ze skalą ocen stosowaną w szkołach.
Tu muszę przyznać że wszyscy jesteśmy przez wiele lat przyzwyczajani do podobnej skali lecz o innym znaczeniu, i stąd też dostając 1 lub 2 raczej nie jest nam do śmiechu. Co przecież zgodnie z legendą ocen na OB nie jest powodem do smutku, równie dobrze plusy pod KK mogły by być czerwone a minusy zielone !
Zmieniając skale na 0-10 pkt można było by dokładniej i bardziej zróżnicowanie oceniać zdjęcia.
Do tego dodajmy obowiązek komentowania 0 , 1, 9, 10 i będzie git malina.

Z ciekawszych , acz odosobnionych przypadków wymienię pomysły :
-wprowadzenie ujemnych punktów za czerwone minusy pod KK
-przekazanie 20% dochodu redakcji dla obrońców krzyża po pałacem
-wprowadzenie obowiązkowej życzliwości, pod groźbą publicznego zbesztania.
-kilka głosów żądających dokładniejszej moderacji, lub selekcji zdjęć dodawanych
-jakieś wzmianki o przyprawach w kontekście redakcji OB ( konkretnie o pieprzu )
-mój faworyt - powyżej 10 000 pkt użytkownik dostaje piwo i chipsy żeby się lepiej oceniało w piątkowe wieczory.

W ten sposób dochodzimy do dość kontrowersyjnego pytania nr 14, dotyczącego osoby która nie należy do ulubionych.
Nie będę komentował tego punktu aby nikogo nie szykanować, dodam jednak że mamy zwycięzce plebiscytu na najbardziej znielubionego osobnika na OB
Po podliczeniu głosów zdobył aż 7 antypoleceń.
Cieszy mnie jednak fakt że ponad 34% ankietowanych nie nienawidzi nikogo.

Albo mamy wysoki poziom albo niskie kryteria bo ponad 72% ankietowanych znalazło się kiedyś w vox dei lub vox populi, a aż 9 osób zna kogoś z rodziny i/lub otoczenia tych co się znaleźli.

Niebywała wiedzą przyrodniczą wykazało się tylko 21.7% ankietowanych poprawnie odgadując że Akara z Maroni to rybka akwariowa, pozostali albo strzelali , albo jak ponad 66% przyznali się do niewiedzy.

Dokładne wyniki znaleźć można pod adresem :
http://www.ankietka.pl/wyniki-badania/46370/obywatele-obiektywni.html

Ankieta pozostaje aktywna jeszcze przez jakiś czas.

Dziękuje wszystkim za wypełnienie ankiety i Pozdrawiam,
Afropolak
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-08-27 19:59:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tylko nie pytajcie czy mi się chciało tak rozpisywać :-)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-08-27 20:07:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobra robota, Afropolaku! :-)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-08-27 20:15:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
75% ludzi w wieku "dorosłym"? Aż mi się wierzy nie chce po tym co tu czasem czytam ;D
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-08-27 20:19:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Średnia wieku też mnie zaskoczyła
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-08-27 20:21:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyznaje się do wypełnienia 5 lub 6 razy tej ankiety i za każdym razem inaczej. Bardzo mi przykro z tego powodu ;D
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-08-27 20:32:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybaczam Ci :-)
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2010-08-28 01:09:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken - jako IT man tylko raz wypełniłem ankietę :) W JG mów mi twardziel :)
fotografia cyfrowa
otoori
fotografia cyfrowa
2010-08-28 10:14:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem pod dużym wrażeniem pracy jaką wykonał pomysłodawca tej inicjatywy...
Afro - szacunek!! :)
No i podziękowania też Ci się należą, gdyż po administracji portalu nikt już chyba nie spodziewa się aktywności, zaangażowania ani kreatywności...

ADMINIE - WSTYDŹ SIĘ!!!

W związku z porażającą daną - w ciągu tygodnia trwania akcji wypełnionych zostało TYLKO 138 ANKIET - trzeba przyznać, że jak na zasięg i możliwości sieci, stanowimy malutkie piekiełko. To bardzo zastanawiające... :)
Skoro nas tak mało - może powinniśmy zacząć się wzajemnie bardziej... ??? ;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-28 10:19:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
otoori -> dziwi mnie Twoje zdziwienie. :o) Od nie wiadomo kiedy wiadomo, że liczba zarejestrowanych nijak się ma do liczby aktywnych, zwłaszcza aktywnych na dłuższą metę. Ilu jest u nas aktywnych - 200, 250 - może 300? Jak na taką liczbę 138 to całe mnóstwo. Nawet pomijając fakt, że Svolken wypełnił 6 razy... ;o)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-08-28 10:32:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szczerze mówiąc to liczyłem na co najmniej 300, może 500 wypełnień , uwzględniając Svolkena :-)
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2010-08-28 11:14:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afro...Świetna robota !!! :)))
Kto sie lubi bawić wypełnił ankietkę i dał impul do dalszej zabawy. Opracowanie wyników WZORCOWE !!! :))))
Chyba nie jest tak źle z tym portalem jak to niektórzy próbują insynuwać :))))
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-08-28 23:14:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobra robota Afro ! :))))
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2010-08-28 23:24:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rzeczywiście, świetna sprawa! Brawo Autorze ankiety! :-)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2010-08-28 23:26:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki :-)
fotografia cyfrowa
lordG
fotografia cyfrowa
2010-08-28 23:56:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobre:)
Kawał solidnej roboty:))
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2010-08-29 00:12:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chce się chcieć:) - gratki, Afro:D! Btw - udzielałem odpowiedzi WYŁĄCZNIE(!) prawdziwych:>
fotografia cyfrowa
babajaga
fotografia cyfrowa
2010-08-29 01:22:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Zacna 37% grupa mieści się w kwiecie wieku. 25-35 lat. Ankieter może się pochwalić przynależnością do tej że."
A co to ma być ? Reszta do śmietnika? Ankieter w żadnym wypadku nie może ujawniać emocji.
fotografia cyfrowa
rysiek54
fotografia cyfrowa
2010-08-29 13:43:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja jestem z grupy "do śmietnika".
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-08-29 14:13:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afropolak - zawsze możesz na mnie liczyć ;)
fotografia cyfrowa
lightman
fotografia cyfrowa
2010-08-29 22:16:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szacunek Afropolak,że Ci się chciało.Dzięki,fajna zabawa była.
To czyli wynika z tej ankiety,ze chyba nie jest z nami tak źle. :)
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-08-30 21:24:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ile osób wybrało na końcu tarte? bo ja wybrałem i chce wiedzieć kto jeszcze ! :-)))))
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-08-30 21:28:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też :-))))
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-08-30 21:44:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tarta to jest bułka.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2010-08-30 21:58:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ależ jestem nielubiany :D nareszcie gdzieś się mnie wymienia :D Super i w myśl zasady, nie ważne co mówią, ważne, że mówią :D Sława mi uderza do głowy.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa