fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Aparat dla rodziców :)))
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-09-27 11:34:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witajcie,
Tematy tego typu były już n-razy ale tym razem sprawa wyjątkowa ! :)
Poszukuję aparatu dla rodziców :) Obecnie mają Canona A630 i nie wiem co jest z tym sprzętem ale słabo mi jak czasami patrzę na ich zdjęcia. Co więcej, sam mam problem żeby nim zwykłą ładniusią rodzinną fotkę strzelić. Sam miałam Canona A610 i nachwalić się nie mogłem.

Dlatego czas na zmiany. Ich preferencje to:
1. Aparat do zdjęć , pstryczków wakacyjno rodzinnych.
2. Używane tryby to Auto i tematyczne
3. Karty SD - warunek bezwzględny.
4. W miarę poręczny
5. Warto by miał spory zoom.
6. Canon ?
7. rozsądna cena (wg waszego uznania)
8. no i żeby ładne zdjęcia robił ;)

pzdr.

fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2010-09-27 11:38:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Coś z canonowskiej serii G.
Podobno im starszy, tym lepszy.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2010-09-27 18:15:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak masz na to z 1500 zl to Panas LX-3, wszystko inne bedzie gorsze od A630. Tylko toto ma maly zoom. To moze Panas TZ-8, choc to juz typowa "maupka" :)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-09-27 20:45:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fuji 9600 i jego wyższe odmiany na prawdę polecam, ożeniłem bratu i pstryka i pstryka nim już ze dwa lata i jest bardzo zadowolony.....!
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-09-27 22:58:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki. Canony serii G to latają w cenach niektórych luster, Panas wygląda obiecująco. Fuji nadal szukam.
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-09-27 23:07:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
panas = szumy
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-09-28 00:07:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szpilku , szumy rzecz względna. Ja w swoim Pentaksie też mam szumy, że hoho.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-09-28 01:26:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja miałem taki dylemat do wczoraj - znajomy wrócił z wakacji i prawie roztrzaskał swoją małpkę jak obejrzał zdjęcia. no i szczerze mu się nie dziwię bo to jakaś masakra była... poprosił mnie o wybranie następcy... i wybór padł na sony alpha330 +tamron 18-200
z osobistego doświadczenia bardzo pozytywnie oceniam jednego z Ixusów - chyba 800 - dostałem kiedyś foty do szybkiej edycji i tak naprawdę to poza kadrowaniem i kilkoma suwakami niewiele tam trzeba było poprawiać ( z mojego canona lustrzanki tak na surowo wygląda dużo gorzej...)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-09-28 01:33:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo -> Autor wątku nie poszukuje lustrzanki, tylko prostego aparatu dla Rodziców, którzy.... jak wyżej i mieści się w kieszonce letniej koszuli. Pamiętaj, że są ludzie, którzy szumu szukają uszami, a data na zdjęciu bardzo im pomaga w porządkowaniu domowego albumo-archiwum. ;o)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-09-28 02:08:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa - wiem, że kompromisy nie zawsze wychodzą na dobre i dlatego taka moja mała dygresja ;) - zabrałem kumpla do sklepu miał do wyboru canona chyba 210 -czyli kompakta, canona 1000D i sony - po kilku chwilach i kilku testach bez większego zastanowienia wybrał lustrzankę - wybór padł na sony bo canon w tej grupie cenowo-jakościowej przegrywa z sony ;)

a i jak autor zaznaczył spełnione są punkty 1,2,3,4,5 i 7,8 ;)
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2010-09-28 09:07:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W zeszłym roku miałem podobne dylematy i szukałem małej małpki do wakacyjnych pstryków. Zależało mi jednak na dobrym jakościowo obrazie. Właściwie na dzień dzisiejszy to jest jedna opcja, którą warto rozważać: Leica D-Lux 4 i tyle w temacie. Mam i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem czy cena w okolicach 3000 zł lub 799.00 $ w USA jest rozsądna ? Dla jednych tak dla innych nie :)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-09-28 12:02:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo -> jasne. Ile kumpel ma lat? Na pewno umie korzystać z komputera i programować DVD? Bo, wiesz - ludzie ciut starsi mają awersję do korzystania z supernowoczesnych urządzeń zaawansowanych technologicznie - wolą nieskomplikowane automaty, które są tak proste w obsłudze, jak czajnik elektryczny. A jakości, o której mówisz w ogóle nie dostrzegają. No i taka alfa słabo mieści się w torebce i sporo waży... :o)
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-09-28 12:42:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co sądzicie o Olympusie SP-600 , atrakcyjna cena, spory zoom.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-09-28 13:12:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vilgefortz -> w sprawach Olympusów - pisz do Bernarda. On je umie na pamięć wszystkie, ale uważaj - jest ortodoksyjnym wyznawcą tej marki... ;o)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-09-28 13:48:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cóż sprawa podstawowa do rozważenia czy zadowoleni mają być rodzice czy ewentualny oglądacz co za pasjonata fotografii się podaje :-) bo zazwyczaj w zupełnie inny sposób pozycjonują kryteria stopnia udania się foty ludzie co ich przysłony, iso czy inne ogniskowe nie obchodzą... :-) i chwała im za to, bo nie ma nic bardziej męczącego na wakacjach jak koleś każący ci stać w bezruchu przez 2 minuty przy jakiejś bramie bo musi coś poustawiać a tam przecież takie genialne światło pada, że odpuścić foty absolutnie nie można...na dokładkę jeszcze po pstryku jest tak zaabsorbowany tym co sfocił, że rozbija głowę o pierwszą latarnię uliczną gapiąc się w wyświetlacz aparatu :-)))
sporo ładnych zdjęć widziałem w necie z tego sony-nex...malutki, poręczny...ale troszkę kosztuje...mam wrażenie, że jakością fotek i możliwościami powala jednak tą Leicę pattoma, przy nieco tylko mniejszej kompaktowości :-) ale trochę trzeba na to wydać...niestety...
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-09-28 13:56:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chciałbym znaleźć coś do 1500 zł
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2010-09-28 14:06:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
triodante-> sony-nex nie jest klasycznym kompaktem :) no i jak mu dokręcisz obiektyw to już taki malutki nie jest :D ale ładne wygląda fakt :d
ale cena 1500 zł i tak dyskwalifikuje i jeden i drugi :)
Testy i zdjęcia na fotopolis.pl
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11196
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7909
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-09-28 14:07:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://allegro.pl/sony-nex-3-18-55mm-fvat-kurier-nowosc-i1243914596.html
rozmiar matrycy (apsc) dyskwalifikuje każdy kompakt już w przedbiegach...a cena na poziomie uczciwego kompaktu z mikroskopijną matrycą...
no i jakby kiedyś tata wsiąkł nieco bardziej jest możliwość rozbudowy... :-)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-09-28 14:13:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pattom ja wiem, że w salonach leici to nawet papier toaletowy w toaletach mają z jedwabiu a woda wyłącznie destylowana w kranach...ale na litość boską, to nie jest przedział cenowy dla kogoś kto nie jest fotoholikiem :-) to kompakt dla profesjonalisty...relacja cena jakość jest tu bliska absurdu...idąc tą drogą to dojdziemy do wniosków, że nie stać mnie na lambordżini to nie kupuję auta bo po co mi jakieś g... :-)))
co do tej leici, to czytałem opinie użytkownika (chyba na optyczne pl) w której jakość fotek jego zdaniem jest porównywalna do E 510 którego też jest posiadaczem...
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2010-09-28 14:16:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
triodante-> wiem, że Leica D-Lux 4 nie jest tania ale autor wątku nie podał wcześniej przedziału cenowego :) a jedynie
7. rozsądna cena (wg waszego uznania)

:D
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-09-28 21:20:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikon CoolPix P100
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-09-28 22:38:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ten Nikon szpilek to ciekawa propozycja.
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2010-09-28 23:03:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
HORUS
fotografia cyfrowa
2010-09-28 23:31:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przepraszam ja ze szklanką wody. zimnej. Leica D-LUX = PANAS LX (małe modyfikacje obudowy to cała różnica). używki w dobrych cenach (wspominany LX3 poniżej 1500 z gwarancją), sam się czasem bawię... pzdr dla rodziców :)
fotografia cyfrowa
robertv
fotografia cyfrowa
2010-09-29 11:09:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oprócz lustrzanki mam też Lumixa TZ-6, jestem z niego bardzo zadowolony jeśli chodzi o jakość zdjęć. Niektóre nawet pojawiły się w mojej galerii. Bardzo prosty w obsłudze. Polecam.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa