fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zakres kompetencji moderatorów i administracji....!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-05 18:28:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ujawnienie moderatorów, sprawa drugorzędna mz i pierwszorzędna jaki jest zakres kompetencji moderatorów skoro Bicki moderator pisze że moze jedynie usuwać foty a nie posty..... Komentarze może....? ;) Po co jest w takim razie koszyczek....? Kto dba o porządek na OB i kto jest odpowiedzialny za przestrzeganie wymyślonego regulaminu....?!
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2010-10-05 18:37:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No przeca nikt Ci na to nie odpowie... LOL.
fotografia cyfrowa
Fant
fotografia cyfrowa
2010-10-05 18:43:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Kto dba o porządek na OB i kto jest odpowiedzialny za przestrzeganie wymyślonego regulaminu....?!"
My wszyscy.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-05 18:44:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to na kiego jest jakiś regulamin....? Jak zasady nie dość że nie są jasne to jeszcze, nie są w żaden sposób przestrzegane....?!
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-05 18:45:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fant.... Konkretne osoby Mnie interesują i kompetencji..... Że mamy przestrzegać regulamin to wiem....

Dzięki za wypowiedz ;)

fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2010-10-05 18:48:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi083, jeśli nie rozumiesz po co jest regulamin, to chyba jesteś młodszy niż 1983r..
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-05 19:00:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki.... To argument personalny...? Chyba nie o tym mowa...? ;)

Po co jest jeśli jest łamany i nikt tego nie pilnuje...? !


Czy jaśniej jeszcze wolisz....?
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-05 19:00:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy nie jest że obiektywni to o fotografii rzeczowo i z kulturą.....? ;)

Łatwiej by było jakby była ławka moderatorów znane by były ich kompetencje i możne by się do nich zgłaszać z problemami a tak jest, jak by na to nie patrzeć chlew....? Czy może się mylę.....?
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-10-05 19:24:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie wiem...ja za każdym razem gdy system zdubluje mi komentarz (co jest stosunkowo częstą przypadłością) zgłaszam do moderacji...i ta zazwyczaj jest błyskawiczna...kiedyś zdarzyło mi się, że moderator poprosił mnie o usunięcie cytatu jaki umieściłem w komentarzu autorskim pod swoją fotą, z zaznaczeniem, że jeśli sam go nie usunę lub nie wyjaśnię mojego stanowiska w tej sprawie w podanym czasie to będzie zmuszony usunąć całość razem z fotą...wyjaśniłem powody i okoliczności umieszczenia tego cytatu, cytat oczywiście usunąłem, mod podziękował za współpracę i wsio...ja osobiście nie mam zarzutów co do działania moderacji...wręcz uważam, że działa ok...
jakoś niebardzo wyobrażam sobie moderację na zasadzie "państwa policyjnego", systemu donosicielstwa, wszechobecnej cenzury bez odwołania...zresztą w szkole belfer jakkolwiek by chciał nie jest w stanie nauczyć czegoś czego dzieciak nie wyniesie z domu...
a tzw brzydkie słowa...hmmm nie świadczą źle o celu tych słów, lecz o tym z kogo ust płyną...co najwyżej się głupio uśmiechnę jak się trafi jakiś niemiluch pod moim adresem i "miłego wieczoru" takiemu szepnę z ironicznym uśmieszkiem...jak usłyszę "qrwa" na ulicy policji też nie wzywam :-)... więc luzu troszkę Rafi ;-)
"nie ma brzydkich słów, są tylko brzydkie myśli"...
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2010-10-05 19:39:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o porządek na OB dba Najwyższa Siła Najczystsza i myślę, że nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości. sprawa nie podlega dyskusji ... chyba, że komuś konto nie miłe :-)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-05 19:54:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem że zawsze wypowiedzieć się na forum fajnie auto przyznam że dobrze gadasz :D hahaha ;)))

ale proszę o konkrety
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-10-05 20:00:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ilekroć prosiłam o wymoderowanie komentarza, wpisu, czy nawet wątku, zawsze się to zdarzało, jeśli uzasadniłam dlaczego tego chcę. Czasem musiałam pisać kilka razy. Moderatorzy, jak sądzę, nie siedzą tu 24 godziny na dobę i nie dostają wynagrodzenia. A co do ujawnienia, to przyznam, że myślałam nad tym, ale znając zwyczaje niektórych użytkowników, mniemam, że gdyby moderatorzy byli jawni, powodowałoby to odwety pod ich zdjęciami.

fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2010-10-05 20:12:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
>joanna_ga
>2010-10-05 20:00:33
>Moderatorzy, jak sądzę, nie siedzą tu 24 godziny na dobę ...

:-)

>A co do ujawnienia, to przyznam, że myślałam nad tym, ale znając zwyczaje niektórych użytkowników,
>mniemam, że gdyby moderatorzy byli jawni, powodowałoby to odwety pod ich zdjęciami.

jeden odwet przypadający na jednego odwetującego użytkownika ;-)
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-10-05 20:14:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. fakt, moderatorzy powinni być znani dla przejrzystości portalu i zasad tu panujących, ale może jest tylko jeden i boi się.
2. ZAWSZE - regulaminy, nakazy , zakazy (prawo) są po to by ich przestrzegać, równie dobrze można spytać po co jest kodeks drogowy skoro i tak łamiemy nagminnie przepisy ruchu drogowego ? podobnie ciśnienie mi rośnie gdy słyszę 'zasady są po to by je łamać' , trudno o większy idiotyzm.
3. jeśli regulamin jest łamany to osoba to robiąca ponosi jakieś konsekwencje a jeśli nie ponosi to oznacza, że ktoś nad tym nie panuje tu na Ob i w tym przejawia się słabość tego portalu, ale drogą do uleczenia tej sytuacji nie jest zlikwidowanie regulaminu.
4. warto wziąć pod uwagę też to, że Ob to folwark prywatny i właściciel może sobie robić co mu się podoba, może sobie wyciągać konsekwencje jak i tego nie robić. Mogą być równi i równiejsi.
5. z mojego doświadczenia wynika że moderatorzy działają w sposób mnie zadowalający, wszelkie wpisy, komenty i inne które zgłaszałem były moderowane ale należy wziąć też pod uwagę to , że nie zawsze mamy rację i moderator może mieć inne zdanie.
pzdr.
fotografia cyfrowa
Fant
fotografia cyfrowa
2010-10-05 20:48:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"ZAWSZE - regulaminy, nakazy , zakazy (prawo) są po to by ich przestrzegać".
No, ja bym uważał z tym "zawsze", ponieważ prawo bywa złe. Ale rozumiem, że nie to jest przedmiotem dyskusji, toteż spadam.
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-10-05 20:56:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanno... sądzę, że skoro są moderatorami to winni robić dobre zdjęcia... odwet im w tedy nie straszny.... ;)
a może jednak??? :D

ale czytając Wasze wypowiedzi, na temat tego, że Wasze zgłoszenia odnośnie niestosownych komentarzy innych użytkowników są moderowane, to chyba już wiem kto jest moderatorem ...
... bo moje zgłoszenia moderacja ma głęboko w d....
więc wszystko jasne... ja muszę usunąć swoje zdjęcie kiedy ktoś mnie wyzywa pod nim, bo moderacja nie usuwa komentarzy, więc jestem o tego zmuszona....
przecież nie będzie wisiało w galerii z takimi wypowiedziami... (nie moimi, bo jeśli się kłócę, to przynajmniej kulturalnie)


fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:07:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Najczęściej zgłaszam do moderacji komentarze znajdujące się pod zdjęciami innych osób, nie pod swoimi ;-) i są moderowane dość szybko. Podobnie odwetowe oceny, obraźliwe posty i inne takie. I nie wiem Taluniu, dlaczego moje zgłoszenia działają, a Twoje nie. Ja nie jestem moderatorem (chociaż już parę razy słyszałam, że jestem :-D), nie wiem też kto pełni tę zaszczytną funkcję ;-) A jak mam czasem dość kłótni, obrażania się wzajemnego itp, robię sobie higieniczną przerwę od OB. Ale wracam jak bumerang :-D
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:08:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moderator powinien robić dobre zdjęcia, a to dobre ...

ś.p. Kałużyński, też wielkim reżyserem był, co nie ?

No ale proszę, teraz możecie sobie poużywać. Zapraszam do mnie :D
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:10:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
haha
Bicki... urosłeś ?;) :D


to może powinien chociaż odróżniać dobre technicznie od złych technicznie ?? :P
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:15:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raczej utyłem jak już

możemy sobie pogadać co moderator powinien, a co nie - ale przepraszam, kto to niby miałby ustalać ? Kto miałby decydować kto miałby to ustalać ? A kto miałby wybierać tych którzy mieli by decydować którzy to mieliby ustalać ?

I tak dalej. Nie ma. Jest sobie portal, i rządzi się swoimi prawami. Nie podoba się, to trudno, nikt nikogo tu nie trzyma. A takie gadanie, że powinno być to a tamto... No fajnie, można sobie pogadać, ale jakby się tak dobrze zastanowić, to szybciej zrobiła by się tu anarchia niż porządek, bo każdy miałby inne zdanie, a tak zdanie jest narzucone przez administrację, i jakoś ten okręt płynie.
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:22:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakoś... dobre słowo :)
ale na pewno nie rzeczowo i z kulturą ;)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:26:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiesz kiedy by było rzeczowo i z kulturą ?

jakby nie było możliwości komentowania, tylko stawianie ocen

a i to by nie dało rady - za duży tu przemiał
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:27:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jakie zdanie jest narzucone.....? Nie ma jasnych wytycznych, moderatorzy nie moderują flugów itd...
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:32:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ma i nie będzie, odpuść sobie Rafi
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-10-05 21:33:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki:).... ja rozumie, że ile ludzi tyle zdań i tak jest na każdym forum....
ale przecież po to jest klikanie koszyków, żeby moderacja wiedziała co się dzieje... i nie mów mi, że niestosownych wypowiedzi nie można odróżnić od stosownych:) przykładów nie będziemy linkować .... to niestosowne :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa