fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nokon d7000 - pod wrażeniem...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-10-20 19:10:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ostatnio dużo jest szumu wokół nikona d7000 i jego konstrukcyjnym skoku technologicznym. Mam jednak wrażenie, że to był skok do tyłu. Przeanalizowałem sample dostepne w necie - praktycznie żedne zdjecie nie jest idealnie ostre. Wystarczy porównać zdjęcia z takich aparatów jak nikon d300, d2x, czy nawet fuji s2 (chyba najwolniejszy). Dotyczy to nawet zdjęć wykonywanych w studio. Dalej a może jest to wynikiem tego - opóżnienie czasu (reakcji migawki) w d7000 wynosi 52ms w d300 - 49ms w d3s - 42ms ale naprzykład w d2x wynosi tylko 37ms. Fakt ten ostatni d2x to seria pro nikona ale jednak już stara wersja. Głośno mówi sie, że d7000 przeskoczył d300s. Ja sie jednak pytam czym bo jakościa zdjęć niestety nie. Może to problem tych dodatkowych pikseli, może tej migawki, napewno jednak coś jest nie tak. Ciekaw jestem, czy inni mają podobne odczucia, może jestem tendencyjny w ocenie...
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-10-20 19:11:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiscie chodzi o nikona d7000 - błąd w tytule ale to z nerwów po tych samplach:)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2010-10-20 20:40:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Daj linka do tych sampli.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2010-10-20 21:11:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To sobie porównaj NOWOŚĆ nikona SB-700 już starą SB-900
fotografia cyfrowa
pafcioIE
fotografia cyfrowa
2010-10-20 22:43:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
SB700 to raczej porownac z SB600 bo to wlasnie ja ma zastapic z tego co wiem
fotografia cyfrowa
wacha123
fotografia cyfrowa
2010-10-20 23:39:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego tak minimalne różnice w opóźnieniu migawki miały by być powodem rzekomo nieostrych zdjęć? Może sample które analizowałeś były wykonane kiepskimi obiektywami?Może pliki nie były poddawane obróbce? Może warto jednak zaczekać aż aparat wpadnie w ręce Obiektywnych, zostanie poddany odpowiednim testom? Nie widzę sensu wnioskowania,że jest gorszy czy lepszy na podstawie sampli z internetu.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-10-21 16:43:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sample dostępne są na stronie nikona, także na stronie Chase Jarvis'a. Problem w tym że robił te fotki na zlecenie nikona. Bardzo umiejętnie tuszował mankamenty tego aparartu - albo idealne światło z dobrym kontrastem, albo bardzo słaby kontrast ze światłem z kontry. Cięzko stwierdzić zwłaszcza w ostatnim przypadku, czy zdjęcie jest ostre, czy nie. Ale nawet na samplach z dobrym kontrastem są nieostre. Fotki które znalazłem na flickr.com są bardziej miarodajne, robione dobrymi obiektywami - tragiczne moim zdaniem. Ludzie czasami przepraszają i tłumaczą się że nie trafili z af!!! Jakby mało tego było ktoś dla zabawy porównuje z canonem - niestety te z canona są dużo lepsze. Ktoś tam w necie testował wstępnie - ogólnie opinia pozytywna ale... potwierdza ten problem jednak jego zdaniem af nie jest tak dobry jak w aparatach pro, na zakonczenie jednak pada uwaga że z af jest trudnie ale... (znowu) jakoś daje radę. Różnice w opóźnieniu migawki nie są minimalne to jest ok 25-30% - moim zdaniem to dużo jak na aparat tej klasy. Na zakończenie sprawa ISO - porażka, praktycznie szumy pow 400 dyskwalifikują zdjęcia. Może dlatego ostatnio na ebay'u wylicytowano starego 6 letniego kodaka dcs slr/n za ponad 900 funtów - nim też cięzko na wysokim ISO ale za to na niskim chyba tylko nikon d3x go przewyższa jakością. Piszę o tym trochę emocjonalnie bo być może będę musiał kupić tego nikona (do realizacji pewnego projektu) i wstępnie jestem załamany. Mam 2 m-ce czasu i czekam na d700s - nie wiem czy sie doczekam...
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2010-10-21 16:47:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdybym go jednak kupił to będzie w marcu przyszłego roku do odsprzedania:)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-10-21 17:11:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poczekajmy na opinie Użytkowników.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa