fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Umowa - zleceniodawca - fotograf - modelka - wizażystka
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
zszymczyk
fotografia cyfrowa
2010-11-09 09:49:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam,

Na potrzeby działalności potrzebuję wykonać sesję zdjęciową produktów odzieżowych. Mam już wybranego fotografa, modelki (szukamy kolejnych z okolic Katowic) i wizażystkę.
Czy powinienem, z każdą osobą osobno, podpisać umowę jako zleceniodawca, czy tylko z fotografem, a on z resztą osób? Zależy mi na tym, abym w przyszłości nie zamknął sobie drogi, do skorzystania z usług innego fotografa przy obecnych modelkach i odwrotnie. Chcę też traktować modelkę jako "twarz" swojej marki. Dlatego chciałbym ustalać warunki finansowe współpracy. Czy lepiej aby fotograf rozliczał się z modelkami, a ja z nim już całościowo czy z każdą osobą osobno?
Potrzebuję uzyskać prawa do wykorzystania zrobionych zdjęć do prezentacji produktów w sklepie, serwisach aukcyjnych oraz w innych formach reklamy, tak aby nikt inny z tych zdjęć nie korzystał w komercyjny sposób.

Z kim i jaką umowę podpisać? Jakieś rady, przykłady?

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-11-09 12:07:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomału zaczyna powstawać forum porad prawnych. :) Nie pisałabym tego gdyby nie fakt, że pewne osoby zwracające się o pomoc rejestrują się tu tylko w tym jednym celu bez zamiaru (jak sądzę) publikowania fotografii. Co innego gdy chodzi o czynnego fotograficznie użytkownika portalu.
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa