fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ależ piękne FT...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2010-11-10 09:33:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gratuluję...;-)
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2010-11-10 09:48:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Również gratuluję.
Chyba czas się stąd się zwijać :)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2010-11-10 10:12:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tomi - czas to pojęcie względne ; nie zwijaj się !
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-11-10 10:48:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam wrażenie, że ani z tytułową rzeczowością, ani tym bardziej kulturą ten wątek nie ma wiele wspólnego - wiele za to z rozładowaniem osobistych frustracji :))) Nie chcę podejrzewać, że z typowo polską bezinteresowną zjadliwością... Bitwy na argumenty również nie widzę. A dotąd zdawało mi się, że dla każdego znajdzie się tu miejsce?
Smutek.
fotografia cyfrowa
kobra79
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:14:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z Tobą sulku;)

Mnie to foto nie zachwyciło...chociaż kolorki apetyczne;)))...Jednak widzę iż ważniejsza w ocenianiu jest otoczka okoliczności społecznych niż wartość sematyczna i formalna fotografii. Jeśli odbiór pracy jest wyłącznie "zerknięciem" i gdy nie zachodzi proces zrozumienia przekazu autora, gdy nie ma z naszej strony przeżywania i wartościowania...to czy mamy prawo do potępienia? Wyśmiania i obrażania autora? Może to nam barkuje prawidłowo rozwiniętych percepcji postrzegania??? cóż... uważam ,że nie musi się praca podobać wszystkim.... Ale należy uszanować autora oraz osoby pozytywnie wypowiadające się na temat zdjęcia chociażby z czystej kultury osobistej;)))

pozdrawiam;)

fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:16:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Post jest formą złośliwości, a wg mnie złośliwość nie wyklucza co do zasady kultury. Brak kultury = chamstwo ? Czy ten post taki jest. Nie. Może to forma piętnowania polecanek cacanek takich obrazków jak FT ?
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:24:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@kobra - ja w kwestii formalnej , pytam bo nie wiem, co to jest wartość sematyczna fotografii ?
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:41:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Vilgefortz: "Złośliwość" inteligentna, dowcipna, z humorem - bo taka bywa, a niektórzy twierdzą nawet, że jest miarą inteligencji - jest jak szczypta przyprawy do smaku, pod warunkiem wszakże, że treść uzupełnia, nie zastępuje... :))) Plucie jadem, nie poparte merytorycznym uzasadnieniem, jest raczej wyrazem bezsilnej zawiści plującego. A najczęściej jednak brak kultury z chamstwem jest tożsamy. To tak na marginesie :)

Ludzie, zejdźmy na ziemię! Trochę tolerancji i wzajemnego szacunku! Jesteśmy różni, odmienną mamy wrażliwość, spojrzenie, aspiracje, techniki; możemy potykać się na argumenty do pierwszej krwi, możemy akceptować lub nie pewne formy twórczości [mówię tu zwłaszcza o bardziej wyrobionych już autorach], ale miejmy świadomość, że patentu na nieomylność nikt z nas nie ma! Czy ludziom, aspirującym do pewnego poziomu intelektualnego, naprawdę trzeba przypominać, że inne nie znaczy gorsze???
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:45:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kobra a kto tutaj potępia autora ?
Zdaje się, że o autorze jeszcze nikt nie wspomniał oprócz Ciebie.
Wątek jest o fotografii tygodnia.
Przewinęło się dziesiątki fotografii, które są zdecydowanie lepsze i lepiej by wyglądały na pierwszej stronie jako FT.
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:52:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:41:27

"Ludzie, zejdźmy na ziemię! "

Ktoś tak pewnie krzyknął bardzo bardzo dawno temu ( pewnie parę tysięcy lat temu ) i to spowodowało później wiele problemów m.in spinki na ob.
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:54:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ederlezi - i stąd wszystkie nasze kłopoty :) Ale nie sugerujesz chyba, że powinniśmy na drzewach pozostać? :)))
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-11-10 11:55:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdjęcie jak zdjęcie - nie znam się,ale żeby zakładac specjalny wątek na Forum ? - dajcie spokój.
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2010-11-10 12:00:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
karp1225 "zdjęcie jak zdjęcie" no właśnie o to chodzi :)
To jest wyróżnienie jako zdjęcie tygodnia więc chyba nie powinno to być pierwsze lepsze zdjęcie.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-11-10 12:03:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak wybrali Userzy.... - no właśnie mam pytanie,o FT decydują oceny,polecanki czy Admini ?
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2010-11-10 12:06:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@sulek , ja myślę że za mało tej odpowiednio wykwalifikowanej kadry zeszło na ziemię te parę tysięcy lat temu , stąd to wszystko ;) Część z tych mniej wykwalifikowanych powinna wtedy zostać.

No ale żeby nie było że offtopicuje , bo wątek dotyczy Fotografii Tygodnia - gratuluję autorowi wyróżnienia, pomimo że miałem mocno odmienne typy.
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-11-10 12:11:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I ja gratuluję Autorowi. Praca jest nietypowa, z pewnością wzbudziła zainteresowanie ponadprzeciętne, co widać po liczbie wyświetleń, komentarzy i poleceń. Więc popyt kształtuje podaż :)))

Zatem wątek można podsumować parafrazą na temat znanego powiedzonka: Userzy dzielą się na oburzonych i... samych sobie winnych.
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2010-11-10 12:23:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niestety polecanki, jaka FT taki poziom portalu.
fotografia cyfrowa
kobra79
fotografia cyfrowa
2010-11-10 12:41:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tomi a może to dla Ciebie i kilku innych osób to jest "zdjęcie jak zdjęcie" a dla kilku innych ma to coś, co zasługuje według nich na uwagę. A Twoja wypowiedź typu "Chyba czas się stąd się zwijać " jest ewidentnym brakiem tolerancji na odmienność postrzegania innych użytkowników OB. Nikt Ciebie tu na siłę nie trzyma. Twoja wola... jeśli czujesz że Twoje dzieła są bezczeszczone tym iż wiszą na ob w towarzystwie kiepskich (Twoim zdaniem) prac innych użytkowników, które dodatkowo są wyróżniane np. jako ZT ....no to cóż...może czas poszukać sobie innego forum, na którym będą sami "godni"..albo zwyczajnie zejść na ziemię i stać się bardziej tolerancyjnym .

Vilgefortz..;))) używając sformuowania "wartość sematyczna" miałam na myśli relacje między znakami/symbolami a rzeczywistością, do której znaki te się odnoszą.
pozdrawiam;)
fotografia cyfrowa
kobra79
fotografia cyfrowa
2010-11-10 13:15:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sformułownie*..;)))
fotografia cyfrowa
tomi
fotografia cyfrowa
2010-11-10 13:19:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kobra piszemy tu o pracy tygodnia a nie o moich więc persony zachowaj dla siebie.
To że nikt mnie tu nie trzyma to wiem ale staram się podnieść poziom tej galerii po tym jak go zaniżasz ;)))
TWA zawsze będzie bronić swoich członków.
fotografia cyfrowa
kobra79
fotografia cyfrowa
2010-11-10 13:30:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tomi chorobliwa i żałosna jest Twa pewność iż to właśnie Ty "podnosisz poziom galerii" zapewne w sensie artystycznym jak i kulturalnym;))))

Ja nikogo nie bronię...zwyczajnie uważam za żałosne wnoszenie takich wątków. Praca jaka jest każdy widzi i każdy ma prawo ją oceniać indywidualnie. A różnorodność stylu prac wystawianych nie powinna być napiętnowana gdyż dzięki temu jest ciekawiej.


pozdrawiam i radzę wyluzować bo podobno wrzody żołądka nie są przyjemne;))))
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-11-10 21:03:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wątek faktycznie z pupy i znów założony przez corazona. Tak samo jak ostatnio z VP, teraz z FT. Corazon, ile ty masz lat?
fotografia cyfrowa
Wojtek47
fotografia cyfrowa
2010-11-10 21:22:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czytam, czytam ... i właściwie żałuję, że czytam ale skoro zaczałem.... Widzę jak się nakręcają niektórzy. Pytam: po co ? dlaczego ? jaki sens tych uwag ?
Pewnie im gorzej tym lepiej ... a może scenka z filmu "Dzień Świra" - modlitwa. I te osobiste uwagi... Dziwnie. Nieprzyjemnie.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-11-10 22:40:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam odczucia identyczne jak Tomi. Do tego jeszcze ta pier..ona reklama na cały ekran! ;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa