fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Prośba o pomoc w zakupie obiektywu portretowego !!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
adamczok
fotografia cyfrowa
2011-01-01 19:13:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam Serdecznie.
Posiadam Olka E-500, interesuje się fotografią portretową, chciałbym zakupić coś co spełni moje oczekiwania, nie ukrywam chciałbym jak najmniej wydać bo liczę się z groszem, a na zdjęciach nie zarabiam, robię to tylko dla przyjemności. Mam do wydania 4 tyś.

Prosił bym o konkrety, gdyż przeczytałem bardzo dużo postów tu na forum i sam nie mogę się zdecydować.

Dziękuje za Pomoc
fotografia cyfrowa
Incepcja
fotografia cyfrowa
2011-01-01 19:32:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proponuję Canona 5D I + Canona 85/1.8
Minimalnie przekroczysz budżet ( oczywiście sprzęt używany )
a będziesz miał idealny zestaw do portretów.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-01-01 20:28:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jeżeli nie chcesz przekroczyć budżetu to kup 5DmkI+50/1.8 i również zestawu nie pożałujesz :))))
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2011-01-01 21:49:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no nie wiem..., te ucięte kółka w canonach.....;P (patrz sąsiedni wątek)
fotografia cyfrowa
Wojtek_K
fotografia cyfrowa
2011-01-01 21:56:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cięte są praktycznie w każdej marce - D90 też na to cierpi przy D700 jest to leciutko widoczne ale jest ...
A ja trochę przewrotnie zaproponuję, bo pewno na portretach nie skończysz - 50D + stałki jak powyżej.
Fakt, że mała klatka ale zdecydowanie nowsza technologia niż stara piątka - odczujesz na szumach, które dość trudno usunąć z 5-tki a z 50 idzie łatwo.
Głębia ostrości przy pełnej klatce nie powala tak z nóg jak przesiadka z przesłony 2.8 na 1.4 na małej
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-01-01 22:18:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może chcesz Pentax 67II z Takuma 150mm f2,8 za troszku mniej i zostanie ci na kilka rolek z wywołaniem
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2011-01-01 22:20:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spoko... tylko, ze autor postu ma aparat i szuka tylko obiektywu ;-)
adapter m42 i analogi... wkoncu chodzi Ci o portrety wiec nie bedzie problemu ustawiac ostrosci manualnie...
sprawdz to cacko... jakbym nie siedzial od 3 miechow na chorobowym i pracowal jak normalny czlowiek za normalna wyplate to nawet bym sie tym linkiem nie pochwalil ;-)
http://allegro.pl/m-42-helios-40-2-1-5-85-mm-i1380097290.html
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2011-01-01 22:50:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no szkiełka na m42 to piękna sprawa a cena wręcz śmieszna w porównaniu do systemowych...taki pentacon 50/1.8 potrafi zadowolić nawet dość wybredne osoby...za 150zł masz komplet szkiełko + przejściówka...na pewno sprawa warta wypróbowania :-)
fotografia cyfrowa
adamczok
fotografia cyfrowa
2011-01-02 09:21:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziękuje za wszelkie info, ale raczej nie interesują mnie manuale, mam sam jednego: super-takamur 1.4. Ale czasem człowiek nie ma tyle czasu na zabawę w ustawianie ostrości, i też się czasem a nawet częściej ciut myli. Może to dlatego że tylko 4 lata robiłem na analogowych lustrzanka a potem miałem przerwę z 7 lat. Jeśli nie sam obiektyw do Olympusa E-500. To mogę wydać 5tyś, przy zmianie na aparat ze szkłem... :-)
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-01-02 15:49:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piękne szkiełko do olka widziałem 150mm f2 ED ale to chyba za drogi interes dla ciebie
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2011-01-03 13:59:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak się dobrze rozejrzysz to kupisz ZD 50/2.0 za ok 1200-1300 złotych (z drugiej ręki). Możesz też polować na Sigmę 50/1.4.
W portrecie bardzo dobrze z Olympusem sprawdzał się ZD 40-150/3,5-4,5 (pierwszy, z metalowym bagnetem), ale to tylko w ostateczności polecam.
Oczywiście też możesz zmienić system i masz problem z głowy. Opcji jest dostatek :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa