fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nie fotograficzne w fotografii
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2011-01-03 13:11:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krótki opis do mojej "prezentacjI":) - dyfuzor dający światło punktowe z folii Al, softbox to półprzezroczysty pojemnik służący na codzień do nalewania wody do nawilżacza żelazka, blenda z kartoniku po soku umocowany do matowej pleksy za pomocą niebrudzącej plasteliny (doskonała do mocowania na stołach bezcieniowych, nie pozostawia sladów - sugeruję uzupełnienie asortymentu sklepiku;))! Zainteresowanym służę również opisem wykorzystania lodówki turystycznej dla celów fotograficznych:)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-01-03 13:59:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
arturdy to ja chciałbym teraz zobaczyć jak ten zestaw, oczywiście w odpowiedniej skali stosujesz do portretu :))))
A tak całkiem serio to pomysłowo, chcociaż nie do końca rozumiem sens stosowania strumienicy AL a na jej końcu dyfuzora dającego światło dokładnie wszędzie...
No i czego nie widać na zdjęciu (albo ja przeoczyłem) i nie dokładnie opsałeś ta blenda jest ustawiona na kontrze?

A swoją drogą to na canon-board jest dział Tips&tricks w którym opisanych jest całkiem sporo tego typu wynalazków do foto a'la Adam Słodowy.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-01-03 14:19:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Plaster miodu na lampę systemowa kosztuje 36funtów + jeszcze uchwyt do lampy a pudełko słomek na dziale urodzinowym w supermarkecie 50pi do tego trochę kleju, nożyczki i półtorej godziny krojenia + butelka po napoju i taśma klejąca.
Ale chyba szybciej jest zrobić strumienice.
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2011-01-03 23:36:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Andres - po pierwszych "walnięciach" światłem w piryt okazało się, że bliki na stronie odświetlnej były nie do przyjęcia, nawet dla mnie:), temu musiałem coś wykombinować by światło złagodzić, wyszedł mi właśnie ten improwizowany dyfuzor:)! Natomiast czemu strumienica? Bo światło rozchodzące się szerzej z flesza po otaczających kolorkach powodowało, że potem w obróbce, mimo wypróbowywania różnych ustawień WB nie umiałem dojść do ładu i składu z kolorkami:)! Tak, blenda jest ustawiona dokładnie na kontrze, oczywiście od przodu jeszcze błysk lampy wbudowanej, która wyzwala też flesz zewnętrzny. Tym razem nie kombinowałem z dyfuzorem na fleszu wbudowanym, zrobiłem parę klatek z przeslonieym fleszem, ale niestety jakość delikatnie ujmując marna:)
Oczywiście, że taki "patent" dla Modelek krasnoludzich może się jedynie nadawać:)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2011-01-04 02:11:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kalka techniczna z rolki 2m szerokiej + taśma dwustronna + ściana +szklany stół z ikełi - coś podobnego widziałem w sklepie foto za jakieś 3000zł - mój zestaw 300zł ;)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2011-01-04 02:13:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poziomica z leroya - taki niby breloczek + taśma 2 stronna + statyw
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-01-04 23:32:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja używam kolorowych prezerwatyw
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2011-01-04 23:44:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tam wole bez. A właściwie to używasz zgodnie z przeznaczeniem czy do fotografij?
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-01-05 00:10:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z bzem nie probowałem
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2011-01-05 13:19:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kombinowałem, kombinowałem i nic takiego nie mam...
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa