fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
17-70
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2011-01-12 18:02:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kupiłam body canon 50d (zawsze chciałam mieć takie coś jak w tej piosence o czarnym ciągniku) szukam teraz obiektywu 17- 70 lub 17- 85 albo coś zbliżonego. ktoś mi może doradzić? tylko bez szaleństw cenowych bo dysponuję nauczycielską pensją a tą 50 tkę jeszcze trochę pospłacam...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-01-12 20:54:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
17-70 to chyba tylko Sigma robi, w wersji "standard" i wzbogaconej o stabilizację i silnik HSM. Tańsza za ok 1300 zł, a droższa za 1700 zł. Dwa lata używałem tej pierwszej i nie dam złego słowa powiedzieć. Bardzo przyjemny, jak dla mnie wystarczająco jasny, bardzo uniwersalny obiektyw. Miałem okazję porównać go z 17-85 Canona - za cały komentarz niech świadczy fakt, że Sigma utrzymuje swoją cenę od dnia wypuszczenia na rynek i to pomimo pojawienia się nowej wersji, a Canon zaczął od 2600 zł, a na dzień dzisiejszy nowy obiektyw ze stabilizacją i silnikiem USM można bez problemu kupić za 950 zł. Ciekawe, dlaczego?...
Jeżeli możesz trochę bardziej zaszaleć, tak na poziomie 2200 zł, to bardzo dobre wyniki na optyczne.pl dostał Canon 15-85, który dodatkowo kusi najszerszym kątem.
Tak więc wybór, jak widzisz, jest całkiem niezły, o całkiem sporej rozpiętości zarówno jakościowej, jak i cenowej. Decyzja należy do Ciebie.

P.S. W zakresie 1400-1700 zł masz jeszcze stałoświatłowe (2,8) szkła Sigmy (18-50) i Tamrona (17-50) mniej uniwersalne, ale za to na pewno lepsze jakościowo.
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2011-01-13 17:40:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzięki:) właśnie zastanawiałam się nad tym tamronem 17- 50... a może ktoś wie jak i gdzie kupić przejściówkę pentax- canon? bo mam 28-70 od K 1000, autofocus odpada ale wzrok mam dobry więc może dało by radę?
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2011-01-13 17:55:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak już z przejściówką ma być i z manualnym ostrzeniem to lepiej na m42 się nastawić :) masę kasy zaoszczędzisz... :-) bo zapewne taniej wyjdzie przejściówka m42-canon + ze 2, 3 szkła jak sama międzysystemowa...jakiś czas temu patrzyłem na międzysystemówki w necie nie pamiętam czy były pentax-canon ale te co były ceny miały nieprzyzwoite :-)
fotografia cyfrowa
GPtak
fotografia cyfrowa
2011-01-13 20:01:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja ze swej strony mogę polecić Tamrona 17-50, mam go już od 2 lat i jestem zadowolony. Teraz produkują wersję ze stabilizacją do kupienia za ok.1700zł.
Dodam jeszcze że tym obiektywem robi wspaniałe zdjęcia klierus.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2011-01-13 21:09:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.sigma-foto.pl/sigma-18-50-f2-8-ex-dc-macro,525,pr.html, cena ok. 1800 w sklepie
mam i lubię, chociaż napęd autofokusa trochę przestarzały, ostrzy bez problemów i szybko
obraz ostry i klarowny od pełnej dziury
na 50mm nieźle się sprawdza jako portretówka
pozdrawiam !
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa