fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Liczenie średniej oceny za wszystkie prace wystawione
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
gryzli
fotografia cyfrowa
2011-03-30 10:09:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie do zarządzających portalem. W jaki sposób liczona jest średnia za całość opublikowanych prac, skoro nie są ujęte w statystyce konta wszystkie dni w których oceniano moje zdjęcia. Proszę o wyjaśnienie :))
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-03-30 14:35:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a czy ta średnia jest taka ważna ? :)
fotografia cyfrowa
gryzli
fotografia cyfrowa
2011-03-30 16:44:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ważna czy nie ważna ale jak już ją stworzono to chciałbym wiedzieć na jakich warunkach się to odbywa ? :)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-03-30 17:49:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Musisz też oceniać odpowiednich użytkowników - wtedy średnia Twoich ocen wzrośnie. Howgh!

fotografia cyfrowa
gryzli
fotografia cyfrowa
2011-03-30 18:48:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodzi mi o to że nie wszystkie dni z ocenami za moje prace są ujęte do średniej. Niektóre są pomijane ? Zimbabwe , którzy są ci odpowiedni użytkownicy? Uchyl rąbka tajemnicy. :))
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2011-03-30 19:26:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To proste - TWA
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-03-30 20:40:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jako inżynier rozumiem problem ale wiem też, że są rożne średnie... Może to średnia ważona i każdy dzień ma swoją wagę, np. dla wtorku może być w=2 a taki czwartek i piątek np. może mieć wagę w=0 :)
--------------------
Jak to którzy? - Ci którzy potrafią się odwdzięczać. Ty im czwóreczkę, oni Tobie czwóreczkę...
"Praktyczna pani poleca uroki swe, praktyczna pani nigdy nie mówi nie! lalala"
fotografia cyfrowa
gryzli
fotografia cyfrowa
2011-03-30 21:12:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko rozumiem ale chodziło mi o inną kwestię. A mianowicie... W danym dniu , w którym otrzymujemy oceny za foty od innych, w godzinach nocnych redakcja OB czy komputer sumuje nasze noty za ten dzień i wystawia średnią dnia co skutkuje zmianą lub nie średniej oceny danego autora (jako całości za wszystkie prace ). Sprawa jest taka, że nie we wszystkie dni, w których byłem oceniany mam wystawioną średnią. Jest sporo braków. A żeby było ciekawiej w te dni notowałem niezłe oceny. Czyli moje pytanie jest czy to jest wina zarządzających tymi sprawami czy komputera czy może jest inna logika w wystawianiu tej średniej. Zajrzyjcie do swoich statystyk konta czy też macie takie braki ? :)))
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2011-03-31 21:03:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szczerze? Wali mnie to, tzn. wisi mi jaka mam srednia, bo jaka roznica? jest tu duzo osob wystawiajacych dosc awangardowe i zmuszajace do myslenia foty, wiec lapia sporo 0 i 1 od fanow sweet kici (zeby nie bylo - sam do nich naleze :P), golych biustow i lukrowanych pejzazy z podbita saturacja. (I znow nie oznacza to, ze automatycznie mam w malym powazaniu ludzi focacych akty czy pejzaze - jesli robia to DOBRZE). I na pewno znajdziesz tez PFy z "sweet" fociami i srednia w okolicy 4-4.5.

Co nie zmienia faktu. ze za tymi z 2.0 mogliby blende nosic, gdyby im na to w ogole pozwolono. :)

Ps. Ale zeby nie bylo hipokryta - jasne, ze mi milej jesli fota ma srednia 4.0 i sto odslon niz 2.3 i 20 = ale jesli prywatnie uwazam, ze ta druga fota mi naprawde wyszla... to to jest wazne. :)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-03-31 22:24:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie oszukujmy się - średnia to rzecz najważniejsza. Raz zdobytej średniej nie oddamy!
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2011-03-31 22:48:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo następnym razem taka może się nie trafić. średnią okopiemy i zamaskujemy ... maską bitową :-)
fotografia cyfrowa
man
fotografia cyfrowa
2011-04-01 00:20:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obiektywnie rzecz biorąc, to liczenie średniej oceny nie jest mocna strona portalu. Jednak są i pozytywne wyjątki.
Proszę, poniżej budujący przykład..
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-388860.php
fotografia cyfrowa
gryzli
fotografia cyfrowa
2011-04-01 09:18:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ha HA. Dobre man :)))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-04-01 09:54:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no niezłe! :)
fotografia cyfrowa
anonimis
fotografia cyfrowa
2011-04-01 12:30:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też taką średnią chcę! ;-]
fotografia cyfrowa
anonimis
fotografia cyfrowa
2011-04-01 12:31:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też taką średnią chcę! ;-]
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-04-01 13:06:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dałbym 5 ale nie chcę mu obniżać średniej :)))))
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa