fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Polecanki
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2011-05-07 09:50:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie po to właściciel kupował konkurencyjną galerię, żeby o nią teraz dbać.
fotografia cyfrowa
czygma
fotografia cyfrowa
2011-05-09 21:02:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten portal nie różni się w sposób zasadniczy-od innych mi znanych.:)) No,może poza ironiczną nazwą OBIEKTYWNI.Hi,hi.:)
Na każdym portalu jest grupa "trzymająca władzę", inaczej nazywana TWA. Zwykle są to znajomi ze wspólnych spotkań towarzyskich, warsztatów fotograficznych itp,itd. Grupa ta wzajemnie poleca swoje zdjęci,wstawia 4(byle zdjęcie było ostre.:)).A jak nieostre-to jest to zamierzenie artystyczne.:))
Tego faktu nikt nie zmieni.Należy na to patrzeć z przymrużeniem oka...
Naprawdę-nie warto się denerwować.To portal foto jak każdy inny.Nawet często ludzie(czytaj TWA) ci sami(tylko nicki inne)
Kiedyś mnie to irytowało.Teraz pozostaje ironiczny grymas twarzy.Pozdrawiam forumowiczów.:)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-05-10 08:04:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pozdrawiam wszystkich moherowych dziadków z TWA
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2011-05-10 10:03:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zauważam ostatnio pewną modę w komentarzach na portalu: wystarczy ujawnić się z jakąkolwiek kontrowersyjną, a nawet po prostu wyważoną opinię na jakikolwiek temat, by natomiast usłyszeć epitet "MOHER". Zwłaszcza niektórzy juzerzy celują w takich plujkach, najczęściej - co stwierdzam ze smutkiem - ni w pięć, ni w dziewięć, w żadnym związku z tematem, za to wykorzystując każdą okazję, by zademonstrować nowoczesny, wyzwolony światopogląd. Co najżałośniejsze, ten stereotypowy epitet rodem z "Superekspresu" pojawia się w wypowiedziach osób roszczących sobie pretensje do tzw. poziomu.
Aż żal, że brakuje inteligentniejszych argumentów... A w ogóle, nikt nikogo nie epatuje światopoglądem takim czy innym; o fotografii mamy ponoć rozmawiać. Więc wojujący "anty... klerykaliści? czarnomafijni? " czy licho wie co, powinni sobie raczej znależć inne forum dla wylewania swoich frustracji :)))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-05-10 12:12:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sulek - bo Ci beret spadnie ;)
fotografia cyfrowa
Felix_S
fotografia cyfrowa
2011-05-10 12:31:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę podobnie jak Czygma, tego się nie uniknie... nie uniknie się TWA, samo Towarzystwo Wzajemnej Adoracji nie jest złe o ile nie wstawia samych piątek. Jednak tego nie da się uniknać, ludziom, którzy między sobą dobrze się znają, ciężko napisać obiektywnie o fotografii kumpla by go nie urazić... a polecenia jak polecenia, tutaj działa typowa zasada wzajemności, szeroko opisywana we wszelkich książkach o psychomanipulacji (niekoniecznie świadomej).

Wydaje mi się, że zamiast pisać kto niesłuszenie jest polecany, kto ma za wysokie oceny lub za niskie powinno się skupić na sobie. Zamiast pisać autorowi, że tyle poleceń mu się nie należy itp. można mu wytłumaczyć jak powinien postąpić by zdjęcie wyglądało lepiej. Wiem, że to jest pracochłonne... sam często spędzam kilka, kilkanaście minut nad jednym komentarzem/krytyką podczas gdy inni w tym czasie "strzelają" 5 ocen i komentarzy typu ":]". Myślę, że takim "przecenionym" przez TWA i nie tylko użytkownikom bardziej przyda się konstruktuwna krytyka i dłuższy komentarz niż awantura i gadanie o głupotach.

p.s. witam na forum. Jestem raczej nieśmiały, ale zawsze musi być ten pierwszy... wpis:]
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-05-10 12:45:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Felix_S -> jak na nieśmiałego jesteś wyjątkowo płodny... :o)))
fotografia cyfrowa
alicjak
fotografia cyfrowa
2011-05-10 13:52:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mi sie ciekawa rzecz przytrafiła. Moje zdjęcie które zyskało srednia 3,8 zostało wymmoderowane bo niby za słaba jakość była. Czyżby TWA jakieś się mściło?? :) Nie twierdze, że moje zdjęcie super dobre było ale też nie uważam, że powinno zostać wymoderowane. Wstawiłam więcej zdjęć gorszej jakości i dalej wiszą one w galerii. Nie wspomne już o tym, że masa bardzo słabych zdjęć w galerii pozostaje i nie jest moderowana.
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2011-05-10 14:09:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja myślę, że TWA, TWA nie równe. względny poziom TWA prezentuje fotoferia. 1x.com to już poprzeczka wyżej. najbardziej prymitywne TWA to chyba galeria czasopisma swiatobrazu.pl. grono kilkunastu osób wychwalających wzajemnie pod niebiosa swoje fotki: kotków, piesków, kwiatków oraz dzieci :-D

sytuacja na OB wygląda całkiem przyzwoicie ;-)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-05-10 14:18:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Odnoszę wrażenie, że nazywanie właścicieli/sponsorów/decydentów mianem TWA to jakaś pomyłka. Oni po prostu sterują portalami jak im się podoba, bo... mogą. I można najwyżej się wynieść, jeśli się komuś to nie podoba. TWA to proste, prymitywne i amatorskie wazeliniarstwo spod znaku "ty-mi-ja-ci", czyli wymienianie się wysokimi punktami, polecankami, zbiorowe najazdy na pf, masowe odweciarstwo itp. Tego typu "zabawy" (choć niezgodne z regulaminem) nie mają najmniejszego wpływu na całość portalu - nikogo "na górze" nie obchodzą... :o)
fotografia cyfrowa
alicjak
fotografia cyfrowa
2011-05-10 14:26:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa ja wlasnie piszac o TWA to mialam na mysli tych o ktorych ty piszesz. :)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-05-10 17:36:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
alicjak - tylko w tym tygodniu - a on dopiero się zaczął , wymoderowano przynajmniej pięć zdjęć ; piszesz co Ci ślina na język przyniesie
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-05-10 21:14:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aż pięć - olaboga!
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2011-05-10 21:21:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oooooo
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2011-05-10 21:34:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przypomniał mi się taki epizod z portalu photomediaworld.com gdzie notabene jest największe TWA jakie w życiu widziałem. Otóż wraz ze znajomym postanowiliśmy być bardziej szczerzy w ocenach i komentarzach więc odpowiednio komentowaliśmy i ocenialiśmy. W odstępie 1 dnia oboje dostaliśmy "ostrzeżenie" od administracji (po polsku!) że jest to portal który ma gromadzić życzliwych ludzi i chcących po prostu pogadać o fotkach. Czyli wiadomo o co biega :)

Te rozmowy na tamtym portalu to zwykle najwyższe oceny do wszystkiego ci się da. Żebyście tam widzieli zdjęcia dnia czasem :)

Tak czy inaczej każdy portal prędzej czy później się zeszmaci :) i generalnie mam takie zdanie jak ka-tula w pierwszym poście lecz z doświadczenia wiem ze to walka z wiatrakami i już bardzo dawno temu sobie odpuściłem.

Pozdrawiam wszystkich obiektywnych użytkowników, obiektywne portale i obiektywną władzę niżej wymienionych.

Robertus
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2011-05-10 22:17:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co wy tu narzekacie. Im więcej tandety tym bardziej wyróżniają się wśród niej dzieła. Poza tym krąg osób pozostających w tym samym punkcie zaczyna powoli wchodzić na drzewa i przestaje być konkurencją. Same superlatywy. :)
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-05-11 09:00:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... a co z dzisiejszym polecanym autorem? ;P

fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2011-05-11 10:05:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no cóż... ;)
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2011-05-11 11:23:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tam czepiacie się. Jutro będzie kolejny dzień aby oswoić kotka. :)
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2011-05-11 23:43:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ka_tula ... hmmm ... :):):)
fotografia cyfrowa
fizyk
fotografia cyfrowa
2011-05-12 00:47:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to bierzcie się do roboty
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2011-05-12 23:05:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tajne polecanki to jak pod stołem macanki. Polecajcie, polecajcie te piękności w swojej klasie zawsze to dwie strony łóżka.

;)
fotografia cyfrowa
cranium84
fotografia cyfrowa
2011-05-13 12:51:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
polecam 1x.com tam trzymają poziom ;-)
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2011-05-13 13:33:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wciaż narzekacie a to na system ocen,a to na polecania zdjec ,a to na tamto ,a to na to.
Obiektywni to chyba galeria na której najwięcej czyta sie na forum narzekań :)
Więcej luzu,to nie gra o zycie a zabawa :)
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2011-05-13 14:06:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm... gdyby ilość znaków użytych w tym wątku przenieść na ilość znaków użytych w komentarzach pod zdjęciami problem poziomu publikacji ma szanse ulec znaczącej poprawie;). A może choćby pół na pół:)? Połowę słów zużyć na narzekania, połowę na komentowanie:)?
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa