fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Dobra rada na wagę złota!!!!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:40:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witajcie. Czy macie jakieś kreatywne pomysły na zaistnienie mojej firmy fotograficznej na naszym krajowym rynku .Podejmuję każde zlecenie,mam sprzęt i własną stronę,dostęp do studia- rozdałem setki wizytówek i ulotek .PF-w budowie -najmniej ślubów niestety -powoli tracę nadzieję i chęć działania. czekam na cenne uwagi i porady. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
rafcio
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:44:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
takie rady rzeczywiście są na wagę złota i raczej nikt ich za frytki nie rozdaje ;-)
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:47:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak rafcio to cenna uwaga ,ale nie o to chodzi..........:))))))))
fotografia cyfrowa
rafcio
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:48:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w takim razie o co ? ;)
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:53:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz nie piszę tu bo nie mam z kim pogadać i nudzę się bardzo -spodziewam się bardziej rzeczowych uwag .
fotografia cyfrowa
rafcio
fotografia cyfrowa
2011-07-22 14:56:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widzę, że brakuje Ci cierpliwości,a to się może przydać ;-)
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2011-07-22 15:28:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moja córa, inny zawód co prawda, ale też z tych wolnych, wiele kontaktów i zleceń ma dzięki portalowi GoldenLine
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2011-07-22 15:50:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. zmień nazwę - Black & White, tak nazywają się jedni z najlepszych fotografów ślubnych w Polsce Ania i Marcin Łabędzcy (w dodatku też z 3miasta, byli na wyższym roku u mnie w szkole fotograficznej), w zeszłym roku Marcin był chyba najlepszym fotografem ślubnym na świecie wg AGWPJA.
2. w jaki sposób chcesz mieć zlecenia ślubne, jeżeli nawet portfolio ślubnego na stronie nie masz.
3 ogólnie fotografie które prezentujesz na stronie w galerii, bardziej pasują do portfolio artystycznego niż komercyjnego.
4 sprzedaj aparat i idź do pracy - i nie chcę tu być złośliwy. Od kilku lat, gdy można kupić całkiem niezłą lustrzankę cyfrową za przystępne pieniądze, nagle zrobił się wysyp fotografów "profesjonalistów" szczególnie ślubnych. Jest ogromna konkurencja i po prostu większa podaż niż popyt. Trzeba mieć naprawdę coś oryginalnego, wykonanego na najwyższym poziomie i w przystępnej cenie, żeby się utrzymać. Wielu osobom się wydawało, że to idealne zajęcie, przyjemne z pożytecznym "przecież jestem artystą, byłem w polecanych na plfoto". Niestety dla większości prawda jest inna, to jest biznes jak każdy inny: dobra oferta, marketing, ciężka tyraczka żeby zadowolić klienta, a faktury spływają co miesiąc, zus się sam nie zapłaci... Jeżeli sam nie masz pomysłu na własną firmę, nikt Ci nie poda gotowej recepty.
To tylko kilka takich moich spostrzeżeń, bo wyczułem desperację w tym poście :)
Ale nie łam się, jeżeli nie sprzedasz aparatu, będziesz miał 3 tony uporu, naprawdę kochał to co robisz i ciągle się uczył i parł do przodu, to jest to najlepsza praca jaką można sobie wymarzyć, choć o wiele łatwiej jest odbębnić 8h na etacie i mieć z bani :)))
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 16:11:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki Wojciechu -to jakiś konkret.
Tigieer-nigdy nie uważałem i nie uważam się za artystę a zmiana pracy spowodowana jest sytuacją życiową a nie fanaberią bycia w polecenych itd - to mam już za sobą .Jest to przyjemne ale nic po za tym. Z twoich uwag wynika ze PF jest ważne i sobie to zapamiętam .Dzięki i pozdrawiam
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 16:14:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nazwę zmienię bo sam już odkryłem ze jest zdublowana.
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2011-07-22 16:19:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma niczego złego w uważaniu siebie za artystę - napisałem, że portfolio masz artystyczne, ponieważ prezentuje w większości jakieś własne projekty autorskie, niż wynik zleceń komercyjnych. Wzmianka o "polecanych" nie odnosiła się bezpośrednio do Ciebie, tylko ogólnie do sposobu myślenia sporej części osób zaczynających parać się fotografią zawodowo - nie wnikam w Twoje fanaberie i nie oceniam, podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami natury ogólnej. I pomyśl nad tą nazwą, bo za bardzo się kojarzy i może dla kogoś to wyglądać jak próba podszywania się pod B&W.
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 16:24:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OK -mam dystans i nie obrażam się .To ze nie czuję się artystą to pokora bo wiem ze duzo jeszcze mam do zrobienia ale każda uwaga jest cenna a nazwę zmienie bo wiem ze jest mimowollnym plagiatem
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 16:26:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właściwie niezamierzonym plagiatem
fotografia cyfrowa
tegieer
fotografia cyfrowa
2011-07-22 17:26:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 17:28:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Interesują mnie sposoby pozyskiwania potencjalnych klientów i jaką metodą docierać do ludzi.Co jest skuteczne????????
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2011-07-22 17:54:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
znajomi
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2011-07-22 19:11:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słyszałam, że są firmy podłapujące zlecenia i potem szukające podwykonawców. Może warto na początek do czegoś takiego się podłączyć. Niezależnie od tego ogłoszenia w prasie oraz internetowych serwisach ogłoszeniowych - tak myślę. Jak zdjęcia się ludziom spodobają będą polecać. Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 19:19:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
shamanta - cenna uwaga dzięki
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-07-22 19:36:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepszym źródłem nowych klientów sa zadowolenie klienci. Może warto zrobić jedną lub dwie sesje darmowe?
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 19:38:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok-zapamiętam
fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-22 20:47:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakieś pomysły jeszcze???? Liczyłem na Waszą kreatywność!!!!!!!!
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2011-07-22 23:30:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przemek, kreatywny to sam musisz być, tu Cię nikt nie zastąpi. Moje doświadczenie ( wieloletnie w innej, acz usługowej, branży) mówi, że najcenniejsze są osobiste kontakty, zadowoleni klienci i zgoda na fakt, że nim coś się zdarzy, musi upłynąć czas. Zrób kwerendę znajomych i wyszukaj kogoś, kto coś może w jakiejś dużej firmie; podziałaj żeby załatwił Ci reportaż z firmowej imprezy albo fotomateriał do jakichś marketingowych celów; zrób im to dobrze, ale nie darmo, bo potem będzie oczekiwanie, że wszystko będziesz robił darmo. Jak się spiszesz raz czy drugi i ktoś z zarządu uzna, że korzystnie go pokazałeś, czy tam jego towar, po jakimś czasie coś się znowu - może - zdarzy, pewności nie ma. Kilku(nastu) dobrych znajomych zrobi dla Ciebie więcej, niż milion ogłoszeń - to ostatnie to moim zdaniem strata czasu. W fotobranży musisz na początku mieć alternatywne źródło dochodów; tak jak w większości usług na zlecenie, dopiero po paru latach masz szansę wytworzyć sieć klientów i kontaktów, która będzie w miarę regularnie generować zamówienia.
Jeśli twardo myślisz o ślubach, spróbuj podczepić się pod jeden czy dwa domy weselne z tych porządniejszych. Mój znajomy w ten właśnie sposób, po roku czy dwóch raczej trudnych i nieregularnych, ma w końcu praktycznie na okrągło zajęcie.
Pozdrawiam !
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2011-07-23 07:03:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najprostszy ze średnioformatowych pentacon six + sonnar 180mm + biometar 80mm, ze 3 klisze na plener i chyba wiesz gdzie Ci będzie mogła skoczyć konkurencja z dobrodziejstwami cyfrowej pełnej klatki...współpraca z konkurencją, lepiej polecać niż dyskredytować, zdublowany termin - mogą Cię wskazać lub zlecić podwykonawstwo...darmowe (za polecanie) linki/fotogaleria lokali, grajków weselnych...płytka z fotkami + malutki folderek z ofertą dla każdego weselnika...albumy tylko z najwyższej półki z niebudżetowymi odbitkami - to zdecydowanie najcenniejsze i najskuteczniejsze źródło reklamy...wizytówki? ulotki? ;-)...ile takiego śmiecia znajdujesz codziennie w swojej skrzynce pocztowej? i gdzie to trafia chwilkę po wyciągnięciu z niej? ;-)
fotografia cyfrowa
jevel
fotografia cyfrowa
2011-07-23 09:43:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może popracuj lepiej nad swoją

PRZEMEAS

2011-07-22 20:47:04
Jakieś pomysły jeszcze???? Liczyłem na Waszą kreatywność!!!!!!!!


fotografia cyfrowa
PRZEMEAS
fotografia cyfrowa
2011-07-23 13:08:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jednak warto rozmawiać........dzięki triodante ,Wojciechu i javel jestem mocny jak mam sprzent w garści i wiem co mam robić w logistyce trochę jest inaczej
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa