fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Oj będzie się działo!!! Czyli już jest! Nikon D4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2012-01-07 18:11:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wczoraj nastąpiła prezentacja przez nikona nowego modelu D4. Nie było mowy o D800 ale... W ciągu ostatniej nocy na stronie nikona zamieniono zdjęcie lustrzanek pro. Aktualnie na zdjęciu jest 6 modeli a w ofercie 5:) To oznacza, że już chyba na dniach (ja czekam już ponad rok) nastąpi prezentacja modelu D800. Przypominam, że za kilka dni targi PMA. Strony internetowe nikona w całej Europie wariują - nie można ich w pełni otworzyć. Coś się dzieje Panie i Panowie:)!
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2012-01-07 19:49:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
może też mają awarię ;)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2012-01-07 20:21:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Archeo - z jednym się zgodzę - canon to nie aparat:) Bajery w stylu most epic camera to dla dzieci mogą spece marketingowi to pisać. Nikon wymiata bez dwóch zdań. No i jeszcze fuji żeby się podniósł trochę z tej komerchy. A propos bez elepstryki - całkowicie to mam właśnie coś od fuji:) Fujica GW690 - i to już napewno jest aparat:):)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-01-07 20:51:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tylko czekam na D 400
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:23:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ten zlom , to tyle jest wart:)

http://www.bhphotovideo.com/c/product/838794-REG/Nikon_25482_D4_Digital_SLR_Camera.html
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:32:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
6000 zielonych - nie jest tak źle jak na 1-szą cenę:) Pytanie jest jednak inne - co będzie w nikonie d800? Zapowiadana cena to 2500 euro czyli duuużo taniej a powinno być lepiej niż w d700. Mnie osobiście martwi jedna rzecz - na zdjęciu na stronie nikona d800 wydaje się być większy niż d700 a to już może być poważne zmartwienie (nie wejdzie mi w underwater housing).
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:44:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Archeo - ludzie (klienci) to snoby - jak nie masz hitowego sprzętu to nie masz poważania. Ja osobiście szczęśliwy jestem z tym co posiadam ale nie ma wyjścia z tego szaleństwa.
Odnośnie oceniania - zwyczajnie baw się tym bo też nie ma wyjścia:)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:47:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Archeo bluznisz na cyfre , OK kazdy ma swoje zdanie , ale nie pisz ze aparat cyfrowy sam zrobi zdjecie i po PS bedzie arcydzielem , bo to tylko o Tobie swiadczy :)a moze Cie nie stac i dla tego tak psioczysz ?bo czy cyfra , czy manualem to jest takie same podejscie do fotografii


Wez tez pod uwage ze sa tez onanisci sprzetowi ,lub ludziska ktorzy fascynuja sie nowinkami :)


Swiat idzie do przodu ,a takie szaraczki jak Ty stoja i beda stac w miejscu :)ale chwala Ci za to , musi byc urozmaicenie :)))))))))))))))
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:52:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak dla mnie cyfrą jest trudniej zrobić dobre zdjęcie niż analogiem ale za to robi się szybciej - a świat goni i nie chce czekać.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:54:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepszy apatat to pudełko po zapałkach ;]
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:55:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i kazdy ma swoj wybor
albo idziesz z czasem , albo stoisz w miejscu :)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-01-07 21:58:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Watpie w to bys bana dostal za ocenianie :) kazdy ma prawo do swojej oceny :)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2012-01-07 22:37:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z czasem to pewnie pojawią się cyfry z matrycami o fizycznej wielkości średnioformatowych klisz czy błon wielkoformatowych z oprogramowaniem w aparatach idealnie imitującym analogowe filmy z możliwością wyboru w profilu konkretnej marki i "modelu"...matryce o rozdziałce która totalnie zniweluje przewagę kliszy...nie mówiąc już o postępie w samej jakości matryc i ich możliwości...wszystko pewnie kwestia kiedy procesory w aparatach, bebechy kompów i karty pamięci będą w stanie bez zająknięcia w akceptowalnym czasie przetworzyć takie ilości danych...
choć magii towarzyszącej zakładaniu filmu, pierwszemu oglądowi po wyciągnięciu z koreksu żadna technika nie zaradzi i pewnie jak dzisiaj zawsze znajdą się amatorzy płyt winylowych w wersji pierwszego tłoczenia :-)...kwestia czy wytrzymają to finansowo (już dziś czasem słyszę od kumpli po "brzdęk" holgą "właśnie wydałeś na jedno piwo" ;)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2012-01-07 23:21:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pokładam wiarę w Chińczykach - ci wyprodukują każdą niszową fanaberię!
fotografia cyfrowa
aklyt
fotografia cyfrowa
2012-01-08 11:15:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajny ten d4. Sprawa ma się tak, że puszka jest modelem top reporterskim, więc warto postawić sobie pytanie czy warto bulić te18tyś tylko żeby się z tym afiszować :) Nie zdziwię się jak za niedługo będę podziwiał piękne kadry z ZOO robione tym aparatem na portalach taki jak ten.

MNIE na to nie stać :) Ale będę z wami szczery, gdybym miał luzik finansowy to bym se kupił od tak :)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2012-01-08 11:45:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam dylemat: kupic D800 i uzywac go w cropie z obecnym obiektywem 300/4, czy zostawic D700 i dokupic 300/2.8 i uzywac go z konwerterem 1.4 ? Odpowiedzi w stylu: kupic D800 i obiektyw 500/4 nie sa brane pod uwage; wiadomo ze lepiej byc bogatym i zdrowym niz chorym i biednym.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2012-01-08 13:08:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Archeo, dzieki za zrozumienie problemu. Przewaznie taki obiektyw by sie brzydal do fotografowania samolotow. jak podpinam konwerter do 300/4 to niestety jakosc nie jest juz akceptowalna (mam nadzieje ze 300/2.8 z konwerterem zachowuje sie lepiej). Z kolei crop na D700 ma za malo pixeli... (Nie wystawiam tutaj zbyt czesto bo jakies dziwne towarzystwo sie zrobilo.) Pozdrawiam Noworocznie, Serdecznie.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2012-01-08 15:01:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zastanawialem sie zeby kupic jakis crop, specjalnie do dlugiego tele, ale juz mialem D300 i mam porownanie z D700, to niestety zupelnie inna bajka, nie chodzi o wielkosc obrazka ale o ogolna jakosc zdjecia.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2012-01-08 15:41:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Archeo, mam F100, ale jezeli chodzi o samoloty to cyfra wygrywa: najczesciej udaje sie 1 zdjecie na 10-30 zdjec... Chyba jednak wstrzymam sie z d800 i zamiat tego poszukam jakiegos 300/2.8 VR (I) z drugiej reki. poniewaz wyszedl VRII, to moze znajdzie sie cos w interesujacej cenie. Licze ze 300/2.8+konwerter bedzie sprawowal sie lepiej niz 300/4.0+ konwerter bo jednak jakosc obrazka na starcie dla tych obiektywow jest inna.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2012-01-09 01:01:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mnie się widzi że chyba jednak wybire D3x wyglada lepiej i jest szansa że spadnie z ceny. Bo zaniepokoiło mnie ograniczone działanie szkieł PC to cofanie sie w rozwoju, i tak nie działa ML-L3 (było małe, poręczne i wbudowane).
Przypuszczam ze bedzie kręcił filmy ale o regulacji przysłony w trakcie nie będzie działać.

A tak na poważnie to cieszy mnie fakt pojawienia się nowej lampy, taksamo moze SB910 moze dzieki niej cena SB900 spadnie to sobie dwie kupie.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2012-02-07 22:24:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
D4 tańszy od D3x o jakie 350funtów - znaczy to że chyba nie jest lepszy.
D800 i D800E ciekawie się zapowiadaja
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2012-02-08 03:41:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
j_zuzia - nie zestawiaj d4 i d3x - bo to zupełnie inne aparaty. Powiem tak d4 jest duzo drozszy od d3s - dopiero tutaj można powiedzieć, że oznacza to, iż d4 jest dużo lepszy. D3x w zasadzie nie ma odpowiednika aktualnie - tu widzę raczej problemy dla tego aparatu bo pojawił się dzisiaj wreszcie w ofercie nikona d800 i d800E tj. aparaty znacznie tańsze - pytanie czy jakościowo zbliżone do d3x - czas pokaże. Na dzień dzisiejszy można stwierdzić tylko, że rozdzielczością przewyższają d3x. Pokazano na stronie nikona kilka sampli ale to za mało aby sie wypowiedzieć. Same fotki - rozdzielczość powala (na niskim ISO). Pytanie jakie szkła do tego? Rockwell napisał dzisiaj, że nowe szkło nikona 28-300 (chyba mu za to zapłacili) lub jeżeli faktycznie ma być jakość to szkła Leica - tutaj mogę się z nim nawet zgodzić.
Jedna rzecz mnie cieszy - rozmiarami małe są te d800 co oznacza, że po drobnej przeróbce wejdą w moje housingi - potem już tylko pod wodę i focić:)
Jedno można powiedzieć - nikon pozamiatał ostro i taka np. sigma sd1 ze swoją pseudo rozdzielczością i astronomiczną ceną może się schować.
Pozostaje kilka dylematów - d4 i d800, czy d3s i d3x, czy d700 i d800, a może d700 i d3x, czy może.... kombinacji jest sporo, gorzej z kasą.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-02-08 08:46:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szkoda że te nowe puszki są takie wolne - 4kl/s ,rozglądam się za nowym body i chyba poczekam na D 400 :)
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2012-02-09 00:22:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kilka lat temu mówiono większy piksel moze więcej - czyli więkasz matryca moze wiecej dlatego ludziska kusili sie na nikona bo canon miał troszke mniejsze matryce w cropie. Pełna klatka wiadomo pozamiatała. Teraz pytanie czy sie nie przesadzi 36mpix może nadal lepszy jest duży piksel np 12mpix D700.
Może poczekam jak zamiast pikseli ktos zrobi matryce wektorowa ;]

karp1225 - przeciez pisze ze 30kl/s lub przy mniejszej rozdielczosci naewt 60kl/s - wiem to tylko żart
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2012-02-09 02:36:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mysle, ze D800 prawie nic nie wnosi, poza lepsza migawka i wlasnie - 36 mpx matryce, ktora moim zdaniem na bank spowoduje pogorszenie sie jakosci obrazu ( w stosunku do D700). Moze i sa nowsze technologie, coraz nowszy soft obrabiajacy te rawy, ale fizyka jest fizyka.. Do tego dochodzi rozdzielczosc nowych szkiel, ktora nie jest jakas hiper i na tej rozdielczosci zdjeciach moze juz byc odczuwalna.
To co mnie zastanawia to wersja D800E i nowy filtr majacy jednoczesnie niwelowac aliasing nie rozmywajac obrazu ( a przynajmniej rozmywajac go mniej niz tradycyjny ), moze to byc cos ciekawego, z drugiej strony, dlaczego nie dali tego do D4 ???

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej prezentuje sie D4, ktoremu dali tylko 12 mpx, a za to skupili sie troche na istotnych kwestiach typu ergonomia, lub bajery pomagajace przy fotografowaniu - np automatyczna zmiana pol autofokusa przy zmianie orientacji aparatu. Filmy to fajny dodatek do obu aparatow, ale dla fotografow to marginalnie przydatny bajer...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa