fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Ankieta - może jeszcze nie wypelniłeś
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
cudok
fotografia cyfrowa
2012-03-13 23:57:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
załapałem się w ostatniej chwili,afro-nie ze strachu:)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-14 08:56:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w piątek podsumowanie , dawać dawać !!!!!
http://www.ankietka.pl/ankieta/46370/obywatele-obiektywni.html
fotografia cyfrowa
Asterka
fotografia cyfrowa
2012-03-14 19:52:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kto ukladal pytania do ankiety?

ta ankieta jest tendencyjna: (tendencja skłonność, dążność, poparcie jakiegoś punktu widzenia, jakiejś tezy przez mówcę, autora utworu..... tendencyjność stronniczość, brak obiektywizmu; pogląd, działanie wynikające z tendencji:
8 . Jakiej marki sprzętu najczęściej używasz, i dlaczego Canona ;-)

co to za pytania?
7 . Jakie oceny najczęściej przyznajesz ?.... przyznajesz oceny takie jakie jest zdjecie.....
15 . Czy "Akara z Maroni" to :
16 . Byłeś kiedyś w vox dei, lub vox populi ?

Ciekawi mnie jaki cel miala ta ankieta... jezeli zabawy autora to chyba zbyt wielu czlonkow OB w nia nie zagralo....

Pozdrawiam
Asterka

fotografia cyfrowa
rafcio
fotografia cyfrowa
2012-03-14 20:05:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-14 20:27:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Troszkę odebrało mi głos....i władzę w dwóch palcach których używam do komunikacji nie werbalnej.
tendencyjność.... kto układał....jaki cel....

Bez urazy userze Asterka, ale gdyby poczucie humoru niespodziewanie wyskoczyło z krzaków i pokąsało cię po yyhhhh.....łydkach...to i tak byś go nie rozpoznał.
Ciekawe czemu nie padło pytanie o odpowiedź "Kolumbia Brytyjska" z pytania nr 9.

Do zobaczenia na demonstracji przeciwko tresurze i wyzyskowi zwierząt w Cyrku Monty Pythona.
Pozdrawiam serdecznie,
Autor Ankiety
fotografia cyfrowa
AndrzejN
fotografia cyfrowa
2012-03-14 21:06:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pantomimiczne konie się ucieszą :))

http://www.youtube.com/watch?v=CdVQu01dwXI

@asterka ale rozumiemy, że wypełniłaś... :)
fotografia cyfrowa
Asterka
fotografia cyfrowa
2012-03-14 22:06:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"user Asterka" pisze dla zaineresowanych ;) "wypelniłam, tę ankietę :) jak przystało na grzecznego uzytkownika OB"

Afropolak - sa żarty i "żarty"....

... a konie nadal walcza o przetrwanie...
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-14 22:15:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-)
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2012-03-14 22:26:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)))
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2012-03-14 22:26:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pamiętam analizę ankiety, to była analizaaaaa! :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-15 07:32:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szkoda że pamiętasz bo jak ją ostatnio czytałem to stwierdziłem że wykorzystam wiele bo rozbawiła mnie do łez. Najwyżej przeczytasz drugi raz :-)
Ale bardziej aktualną i z większej, bardziej reprezentacyjnej próbki.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-15 11:44:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
195 wypełnień , dawać dawać, jeszcze 5 !!! Jutro finał.
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2012-03-15 16:50:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No no co za mobilizacja. Jeśli jest już 195 wpisów to do jutra będzie ponad 200 :)
Bardzo fanie.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-16 09:13:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o 12:00 podsumowanie !!!!

Ostatni dzwonek !!!!
http://www.ankietka.pl/ankieta/46370/obywatele-obiektywni.html
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2012-03-16 12:00:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afro czekamy na wyniki ankiety :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-16 12:12:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W ostatnich minutach frekwencja jest większa niż na kolejnym festynie wsi Parchatka, ze Stingiem w roli głównej. Jeszcze minutkę mi dajcie.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-16 12:36:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyniki ankiety przeprowadzanej w ściśle kontrolowanych warunkach na społeczności internetowej portalu Obiektywni.pl, Pierwsza część ankiety odbyła się w 2009 roku. Wtedy udział wzięło 132 osoby, tym razem analiza przeprowadzona jest przy 232 Tak się złożyło i 100 przybyło.

Analiza w mojej interpretacji :

Osoby o czułych jelitach, wrażliwej duszy wzlędnie słabej krzepliwości proszę o odejście od monitorów.

Zacznę od pochwalenia się faktem iż stworzyłem ankietę idealnie nudną !!! 100% przebadanych było zgodnych.
100% !!! Sam sobie przybije piątkę.

Zdecydowana większość naszego OBiektywnego społeczeństwa to stetryczali erotomani gawędziarze.
Jako rzecze stare porzekadło - w cieniu każdej wielkiej kobiety stoi mężczyzna - czy jakoś tak, u nas w cieniu każdej wielkiej kobiety stoi trzech przygarbionych i wąsatych mężczyzn.
Jak wykazuje statystyka prawie 69,5% to mężczyźni, 27% kobiety i nieco martwiąca mnie 3,5% grupa ludzi o niezdefiniowanej płci, zagubiona zapewne w obecnym świecie.
Ponad 36% z przebadanych 232 osób zaniża swój wiek umieszczając się w przedziale 35-50 lat. zapewne myśląc że jeżeli nie obchodzili urodzin od 6 lat to ciągle się mieszczą.
Zacna 41% grupa mieści się w kwiecie wieku. 25-35 lat. Ankieter może się pochwalić przynależnością do tej że.
Ciekawostką może być kilkoro ( 4 ) dziesięciolatków oraz jak myślę ich opiekunowie - 3 osoby powyżej 70 roku życia !
Ciekawe co właśnie robią nastolatki ? żaden nas OBiektywnych nim nie jest. 0% z przedziału 10-15 lat, co niestety źle wróży i tak już mikrej grupie wspomnianych kilkulatków. Przyjdzie czas i porzucicie OB. Pewnie do dobrej zabawy wystarczają im narkotyki i rozboje.

Dla większości z nas fotografia to sposób żeby te kilka ostatnich wolnych chwil spędzić szlajając się po ulicach, przemarzając, moknąc lub taplając się bagnach w poszukiwaniu zwierza. Czasami rozrywek dostarcza wielogodzinne garbienie się przed Photoshop...
Co gorsza nikt nam za to nie płaci.
Łącząc odpowiedzi bezpośrednie z tymi z otwartch wypowiedzi 35 osób ujawniło że fotografia to ich zawód, dane tych osób, zostały już przekazane do odpowiednich dla miejsca zamieszkania urzędów skarbowych.
12% osób, czyli cale 27 nie zadowoliła się jak każdy przeciętny zjadacz chleba gotową odpowiedzią, nie...oni musieli napisać własną !
8 osób nie zrozumiało polecenia i w przypadku połączenia hobby i zawodu zamiast wybrać opcje zawód , woleli strzępić sobie palce na klawiaturze.
dla jednej osoby to przymus, dla innej lekarstwo, jeszcze inna nazwala to obsesją a inna pasją.
Grunt że tylko jedna osoba potrafiła się przyznać do tego że aparat na szyi służy do wzbudzania podziwu u płci pięknej - Szacun.

Większość z nas jest uzależniona od OB, a jak nie od ob to na pewno od internetu. ponad 44% badanych zagląda na OB kilka razy dziennie.
Kilka razy w tygodniu już tylko 21%.
Muszę mieć wielkie szczęście skoro trzech OBywateli zaglądających raz w miesiącu trafiło akurat na czas w którym przeprowadzałem ankietę.

Większość z nas zajmuje się fotografią dość krotko bo średnio od 3 lat ( przedział 2 do 4 lat )
20% zajmuje się fotografią 4 do 6 lat a reszta się przechwala albo myśli że jeśli jako dzieciak trzymali smiene to można to zaliczyć.

Pytanie 4, ankiety dotyczyło kryteriów oceny zdjęcia.
Statystycznie, oceniając zdjęcie kierujemy się ogólna estetyką, pomysłowością, tematem i przekazem zdjęcia a dopiero w drugiej kolejności poprawnością techniczną, starannością wykonania i uroda modelek / modeli.
Na ostatnim miejscu jest ocena względem osoby i autorytetu autora - chociaż wszyscy wiemy że to ściema.

Najczęściej oceniamy portrety i zdjęcia na których tematem jest człowiek, Nieco martwiące jest że równą przyjemność sprawia nam podziwianie panoramy Bieszczad i nagość pięknych kobiet.
Osoby uprawiające fotografię sportową proszone są o zmianę portalu bo tutaj widowni nie znajdą. Tylko 7,8% osób to kręci.
Najczęściej oceniamy zdjęcia używając pełnej skali ocen co dobrze o nas świadczy .Nieco mniej, 35% ankietowanych posługuje się bardziej "pastelowymi" ocenami, nie szkodząc nikomu i nie wywyższając za bardzo, 2, 3, 4 to ich ulubione cyfry.
10 osób z przebadanych 210 regularnie poluje na gnioty, piętnując je jedynie -1 i 0

Przy ocenie prawie 38% zdarza się z rzadka kliknąć polecenie, reszta albo nie używa wcale albo jeszcze rzadziej.
7 ankietowanych wolało Kolumbie Brytyjska od polecania zdjęć. Wiedzą co dobre...
Redakcja powinna zadbać o edukacje 6 ankietowanych ponieważ nie wiedzeli z czym się takie polecenie konsumuje.

Podczas oceniania zdjęcia 41% osób prawie zawsze skrobnie czułe słówko, a ponad 7% ma to gdzieś i nie traci czasu na zbędne pogaduchy.

Wielką szczerością wykazali się ci którzy przyznali się do oceniania zdjęć pod kątem urody modelki, z drugiej zaś strony jest to oczywista konsekwencja oceniania pod kątem ogólnej estetyki. 42%
Wielką nieszczerością wykazała się druga połowa ankietowanych imputując że są obiektywni i takie tam....zlitujcie się ! Ankieta była anonimowa nikt was nie potępi ! 33%
Prawie 8% OBywateli z chęcią pija , lub spróbowało by Cappuccino z syropem klonowym.

Ciekawy rozkład głosów wśród ankietowanych wystąpił przy pytaniu o częstotliwość oceniania - większa część - prawie 40% ocenia rzadko a pozostali oceniają prawie każde zdjęcie ! 31%
równowaga w przyrodzie i internecie musi być !
Pozostali w większej części woleli by tartę brzoskwiniową i za co im chwała....aaa zapomniał bym o idealistach którzy wyzbyli się żądzy, porzucili dobra doczesne i nie traktują sztuki przedmiotowo powstrzymując się od osądów liczbowych , to aż 7% ( 18 ) osób - ale kto by się nimi przejmował.

Ponad 34% ankietowanych zaposiada aparat Canona, w drugiej kolejności Nikony - 25,8%, następnie Pentaxy i Sony
Informacja dla firmy Olympus : weźcie się do roboty, na OB ludzie równie często wybierają ruska Smiene od waszego sprzętu !

Co chciałbyś zmienić na OB ?
Najpierw chciałem podziękować tym którzy wybrali opcję przekazywania 20% dochodów redakcji na moje prywatne konto.
Co prawda nie zdobyłem bezwzględnej większości głosów , ale wiem że ponad 23% mnie popiera, Dzięki !
29 % opowiedziało się za całkowitą anonimowością zdjęć , gdy dodamy do tego dodatkowe dwa glosy za czasową anonimowością ( 2 do 3 dni ) to jest już się nad czym zastanawiać.
Ponad 30% ankietowanych chciało by aby redakcja po raz kolejny zwiększyła maksymalny rozmiar zdjęcia.
ponad 18% chciało by stałego ukrycia ocen - dołączyć można do tego 4 głosy proponujące czasowe ukrywanie ocen - do czasu ocenienia lub przez pierwsze 48 godzin.
18% z nas chciało by zlikwidowania ignorowania.
12% proponowało zmianę skali ocen, i tutaj propozycji było wiele , ale najsensowniejszą oraz najczęściej podawaną była skala 0 - 10 co pozwoliło by oderwać obecną skale od przyzwyczajeń i skojarzeń ze skalą ocen stosowaną w szkołach.
Tu muszę przyznać że wszyscy jesteśmy przez wiele lat przyzwyczajani do podobnej skali lecz o innym znaczeniu, i stąd też dostając 1 lub 2 raczej nie jest nam do śmiechu. Co przecież zgodnie z legendą ocen na OB nie jest powodem do smutku, równie dobrze plusy pod KK mogły by być czerwone a minusy zielone !
Zmieniając skale na 0-10 pkt można było by dokładniej i bardziej zróżnicowanie oceniać zdjęcia.
Do tego dodajmy obowiązek komentowania 0 , 1, 9, 10 i będzie git malina.

Z ciekawszych , acz odosobnionych przypadków wymienię pomysły :
-wprowadzenie ujemnych punktów za czerwone minusy pod KK
-przekazanie 20% dochodu redakcji dla obrońców krzyża po pałacem
-wprowadzenie obowiązkowej życzliwości, pod groźbą publicznego zbesztania.
-kilka głosów żądających dokładniejszej moderacji, lub selekcji zdjęć dodawanych
-jakieś wzmianki o przyprawach w kontekście redakcji OB ( konkretnie o pieprzu )
-mój faworyt - powyżej 10 000 pkt użytkownik dostaje piwo i chipsy żeby się lepiej oceniało w piątkowe wieczory.

W ten sposób dochodzimy do dość kontrowersyjnego pytania nr 14, dotyczącego osoby która nie należy do ulubionych.
Nie będę komentował tego punktu aby nikogo nie szykanować, dodam jednak że mamy zwycięzce plebiscytu na najbardziej znielubionego osobnika na OB
Po podliczeniu głosów zdobył aż 10 antypoleceń. The winner is........Pro_ _ _
Cieszy mnie jednak fakt że ponad 28% ankietowanych nie nienawidzi nikogo.

Pozytywne jest że nie ignorujemy innych - 58 % jest tego zdania, z drugiej strony medalu jest aż 7 ankietowanych ignorowanych przez wszystkich.

Albo mamy wysoki poziom albo niskie kryteria bo ponad 76% ankietowanych znalazło się kiedyś w vox dei lub vox populi, a aż 11 osób zna kogoś z rodziny i/lub otoczenia tych co się znaleźli.

Niebywała wiedzą przyrodniczą wykazało się tylko 21.5% ankietowanych poprawnie odgadując że Akara z Maroni to rybka akwariowa, pozostali albo strzelali , albo jak ponad 68% przyznali się do niewiedzy.



Dokładne wyniki znaleźć można pod adresem :
http://www.ankietka.pl/wyniki-badania/46370/obywatele-obiektywni.html

Ankieta pozostaje aktywna jeszcze przez jakiś czas.

Dziękuje wszystkim za wypełnienie ankiety i Pozdrawiam,
Afropolak
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-03-16 12:39:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poprawka , pierwsza ankieta była w 2010
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2012-03-16 12:48:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nieźle :D
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2012-03-16 13:39:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W zasadzie większych zaskoczeń nie ma:D
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2012-03-16 13:44:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo ciekawie wyszły wyniki tej ankiety :)
fotografia cyfrowa
Asterka
fotografia cyfrowa
2012-03-16 21:10:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afropolak - szacun za analize ankiety ;) fajnie bylo poczytac o obywatelach OB ;)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa