fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
polecenia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 15:46:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam :)
Na początek chciałbym podziękowań joannie_ga za jej uwagę pod ostatnim zdjęciem tygodnia bo z szybkości zamieściłbym tam swoje przemyślenia a tak jak ona słusznie zauważyła nie jest to właściwe miejsce.
Pierwsza kwestia.
Wyróżnienie pracy poleceniem jest zdecydowanie wg mnie innym w wartości i przesłaniu narzędziem niż ocena. Ocena to opinia o jakości, klimacie, stylu, estetyce i ogólnie rozumianej poprawności wykonania. Polecenie to wyraz oddziaływania na emocje. Wydaje mi się, że możliwa jest sytuacja polecenia zdjęcia pomimo niskiej oceny. Zarówno ocena jak i polecenie jest sprawą subiektywną a o obiektywizmie ( który jest wypisany na sztandarze naszego portalu) można jedynie mówić traktując jedną miarą wszystkich użytkowników (tak w formie jak i treści). Jednym słowem uważam, ze bycie obiektywnym nie oznacza, że nasza ocena zdjęcia jest obiektywna. Obiektywizm wyraża się nie w samej ocenie a w stosowaniu jednej miary wobec wszystkich których się ocenia ( nie mylić z wystawianiem tych samych ocen :-D )
Druga kwestia.
Jestem tutaj od kilku lat i widziałem wiele dyskusji w których zawsze były różne a najczęściej skrajnie różne opinie i wnioski natomiast nigdy nie spotkałem się aby ktokolwiek bronił anonimowości polecania zdjęć. Wszyscy którzy się na ten temat wypowiadali zgodnie uważają (ja oczywiście również do nich należę), że polecenia powinny być jawne. Dziwnym mi się wydaje, ze Administracje nie reaguje na tak zgodny, gromadny postulat. Nie jestem informatykiem więc nie wiem czy to trudność techniczna jest tego powodem, ale myślę, że nawet gdyby ona była to i tak warto ponieść ten trud skoro jest to sprawa dla nas tak ważna. Każdy może subiektywnie polecić zdjęcie. Jeśli jednak jest anonimowość to rodzą się sytuacje dwuznaczne ocierające się o patologię. Jeśli uważamy jakąś ocenę za zawyżoną, czy zaniżoną czy też niesłusznie (wg nas) zdjęcie polecone to dla funkcjonowania i poziomu portalu nie ma to większego uważam znaczenia. A to dlatego, ze każdy kto chce się w jakikolwiek sposób tu rozwijać prędzej czy później wie ile czyje opinie i oceny są warte. Tak jak większa, mniejsza lub żadna sympatia i szacunek do poszczególnych użytkowników pojawia się też większy mniejszy lub żaden szacunek do ich opinii i ocen. To się po prostu po jakimś czasie staje. Zupełnie jednak inną rzeczą jest anonimowe polecanie. Nie dość, że internet sam w sobie buduje pewną anonimowość a portal daje szanse patologii krotności kont i tworzenia ich wydaje się jedynie po to aby upuszczać jakieś nadmiary frustracji i niezrozumiałych animozji, to jeszcze mamy hydrę w postaci anonimowego polecania. W tej formie to absolutnie złe, patologiczne i irytujące narzędzie. Jawność poleceń zmieniłaby uważam sprawę diametralnie.
Trzecia kwestia.
To, że zdjęcie ma 5, 10 cz 100 poleceń (o ile oczywiście polecenia będą jawne) a inne które uważamy znacznie lepsze ma tych poleceń mniej nie ma ani dla wartości zdjęcia ani dl jakości portalu większego znaczenia. Zresztą zniesienie anonimowości poleceń uważam znacznie zniweluje te piramidy. Jednak zdjęcie z dużą (czy jak uważamy zbyt dużą ) ilością poleceń, a zdjęcie tygodnia to uważam dwie różne sprawy. Zdjęcie tygodnia jest uważam wizytówką (jeśli nie najważniejszą wizytówką) portalu. Sam doświadczyłem, że jedno z moich zdjęć było delikatnie mówiąc niezasłużenie zdjęciem tygodnia. I wcale nie chodzi o to, że uważam je za niesłusznie polecane. Ufam, ze wiele z tych poleceń było szczerze spowodowane emocjami jakie wywołało ( dla mnie samego takim było ;) ) i bardzo mnie te polecenia cieszyły...natomiast mam przypuszczenia, że niektóre z nich były "dostrzelone" na dokładkę po to jedynie aby zakpić z autora forsując je na zdjęcie tygodnia..........Być może niektórzy z "dostrzeliwujących" chcą w ten sposób obnażyć ułomność anonimowości poleceń...idea pewnie słuszna, ale sposób który nieuchronnie wzbudza niezdrową niechęć do autora uważam za niezdrowy i przynoszący znacznie więcej szkody niż pożytku......To że zdjęcie się wielu osobom podoba i na wiele mocno działa i wielu je poleca nie oznacza, że forsują je na zdjęcie tygodnia...to miejsce jest zarezerwowane dla prac wybitnych. Jestem przekonany, że likwidacja anonimowości poleceń spowoduje, że zdjęciami tygodnia będą te które wzbudzają właściwe emocje. Patrząc na ilość poleceń zdjęć na najwyższych pozycjach wydaje mi się , ze wiele osób zupełnie zrezygnowało z używania tego narzędzia widząc, że jest to miejsce różnego rodzaju śmiesznych gierek polecatorów. Jeśli będzie jawność poleceń to nawet jeśli nazwijmy to "ogólnie uznane za słabsze zdjęcie" uzyska kilka poleceń bo na kogoś będzie tak działało to i tak nie pojawi się w galerii polecanych gdyż powrót osób stroniących (z powodu patologii anonimowości) do tego narzędzie wywinduje te najlepsze.
Czwarta kwestia.
Wśród rodzących się ostatnio propozycji zmian pozwolę sobie zaproponować aby oprócz ( lub zamiast ) polecania zdjęć było polecanie na zdjęcie tygodnia. Jeden użytkownik, jeden głos. Oczywiście głosowanie jawne. (A w ogóle to najlepiej żeby Afropolak był adminem :-D.)
Czy skoro można blokować oceny nie byłoby słusznym wprowadzenie również blokady poleceń ? :)
ufffff...pozdrawiam wszystkich którzy przebrną do końca tej pisaniny bo to będzie nie lada wyczyn :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-17 15:58:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za zaufanie :-)

Idee zamian anonimowości poleceń popieram.
Jako rozwiązanie od strony technicznej wystarczy jak system po kliknięciu polecenia wpisze dodatkowy komentarz "Polecenie od użytkownika XXXX", na przykład kolorem cynobrowym :-)
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 16:04:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem co to za kolor cynobrowy ale skoro Cię forsuję na Admina to się zgadzam :-D
...albo tak jak jest w przypadku polecania krytyk ? :)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-05-17 16:09:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przeczytałem w całości, mam nadzieję, że ze zrozumieniem ... i zawarte tezy popieram
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-17 16:36:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zmiany na portalu? Po co? I tak wszyscy znajomkowie meldują sie pod foteczką :D Jeśli już zmiany, to w drugą stronę, wszystkie fotki anonimowe. Jest jakiś prcent szansy że w tym towarzyskim portalu będzie cos sensownego o zdjęciach.
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 16:39:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karramba...a co stoi na przeszkodzie pisania sensownie o zdjęciach nie anonimowych ? :)
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-17 16:51:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Etis - chodzi właśnie o to, że sensownych wypowiedzi pod jawnymi fotkami jest jak na lekarstwo. Jesli pojawi sie ewidentny gniotek osoby spoza kółka różańcowego wtedy jest zlot ekspertów :) Odwagę pisania prawdy i obiektywizm zachowało na tym portalu tylko kilka osób. Zabrać jeszcze jawność poleceń to kolejny krok do zupełnego zidiocenia sensu portalu fotograficznego.
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-17 16:53:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miało być "niejawność"
Jestem za ANONIMOWOŚCIĄ i zdjęć i poleceń.
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-05-17 16:55:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie lepiej Karramba ćwiczyć odwagę, niż pogłębiać zakłamanie ? chyba, że to utopia
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:01:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm...no to jesteś pierwszą osobą którą spotkałem a która jest za anonimowością poleceń...Twoje prawo i to szanuję :)
Nie mam nic do wprowadzenia anonimowości zdjęć......poruszyłem jednak problem w którym jest wydaje mi się o wiele większa zgoda ( pomimo Twojego w tej kwestii głosu ) więc nie byłoby pewnie wielkiego oporu z takim rozwiązaniem. Osobiście uważam, ze jawność poleceń przysłuży się portalowi..........Jeśli chodzi o anonimowość zdjęć to nie jestem co do tego przekonany, ale też nie jestem tego przeciwnikiem :)
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:03:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jabe - o czyim zakłamaniu mówisz? Zakłamanie zamieszkało tu na dobre :D Uruchomi się lawina jak komnetarze i oceny pod większością zdjęć A klikną muszę i ja, A I B kliknął - też jestem z nimi - kliknę. Nie tak to działa teraz już? Zakłamanie jawne:)
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:07:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karramba...z poleceniami nie jest tak jak z ocenami...ich ilość jest ograniczona...a żeby nadać wagę temu narzędziu można by może jeszcze bardziej ograniczyć jej ilość...nie sądzisz że to zniweluje styl polecania"falowego" ?
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:08:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Etis - dla mnie ważniejsza jest fotografia niż wątpliwej jakości pochlebstwa i meldowanie się pod fotką wirtualnych kolesi.
fotografia cyfrowa
miro72
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:09:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Panowie, nie gniewajcie się na mnie ...
ale mam takie skojarzenia

http://www.youtube.com/watch?v=K0uwEbIxhQw

A wypowiedź Afropolaka:

"Dzięki za zaufanie :-)

Idee zamian anonimowości poleceń popieram"

to po prostu wymiata ... jak na dobrej naradzie słusznej partii.
:DDD

Słodziaki z Was panowie
Dziękuję za ubaw.

Patatatatataj
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:11:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...i jeszcze jedno Karramba....jeśli już tak jak Ty ktoś optuje za anonimowością poleceń to niechaj się one ukażą po jakimś czasie ( np po trzech dniach czy tygodniu).........choć osobiście jestem zdecydowanie za jawnością poleceń od samego początku ich dawania :)
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:12:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miro72......ja się na Ciebie nie gniewam :)
fotografia cyfrowa
miro72
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:13:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To dobrze, bo ja siedzę i płaczę
:DDD
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:14:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czekałem kiedy nożyce kłapną po uderzeniu w stół.

Pozdrawiam Obywatelkę koleżankę.
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:16:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raduje mnie fakt, że ze śmiechu ten płacz :)...to ponoć zdrowe :)
fotografia cyfrowa
miro72
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:21:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kafka pewnie w grobie z zazdrości drży.
:D

A dziękuję, zdrowie dopisuje.

No to nie przeszkadzam, piszcie a ja potem wrócę i poczytam sobie jeszcze.
;)
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:26:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miro :)))))))))))))))))

lubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam, prezes naszego klubu :)))))))))))))

to pisał ja - Karrramba


:D
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:28:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karramba - zakłamanie tych, co się im, pod osłoną anonimowości, fantazja czasami popuszcza :)
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:33:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja pisze jawnie Jabe,
i oceniam jawnie,
nie zawijam >>>> w papierek pisząc - "nie oceniam" i stawiając ileś tam plusików.
fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:36:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miro72...cieszę się, ze podzieliłaś się z nami informacją o znajomości dobrego filmu i literatury :)...Wróć i poczytaj :)...chętnie poznamy również Twoje zainteresowania muzyczne :)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-05-17 17:38:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to dobrze, że piszesz jawnie, ale to normalne tutaj, bo nie ma anonimowych komentarzy

nie lubisz moich plusików ? widzisz jakąś istotną różnicę pomiędzy oceną wyrażoną przez cyfrę 3, a ciąg znaków +++ ?
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa