fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co tu się dzieje na tym portalu?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Peterex
fotografia cyfrowa
2012-08-28 20:49:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem bardzo zdziwiony ogromną rozpiętością ocen oraz skrajnymi komentarzami
pod moim zdjęciem

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-613077.php

Jeden pozytywny komentarz napisany przez kogoś traktujący o klasycznym kadrze
nawet zniknął. Co tu się dzieje na tym portalu??
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-08-28 21:21:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co słychać na innych portalach ?
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2012-08-28 21:31:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eeetam, potraktuj sportowo abo na powaznie,
co do portalu to wiesz kiedys byl tutaj taki powazny krytyk,
u niego dostac 2 to juz byl szczyt, zaszczyt i szczytowanie za jednym zamachem.
Pewnego raza skrytykowal straszliwie pewnego juzera i jego wypociny
biedny ale wqrwiony juzer poprostu go polknal, tak bez kozery.
Biedny Krytyk przyczedl w zoladku do siebie i patrzy a tutaj paru juzerow z OB
co szczodrze ocenami sypia siedzi.
Kompletnie zaklopotany pyta : " a za co was polknal ???"
Oni pocichu odpowiadaja :
" nas nie polknal, my to tylnym wejsciem zawsze wchodzimy"

jak pomyslisz to zrozumiesz

pzdr.
na tej fotce to nie ma nic pozytywnego, sorry
moze dedykacja na odwrocie
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2012-08-28 21:41:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
User który osiągnie pułap 200pkt musi się wyżyć a już na pewno na tych co mu nic nie zrobią w tym wypadku padło na ciebie.
fotografia cyfrowa
megali2012
fotografia cyfrowa
2012-08-28 22:55:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@peterex "Pozytywny" komentarz zostal zmoderowany bo ktos z Ciebie kpil i drwil. Za takie foty kiedys dostawalo sie tutaj -1 albo nagrode na dzien gniota. Fota jest naprawde kiepska. Bez obrazy.
@j_zuzia nie chodzi o wyżywanie się. Dobra fota sie zawsze obroni. Zamieszczaj anonimowo to zobaczysz ze liczba ptk nie ma znaczenia.

Powodzenia.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2012-08-29 00:20:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to mój komentarz został usunięty, i moja ocena. I z nikogo nie kpiłem i nie drwiłem.
Sorry megali2012, przywrócisz teraz to co zniknęło?
Każdy ma prawo ocenić to zdjęcie po swojemu, pisz co chcesz i mi pozwól wypowiadać się tak jak ja uważam.
Czy w moich 8000 komentarzy znalazłeś choć jedną kpiną z autora?
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-08-29 00:30:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi nigdy nie kpiłeś .
za mądry i uczciwy jesteś . tylko czasami zbyt na wyrost piszesz o tym czego nie widać . to moje pisanie nie odnosi się do zdjęcia Peterex-a .
osobiście uważam , że nie zasługuje ono na 0 a co dopiero na -1 .
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2012-08-29 00:42:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja piszę o tym co ja widzę.
Nie ponoszę odpowiedzialności za to co widzą inni ani za to czego nie widzą.
Autorzy, zgodnie z panującymi tu zasadami mają prawo przeczytać o tym co ja w ich pracach widzę, i mogą sobie z tym zrobić co chcą.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-08-29 00:50:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no rację masz
fotografia cyfrowa
Peterex
fotografia cyfrowa
2012-08-29 07:18:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powiem tak, z przykrością czytam wypowiedzi pod moim zdjęciem oraz pod moim wątkiem. Czy tu się toczy jakaś walka?

I jeszcze jedno.
Pytanie do megali2012. Piszesz, że kiedyś na tym portalu dostawało się za takie foty -1. Czy od początku 2012 roku aż tak się tu zmieniło? Z tego co zauważyłem jesteś podobnie jak ja nowym użytkownikiem.
fotografia cyfrowa
Wojtek47
fotografia cyfrowa
2012-08-29 09:03:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Co tu się dzieje na tym portalu ?" To widać i już wiele o tym napisano. To już inny portal... To już inni obiektywni. "Poziom hołoty, mentalność hołoty, metody hołoty. Wzajemne umizgi hołoty." Ten cytat jednego z użytkowników trafnie określa stan rzeczy. Od siebie dodam: pospolite chamstwo, pozakulisowe rozgrywki, dwulicowość... Ten portal tworzymy sami i sami go niszczymy. Bez ingerencji administracji nic tu się nie zmieni. Trzeba nowych reguł.
Zastanawiam się nad sensem dalszego pobytu tutaj.
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2012-08-29 09:22:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie mogę się zgodzić z tezą, że dobre zdjęcie samo się obroni, zaś gniot pozostanie gniotem. Czemu? Z bardzo błahej przyczyny - zarówno dzieło jak i badziew znajdą swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. Natomiast niezwykle ważne jest w jaki sposób Autor pracy podchodzi do komentarzy, co potrafi z nich wywnioskować. Niestety w sporej części przypadków następuje ze strony osoby ocenianej reakcja "ostro obronna", przy czym Autor rzadko kiedy używa argumentów merytorycznych a dużo częściej emocjonalnych. Rozwiązanie:)? Otóż pod każdym zdjęciem na OB jest taka pusta ramka w którą można wpisywać literki, to powinno być jak najczęściej stosowane:)! I to nie tylko w celu przedstawienia własnej repliki, ale przede wszystkim pod zdjęciami innych Autorów. W ten to sposób przedstawia się swoje podejście do fotografii, swoje opinie, zdanie, gust. Po tym też inni juzerzy mogą lepiej (na ile net może pozwolić) poznać daną osobę. Bez słów zaś komunikacja mocno kuleje...:)

Ja zaś wyznaj opinię, że najgorsze zdjęcie jest takie, pod którym nie ma wpisów, nie ma komentarzy. Mogą być wystawiane oceny, ale jeśli nikt nie pokusi się o skreślenie kilku merytorycznych pod zdjęciem słów wg mnie oznacza to jedno - zdjęcie nie "gada". A to, że komentarze są różne? - nic lepszego Autora spotkać nie może, oznacza to bowiem że praca zagrała na emocjach oglądaczy, choćby tylko ich wkurzając:)
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2012-08-29 09:35:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co tu się dzieje na tym portalu?

"Galeria skupiająca sympatyczną i szybko rosnącą społeczność fotografów".

Guzik prawda. Coraz mniej tu fotografów i fotografii. Coraz więcej posiadaczy aparatów fotograficznych: "Mam aparat od dwóch dni, proszę o konstruktywne komentarze"... Zalew pseudofotograficznego chłamu i pseudoartystycznego bełkotu.

Coraz mniej sympatycznej społeczności, coraz więcej niesmacznego lansu, obrzydliwego miziania się wzajemnego różnych grup i grupek lub przeciwnie, bezlitosnego i bez skrupułów oblewania się łajnem. Lewe konta, wielokrotne tożsamości, używane do załatwiania pozakulisowych rozgrywek. Odwety, trollowanie, pospolita chamówa wyziera z każdego kąta.

Kto rej wodzi i ton nadaje, widać. Kto za kulisami za brudne sznureczki pociąga, czuć. A fotografia w tym wszystkim ma najmniejsze znaczenie. Ginie pod naporem nurtu "społecznościowego" czyli interpersonalnego syfu.

Zaś administracja milczy.

Chyba nie warto już tu być.

fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2012-08-29 09:35:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli chodzi o zdjęcie to nie ma o co szat rozdzierać, jakie jest każdy widzi, dla jednego jest świetne dla drugiego słabe - wyciągnij średnią dostaniesz jakąś odpowiedź. Jeśli Ci ktoś nie napisał że cytuję "jesteś prostakiem i chamem produkującym ckliwe obrazki" to znaczy że idzie lepsze i jest wersal w porównaniu z tym co było. Popatrz na portfolia krytykantów jak robią lepsze zdjęcia od ciebie to przemyśl co piszą jak słabsze to ... (nie będę się rozpisywał). To raczej normalne że zdjęcie jednym się podoba a innym nie, jeśli jesteś wrażliwy to wystawiaj zdjęcia po długim czasie od zrobienia, związek emocjonalny z nowym zdjęcie jest spory, ze starym mniejszy, można poczytać komentarze bez emocji, jeśli jesteś bardzo wrażliwy to blokuj ocenianie lub wystawiaj anonimowo i usuwaj przed wygaśnięciem anonimowości.
fotografia cyfrowa
muddy
fotografia cyfrowa
2012-08-29 09:54:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z Arturem - brakuje mi tutaj często prostej komunikacji. Jest stado ludzi, którzy potrafią oceniać kilkadziesiąt prac dziennie, dając jedynie suche oceny. A dlaczego nie napisać jakiejś opinii, dlaczego nie wyzrazić swojego zdania? Co ja mogę wiedzieć o kimś, jeżeli widzę jedynie rząd cyferek? Nie zdarzyło mi się chyba jeszcze dać tytaj suchą cyfrę i nawet jeżeli czasami głupio i naiwnie, to jednak zawsze coś skrobnę od siebie...

Powszechny zlew syfem, dwulicowością i kulturą stadionową (żeby nie było wątpliwości - od ponad 20 lat jestem regularnie na meczach piłki nożnej - więc wiem o czym mówię ;-P) jest cechą współczesnej kultury internetowej i tego się nie zmieni. Mając odrobinę inteligencji (a wiekszość PT Obiektywnych wykazuje się ponadprzecietną "odrobiną") można z łatwości odfiltrować ten syf. Można też brać w nim udział - mamy w końcu wolność i demokrację ;-))). Można te gierki, włazodupstwo i koterie mieć w czterech literach (sam staram się tak funkcjonować, chociaż czasami nie wytrzymuje) i pozostać kwiatem lotosu na tafli jeziora...

fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-08-29 10:27:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sulek -> ale do Jastrzębiej przyjedziesz, prawda? Pora się chyba za to zabierać - zaraz wrzesień! ;o)
fotografia cyfrowa
Janosik1969
fotografia cyfrowa
2012-08-29 10:49:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszystko pięknie, ale jak jakiś debil (nie bójmy się tego określenia) umie jedynie przekopiować tekst "nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.", albo "kosz", to naprawdę może człowieka wkurzyć. Jedyne sensowne wytłumaczenie takiej oceny podała j_zuzia, bo o innych możliwościach lepiej nie myśleć. Tylko gdzie w takim razie motto 'rzeczowo i z kulturą'?
fotografia cyfrowa
muddy
fotografia cyfrowa
2012-08-29 10:55:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalizowanie... Nie każdy user po osiagnięciu 200 punktów wyżywa się na innych...

Czasami też słowo "kosz" jest wystarczające.
fotografia cyfrowa
megali2012
fotografia cyfrowa
2012-08-29 12:11:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@skimi
Administracja kasuje rażąco wysokie oceny w ramach moderacji portalu. Najwyraźniej uznali tak jak ja, że Twoja ocena to żart albo prowokacja. Uważam, że takimi ocenami robisz krzywdę autorowi i userom. Jezeli naprawde nie widzisz roznicy pomiedzy fota Peterexa a najlepszymi zdjeciami na tym portalu to uważam, że nie powinieneś zajmować się krytyką.
@peterex
Jeszcze kilka miesięcy temu gniot był nazywany gniotem i punktowany -1dynkami. Sam bylem autorem "gniota dnia" :) Dzięki temu teraz zdarza mi sie zrobić fotę na 2jkę albo 3jkę. Czegoś się nauczyłem bo potrafiłem zebrac ciosy na klatę a nie obrażać się za złe oceny. Po co wstawiać zdjęcia na OB jak nie możesz znieść krytyki? Jeżeli szukasz poklasku to publikuj na fb czy nk.

Szacunek.
fotografia cyfrowa
mariusz75
fotografia cyfrowa
2012-08-29 12:44:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A wszystko przez lenistwo i przez strach. Nie chce Wam się, i boicie się oceniać. Tak się boicie odwetów że wolicie ominąć słabe zdjęcie niż dać mu 0, tak wam zależy na dobrych ocenach ze pod przeciętnymi zdjęciami stawiacie 3 ?
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-08-29 12:50:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czasami zupełnie wystarcza także definicja oceny zaproponowana przez redakcję OB, bo jest po prostu bardzo trafna, uniwersalna i nie ma sensu jej pisać innymi słowami. Często za to zdarza się też, że nowi Użytkownicy sami niewiele "wkładając" w prezentacje swoich produkcji i w same produkcje oczekują życzliwych porad, korekt, obszernych komentarzy, wnikliwych analiz i fachowych technicznych wskazówek. Ale choć jest to portal amatorsko-społecznościowy i można się dzieki niemu sporo nauczyć - postawa pretensjonalno-roszczeniowa nie jest najlepszą do tego drogą. :o)
Pozdrawiam wszystkich niezwykle serdecznie!
fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2012-08-29 15:35:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pomyslnosci wowa:)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-08-29 15:49:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
j_zuzia - jak czytam o wyżywaniu się po 200 punktach to szlag mnie trafia. Dostałam taki koment - dodam ci do 200 i wyżywaj się - nie wiedziałam o co chodzi ? to jakiś koszmar z tym wyżywaniem się, moda? fala czy o co ? napisałam do autora ale nie otrzymałam odpowiedzi.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-08-29 15:56:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jan - właśnie dlatego nie oceniam anonimów. Poświęcasz czas i uwagę a ktoś usunie nie podejmując rozmowy. Bez sensu taka robota.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-08-29 16:54:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tu macie odpowiedź czemu są suche oceny, nie życzę sobie być gdziekolwiek zaliczana, choć jestem tu tak krótko. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-613151.php Ktoś mnie już wcześniej zapytał czemu się odzywam: i tak źle i tak niedobrze. Najlepsza jest postawa rób swoje i nie odzywaj się . Tylko za chwilę jest jęk: dlaczego nikt nie pisze komentarzy? i tak w kółko ...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa