fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
od nadmiaru ciasteczek może zemdlić
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2013-04-22 23:28:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po jakiego czorta to wyskakująco-ślizgające się okienko, na które trzeba kliknąc przy każdym powrocie do serwisu?
Nie można to było dać statycznej linijki w wolnej przestrzeni na samym dole ekranu?
Mało jest rzeczy tak upierdliwych, jak legalna nadgorliwość!
fotografia cyfrowa
BUDDABAR
fotografia cyfrowa
2013-04-23 06:46:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
U mnie się nic nie ślizga, codziennie przecieram monitor :P
;)
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2013-04-23 08:02:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wystarczy kliknąć w okienku "Ok", żeby przestało się wyświetlać
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2013-04-23 08:39:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
admin - upraszam o czytanie ze zrozumieniem!

Napisałam "na które trzeba kliknąc przy każdym powrocie do serwisu".
I tak jest i to jest bardzo irytujące.
Podobnie jak irytująca jest "dynamika" tego okienka.

Tytułem wyjaśnienia: korzystając z serwisu OB (i wszystkich innych) zezwalam na używanie ciasteczek tylko na czas danej sesji.
Tego wymaga higiena życia w internecie, a zasady te są znane od dawna i zapewne (tzn. mam nadzieję) stosowane przez wielu użytkowników.
Wymuszanie na mnie przy każdym powrocie do serwisu klikania na to wyskakujące jak filip z konopi okropieństwo uważam za nadgorliwość w stosunku do tego, co narzucił prawodawca.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2013-04-23 09:50:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proszę Pani, komunikat o Polityce Prywatności jest jednorazowy i znika bezpowrotnie po kliknięciu "Ok". Jeżeli kasuje Pani "ciasteczka" po zakończeniu każdej sesji i nie pozwala na ich zapisanie na dłużej, to za każdym wejściem do serwisu jest Pani traktowana, jakby wchodziła Pani pierwszy raz i dlatego wyświetla się box.
fotografia cyfrowa
sztafik
fotografia cyfrowa
2013-04-23 11:24:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
admin, ja również za każdym razem po powrocie do serwisu jestem zmuszona powtórnie kliknąć "OK"...także coś tu jest nie tak...nie jest to jednorazowe potwierdzenie ...
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2013-04-23 11:55:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prawdopodobnie Pani pliki cookies również są kasowane po każdej sesji. Proszę sprawdzić ustawienia przeglądarki.
fotografia cyfrowa
sztafik
fotografia cyfrowa
2013-04-23 12:07:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rozumiem, dzięki
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2013-04-23 14:17:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
u mnie jest to samo, te dodatkowe klikania, to są skutki uboczne jeśli chce się zachować większą anonimowość w sieci, a skoro już o niej, to może kogoś zainteresuje wtyczka do FF DoNotTrackMe https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/donottrackplus/
fotografia cyfrowa
prokrok_
fotografia cyfrowa
2013-04-23 14:21:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W tym przypadku tępota urzędników sięgnęła zenitu. Możliwe że niedługo będą obowiązkowe oświadczenia czy jest się gejem czy nie. Jeśli tak to będzie więcej uprawnień w internecie ;o
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2013-04-23 18:06:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mordecai, wygląda, że Administracja udaje, że nie wie o co Ci chodzi ;-)
Ale jeśli przypadkiem używasz Firefoxa, to możesz pozbyć się tego okienka za pomocą dodatku "Stylish":
- po zainstalowaniu klikasz na ikonce dodatku.
- z menu wybierasz: "Napisz nowy styl" -> "Dla obiektywni.pl"
- w okienku edycji stylu trzeba wpisać coś takiego (część jest podpowiadana przez program):

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);
@-moz-document domain("obiektywni.pl") {

/* to trzeba dopisać: */
div#cookies-box {
display: none!important;
}
}

"Zapisz" i problem z głowy.

PS. Dodatek przydaje się z resztą do usuwania różnych innych upierdliwych rzeczy na różnych stronach, jak np.:
- wyskakujących zakładek z Facebookiem, Tweeterem, "Przeczytaj jeszcze to" i innym badziewiem.
- można poprawić amatorszczyznę projektantów, np. zmniejszyć ogromniaste tytuły, poprawić mało kontrastowe kolory, pokolorować linki.
- na Obiektywnych mogę np. przeskalować zdjęcia tak aby w pionie nie przekraczały 750px, dzięki czemu da się je wygodnie oglądać bez przewijania ;-)
- itp., itd.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2013-04-23 18:09:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wtyczka zwiększająca bezpieczeństwo, HTTPS Everywhere
https://www.eff.org/https-everywhere
fotografia cyfrowa
mirasek
fotografia cyfrowa
2013-04-23 20:18:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji:
To, że reklamy muszą być na bezpłatnym forum to jest zrozumiałe(chociaż jest ich zbyt dużo). Ale dlaczego sposób ich zwijania jest tak upierdliwy? Po kliknięciu "zamknij" powoli się zwijają zostawiając za sobą jeszcze cień, który zwija się jeszcze wolniej. Czy to jest komuś do czegoś potrzebne, czy służy zdenerwowaniu internauty?
fotografia cyfrowa
Marek_B
fotografia cyfrowa
2013-04-23 21:07:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@mirasek zainstaluj sobie AdBlock - będziesz miał spokój z reklamami.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2013-04-23 21:59:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl [2013-04-23 18:06:10] - możliwości są w zasadzie dwie:

* Administracja udaje, że nie wie, o co mi chodzi

* Administracja nie wie (nie jest w stanie zrozumieć), o co mi chodzi

Zaryzykowałabym pogląd, że obie wersje są dla Administracji kompromitujące.
Tyle, że nie wiem, która bardziej.

Tak, używam m.in. Firefoksa. Na przykład w tej chwili.
Obwącham tego Stylisha - dzięki!
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2013-04-23 22:45:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chrome w pracy z bieżąco czyszczoną historią - okienko wyskakuje za każdym razem.
Chrome w domu rzadko czyszczony - okienka brak.

Poustawiajta sobie i poodhaczajta co trzeba - da się.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2013-04-24 00:29:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I w ten sposób regulację, której celem jest okiełznanie ciasteczkowego problemu, realizuje się tu tak, że użytkownik jest skłaniany do przechowywania w swojej przeglądarce dodatkowego ciasteczka, ktore mu wcale nie smakuje.
fotografia cyfrowa
Jakub600
fotografia cyfrowa
2013-04-24 01:08:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To wszystko ino wkurza i diabelnie zniechęca mniej uwikłanych i obeznanych z takim badziewiem,wydłuża czas i wkurza, a obiektywni w internecie są nie tylko.Pozdrawiiam i liczę na wyrozumiałość .
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2013-04-24 08:54:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowni Państwo,
Administracja nieprzerwanie rozumie o co chodzi i pozostaje przy swoim. Jeżeli pliki cookies są kasowane po każdej sesji, to box wyskakuje, ponieważ kolejne wejście do serwisu jest traktowane jako pierwsze. Przykro mi, ale musimy zadbać o to, żeby każdy użytkownik, który wchodzi na stronę był poinformowany o cookies i Polityce Prywatności.
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2013-04-24 09:57:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kolejny z du** wzięty temat. Nie macie większych problemów? Wow... Jestem pełen podziwu... Kliknąć na okienko straszny problem jak widzę...
Na każdej stronie to się pojawia od jakiegoś czasu - tam też piszecie do właścicieli danej strony, że Was to wkurza...? Polecam zamknąć temat.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2013-04-24 10:00:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szanowny Adminie
Uzytkowniczka nieprzerwanie twierdzi, że o ile wymogi ustawy nakładaja na Administrację koniecznośc informowania każdej osoby odwiedzającej stronę, to ustawa nie wymaga, aby tę zgodę na ciasteczka zarejestrowany użytkownik OB przechowywał U SIEBIE. Użytkownik OB może te zgode utrwalić na swoim koncie w serwisie OB.

Art. 174.
Jeżeli przepisy ustawy wymagają wyrażenia zgody przez abonenta lub użytkownika
końcowego, zgoda ta:
1) nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści;
2) może być wyrażona drogą elektroniczną, pod warunkiem jej utrwalenia i potwierdzenia przez użytkownika;
3) może być wycofana w każdym czasie, w sposób prosty i wolny od opłat.

To znaczy, jeśli użytkownik OB wyraża tę zgodę po zalogowaniu na swoje konto, to może ona tam być utrwalona i spełni to wymogi ustawy, o ile w profilu użytkownika będzie możliwość wycofania tej zgody (na zasadzie takiej samej, jak wiele innych, np zgody na przesyłanie zawiadomień z serwisu itp.).

Nie twierdzę, że Administracja postępuje niezgodnie z prawem.
Twierdzę, że z paru możliwych sposobów realizacji prawnego zobowiązania Administracja wybrała metodę utrudniającą życie tym użytkownikom, których własna polityka bezpieczeństwa informacji (w tym prywatności) stoi na wyższym poziomie, niż polityka Administracji oraz inteligencja prawodawców.

Mało jest rzeczy tak upierdliwych, jak legalna nadgorliwość!

fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2013-04-24 17:05:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marto, a nie prościej jest, dla swojej własnej wygody, dodać Obiektywnych do wyjątków?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2013-04-24 17:15:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jacku, Obiektywni są już u mnie wyjątkach - wyjątkowo zezwalam na używanie ciasteczek podczas sesji na OB.

Natomiast od zasady czyszczenia ciasteczek i wszelkich innych zapisów przy zamykaniu aplikacji przeglądarek wyjątków u mnie nie ma i nie będzie.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2013-04-24 17:18:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na marginesie - Stylish problem "rozwiązuje" - dziękuję Trurl!
Natomiast niepokoi mnie nieco to, że na razie nie wiem, jak jest to zrobione.
Niemniej monitoruję swoje środowisko i póki co niczego niepokojącego w związku z jego zainstalowaniem w FF (portable) nie stwierdzilam.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2013-04-24 17:41:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kliknąłem jeden raz i wystarczyło
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa