fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
zapytanie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-07 12:05:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam.
Chciałbym się poradzić na temat robienia zdjęć w popołudniowym świetle kiedy słońce daje ostre światło niż jak w czasie tzw "złotej godziny". A konkretniej mówiąc chodzi mi o to czy takie zdjęcia według Was można i czy są dobre jeśli przerobi się je na B&W lub sępi.
Proszę o Wasze zdanie. Co o tym sądzicie?
Za odpowiedź dziękuję i pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
shawrus
fotografia cyfrowa
2014-02-07 13:51:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sepia jest ciekawsza gdy jest pochmurno :)
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-08 10:21:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A B&W jeśli zdjęcie jest zrobione w samo południe?
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-09 09:24:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy mogę prosić o jakieś podpowiedzi na na powyższy temat?
Dziękuje i pozdrawiam:)
fotografia cyfrowa
scieszka6
fotografia cyfrowa
2014-02-09 12:27:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeśli codzi o BW to może się udać:).ale nieunikniesz przepałów w ostrym świetle,jednak to może być zaleta..dobrze byłoby polarek nakręcić
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2014-02-09 12:34:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Równie dobrze można by pytać: "Czy obraz namalowany farbami olejnymi będzie dobry?".
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2014-02-09 12:37:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiele będzie zależało od tego, co zamierzasz fotografować. Na pewno czytałeś nieraz negatywne opinie pod zdjęciami makro: roślin, owadów itd., które zostały zrobione w zbyt ostrym świetle. Zwykle doradza się takim autorom fotografowanie we wczesnych godzinach rannych lub wieczornych. Podobnie jest ze zdjęciami, gdzie istotną rolę grają różnego rodzaju faktury, lub, jak kto woli, tekstury. Niskie słońce wydobywa więcej z takich motywów. Krajobrazowcy także powiedzą, że najlepsze do fotografowania są godziny poranne i wieczorne, bez względu na to, czy zamierzasz później wykonać konwersję do cz.b.

Nieco inaczej ma się sprawa ze streetem - czasami po prostu nie masz wpływu na oświetlenie widząc ciekawą scenkę. Pytanie tylko, czy zdołasz poradzić sobie z kontrastem, a raczej, czy matryca aparatu pomieści zakres tonalny sceny. Pozwól, że posłużę się przykładem własnego zdjęcia, ale mam je pod ręką ;-)

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-170339.php

Czerwiec, niemal w samo południe. Czasem się udaje, czasem nie. Jak napisałem - wszystko zależy od tematu. Wg mnie nie należy ortodoksyjnie 'odkładać aparatu na półkę' w godzinach południowych. ;-)
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-09 13:03:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za podpowiedzi :)
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-10 13:38:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy moje zdjęcia są aż tak kiepskie, że nikt ich nie komentuje lub nie chce komentować?
Jaki jest tego powód? Szczerze mówiąc z mojej strony to wiem, że moje zdjęcia najlepsze nie są ale w ostatnim czasie wygląda to tak jakby były celowo omijane. Zadając te pytania nie oczekuję, że moje prace będą komentowane i że ktoś zechce mi jeszcze coś poradzić co i jak poprawić ale chciałbym wiedzieć czemu tak jest?
Dziękuje i pozdrawiam serdecznie:)
fotografia cyfrowa
Dreak
fotografia cyfrowa
2014-02-10 16:19:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pawle zapał masz co pewne, widzisz też jak mniemam oglądając Twoje zdjęcia piękno otaczającego Cię świata co dobrze wróży ale
na wielu Twoich zdjęciach także tych prezentowanych dzisiaj nie ma tematu, myśli przewodniej czegoś dla czego warto nacisnąć spust migawki.
Nie twierdzę że zawsze taki motyw jest niezbędny ale na początek dobrze aby tak było. Staraj się zakładać sobie w każdym kadrze jakiś temat a następnie pokazać go w najlepszy możliwy sposób. Czytaj i pstrykaj i baw się przy tym dobrze. pozdrawiam
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-10 16:22:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za dobre słowa :)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-02-10 16:33:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pawle -

fajnie , że Dreak zabrał głos . dokładnie to samo chciałem Ci napisać . nie chciałem jednak wychodzić przed szereg , by znowu jakiś mądry nie odezwał się i napisał - ten się znowu mądruje i poucza .
robisz Kolego sporo zdjęć i widać , że Cię to kręci . ale ciągle nie dajesz rady z tym jednym na czym można by zawiesić wzrok . pejzaż pejzażem , ale rób tak by wzrok nie szukał , nie błądził , nie kombinował a uderzał w to jedno jedyne miejsce które powinno być ciekawe . foto powinno zaciekawiać .
doradzić Ci mogę tylko tyle - szukaj ciekawych miejsc .

pozdr!! , powodzenia !!
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-10 16:39:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki Prorok :)
Będę próbował.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-02-10 16:44:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
inaczej nie dasz rady . próbować i podglądać innych . a w zasadzie dobrze mieć ulubionego Autora i jego podglądać i pytać .
dasz rade !!!!!!
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-14 16:09:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zwycięzcę World Press Photo 2014
http://kultura.wp.pl/title,Zwyciezca-World-Press-Photo-2014,wid,16408610,wiadomosc.html
Granulacje dla rodaków.
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2014-02-14 18:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pawle....odnośnie oceniania i komentowania....myślę, ze przyczyn braku komentów pod Twoimi zdjeciami może być kilka...
1. Mz aktywnosć userów na OB jest niższa niż kiedyś.........
2. Nie wiem jak inni ale ja czasami omijam poprostu zdjecia, które mi się nie podobają (nie wiem czy są dobre czy złe....) poprostu omijam...Ponieważ wiele razy spotkałem się z napastliwymi odpowiedziami że się czepaima a zdjecie jest super bo było na wystawie, albo że jestem miszczem.....itp...Nie mam wiele do powiewdzenia w kwestii fotografii bo jest to moje ....ente zajęcie, lubię ale nie dzielę włosa na czworo, nie wiem nawet jaką mam matryce w swoim aparacie...poprostu czasem robię zdjecia...i jeżeli po kilku latach oglądania wielu, wielu zdjeć umiem powiedzieć co mi się w zdjęciu podoba a co nie to to piszę.......ale wróce do początku...jeżeli ktoś chce słuchać....:)
Reszta za poprzednikami....oglądanie i nauka.....no i oczywiscie cierpliwość ....:)))
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-02-14 20:42:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pawle - spojrzałam na datę przystąpienia do OB. Powinieneś wiedzieć, lepiej niż ja, jak funkcjonują takie portale. Sam wystawiasz gołe oceny (najczęściej) a spodziewasz się dostawać elaboraty. To tak nie działa.
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2014-02-15 08:49:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może wyjdę na nieuprzejmego ale pawel22 niestety nie wyciąga żadnych wniosków z komentarzy jakie otrzymuje. Publikuje od dawna. Ostatnie jego zdjęcia niemal niczym się nie różnią od tych, które publikował na samym początku. Od samego początku pyta o to samo .... Szkoda
fotografia cyfrowa
chemix
fotografia cyfrowa
2014-02-15 08:51:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tu materiał na popołudnia: http://www.szerokikadr.pl/poradnik

Powodzenia. Mam nadzieję, ze czymś zaskoczysz obiektywną społeczność ...
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2014-02-15 09:46:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuje za wypowiedzi.
Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa